Aktuality

Hlavní stránka » Aktuality

 • Praha má nedostatek kanceláří
  Praha se potýká s nedostatkem kancelářských prostor. Jejich neobsazenost činí pouze 6,23 % to je nejméně za posledních 10 let. Díky ekonomické situaci se firmy nebojí do kanceláří investovat a zvětšuje se i průměrná velikost prostoru pro jednoho zaměstnance.
 • Byznys, sport, zábava, akce i dětská hřiště
  BB Centrum v Praze 4 letos slaví 20 let. Za jeho rozvojem stojí developerská a investiční společnost PASSERINVEST GROUP.
 • Developerům doporučujeme navýšit počty investičních bytů
  Aktuální poptávka po bytech je v Praze a jejím okolí navzdory stále rostoucím cenám rekordní. Velký zájem je především o byty v luxusním, prémiovém a středním segmentu, které mizí rychlým tempem.
 • Skanska Property Czech Republic patří k nejaktivnějším developerům
  Od června 2018 převzala vedení Skanska Property Czech Republic Alexandra Tomášková. Stala se tak první Češkou v čele této firmy za více než 20 let jejího působení na českém realitním trhu.
 • Na návštěvě ve V Investu: Dvojí cesta k vysněnému domovu
  Bydlení na zámečku nebo mezi pražskou smetánkou. Podívali jsme se na dva projekty, které aktuálně společnost V Invest připravuje v Praze 5.
 • Průmyslové parky nabízejí více než jen skladování
  Výroba a testování trakčních měníren švýcarské firmy Sécheron Tchequie, která dodává napájecí systémy pro provoz metra, vlaků a tramvají po celém světě, se přesunuly do nové haly v P3 Prague Horní Počernice.
 • Investoři nás oslovují díky dobrým referencím
  S architektem Robertem Leníčkem, který je partnerem ve společnosti Len+k architekti, jsme se sešli v zasedací místnosti ateliéru ve Voršilské ulici v Praze 1.
 • Radek Vlček povede project management v Prochazka & Partners
  Radek Vlček působí ve společnosti Prochazka & Partners od začátku letošního roku. Nejprve jako senior project manager, nyní byl povýšen do pozice Head of Project Management, ve které se bude věnovat široké škále projektů v rámci regionu CEE, zejména významným klientům společnosti.
 • CIUR a.s. oceněna za ekologický přístup k výrobě izolace
  Společnost CIUR a.s. byla oceněna Ministerstvem průmyslu a obchodu za ekologický přístup k výrobě izolace Climatizer Plus®.
 • Narozeninová party firmy Sentient
  Společnost Sentient ve středu 30. května oslavila hned několik významných výročí. Party se konala na terase DOCK Café v budově nových kanceláří v Libni a přibližně devadesát hostů z řad klientů a obchodních partnerů uvítali jednatelé firmy Martin Scheuch a Mark Rea. V průběhu věčera mohli hosté navštívit i prostory kanceláří firmy, kde na ně čekala komentovaná ochutnávka vín. Příjemnou atmosféru celé akce doplnilo energické vystoupení zpěvačky Debbi při západu slunce.
 • Panorama Kyje nabízí ideální bydlení uprostřed přírody
  V projektu Panorama Kyje se předposlední etapa vyprodala. Stalo se tak zhruba půl roku před dokončením stavby. V rozestavěné poslední etapě zbývá posledních deset volných bytů. Po dokončení obou etap na konci letošního roku vznikne zcela nová městská čtvrť s takřka tisícovkou bytů.
 • CBRE: Siemens zůstává v areálu City West do roku 2027
  Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zprostředkovala společnosti Siemens dlouhodobý pronájem do roku 2027 v budovách společnosti CPI Property Group v rámci areálu City West v pražských Stodůlkách o rozloze 24 000 m2.
 • Nový projekt YIT vyrůstá poblíž Vinohrad
  Developer YIT plánuje letos rozšířit nabídku nového bydlení v Praze o více než 500 nízkoenergetických bytů.
 • top’rezidence je značka kvality
  Rezidenční projekty společnosti KKCG Real Estate pod názvem top’rezidence se dostávají do povědomí veřejnosti.
 • DOCK IN: Pracovní prostředí jako inspirace
  S měnícím se světem přicházejí i nové výzvy. Ty se týkají i firem a toho, co umějí svým stávajícím i budoucím zaměstnancům nabídnout.
 • Bytový dům JRM@Lužiny je dokončen a vyprodán
  Další z bytových domů Chytrého bydlení je vyprodán. Jedná se o projekt CHYTRÉ BYDLENÍ JRM@Lužiny, který dohromady nabídnul 35 bytů ve velikosti od 1+kk do 4+kk. Je to už druhý projekt, který společnost Trigema v průběhu května plně obsadila. Dalším byl bytový dům z ulice Bolevecká.
 • Výstavba rezidenčního projektu Element Letňany úspěšně pokračuje
  Rezidenční projekt Element Letňany developera Geosan Development zaznamenal první milník ve výstavbě. S dokončením základové desky pro celkem 107 bytů v dispozicích od 1+kk do 3+kk byly zároveň ukončeny veškeré zemní a přípravné práce, takže nyní již může stavba stoupat směrem vzhůru.
 • Ostravské Géčko nabídne kvalitní nákupy
  Nákupní centra Géčko zná veřejnost z Liberce a Českých Budějovic, třetí bude letos v říjnu otevřeno v Ostravě-Porubě. O novém projektu i dalších aktivitách společnosti REFLECTA Development a.s. jsme hovořili s Alenou Žahourovou a Ing. Romanem Šeblem, kteří mají na starosti marketing a pronájem centra.
 • Karlín Group: Velké projekty po celé Praze
  Významný tuzemský developer Karlín Group, který stojí za přeměnou pražského Karlína v moderní městskou čtvrť s hodnotnou architekturou, nyní směřuje své úsilí do nových projektů v celé Praze.
 • Chapman Taylor navrhuje pro OAKS
  Chapman Taylor patří mezi kanceláře s bohatou zkušeností z rezidenční výstavby, a to nejen bytových domů, ale také s plánováním urbanistických konceptů celých rezidenčních čtvrtí.
 • Václav Hlaváček: Mrzí mě, že nevznikla Kaplického knihovna
  Václav Hlaváček a české ateliéry mezinárodní společnosti Studio acht jsou od roku 1993 podepsáni pod pěknou řádkou realizací. Tentokrát jsme se nezaměřili na představení konkrétních projektů, ale na šíře pojaté téma urbanismu a tvorby nových městských čtvrtí v kontextu existujících měst, změny funkce i revitalizace území.
 • Hotelová skupina AccorHotels kupuje Mövenpick Hotels & Resorts
  Hotelová skupina AccorHotels oznámila uzavření dohody o koupi švýcarské společnosti Mövenpick Hotels & Resorts v hodnotě 560 milionů švýcarských franků (482 milionů EUR, tedy téměř 12 miliard korun). Transakce podléhá regulačním schválením a měla by být dokončena ve druhé polovině roku 2018.
 • Zámecký Golf Cup 26.5.
  Golfový klub Hluboká nad Vltavou Vás srdečně zve na golfový turnaj Zámecký Golf Cup, který se koná v sobotu 26. 05. 2018 v Golf Resortu Hluboká a v zámecké restauraci Castello Bistro.
 • Přihlaste své dílo do soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2018!
  5. ročník soutěže je otevřen. Soutěž je vypsána na podporu kvalitních realizací všech typů staveb se snahou ocenit společné úsilí investorů, projektantů a dodavatelů.
 • Na růstu skupiny Orbis se letos dvojciferně podílejí hotely v ČR
  Orbis Hotel Group, největší síť hotelů ve východní Evropě, vykázala i v 1. čtvrtletí roku 2018 nárůst provozního zisku EBITDA o 5,9 % až na 9,6 milionů EUR. Pozitivní ukazatele zaznamenaly všechny země východní Evropy, kde RevPAR, tedy tržby za disponibilní pokoje vzrostly o 5,8 %. Hotely v České republice se na tomto navýšení podílely stejně jako v předchozím období dokonce dvojciferně - RevPAR v ČR stoupl o13,6 %.
 • Karlín Group a Horizon Holding mají stavební povolení pro projekt s 800 byty
  Obytná čtvrť Zahálka v sousedství golfového hřiště Hodkovičky má stavební povolení: nabídne přes 800 bytů v atraktivním prostředí plném zeleně. Developerské společnosti Karlín Group a Horizon Holding získaly pravomocné stavební povolení pro projekt nové obytné čtvrti v pražských Hodkovičkách, který nabídne v sedmi domech celkem 800 bytů a služby pro občany.
 • OBERMEYER HELIKA projektovým manažerem budovy GREEN POINT na Smíchově
  Projektovým manažerem nové administrativní budovy Green Point, jejíž výstavba na pražském Smíchově byla zahájena letos, je architektonická, projekční, inženýrská a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA. Na starosti má kompletní řízení výstavby od koordinace projektanta po realizaci.
 • Do střední Evropy přišlo v loňském roce 82 nových značek, z toho 31 do České republiky, nejvíce z celého regionu
  Osmdesát dva nových mezinárodních značek vstoupilo minulý rok do regionu střední Evropy*, z toho třicet jedna do České republiky (Polsko 22, Maďarsko 17, Slovensko 12). Česko si tak potvrdilo renomé vstupní brány do střední a východní Evropy pro mezinárodní maloobchodníky. Více nepřišlo ani do Ruska, kde v loňském roce zaznamenali dvacet nových světových značek.
 • První bytový panelák zbourán
  BB Centrum na Praze 4 mělo ještě donedávna mezi moderními administrativními a rezidenčními budovami pozůstatek z komunistické éry, čtyři nevzhledné paneláky (postavené v sedmdesátých letech minulého století jako ubytovny pro stavební dělníky budující Jižní město).
 • View Spořilov přináší na trh nedostatkové investiční prémiové byty
  Bydlení prémiového standardu jen šest minut od metra Roztyly nabízí rezidenční projekt View Spořilov. V perspektivní lokalitě Prahy 4 vznikne 68 bytových jednotek v dispozicích 1+kk až 4+kk. Výstavba bude zahájena na podzim 2018, dokončena v roce 2020. Vzhledem k mimořádné poptávce po investičních bytech LEXXUS zahajuje první předprodeje, ceny 1+kk začínají na 3 390 482 Kč.
 • Central Group nabídne designové byty na pražské Harfě
  Central Group vstupuje do segmentu designového bydlení. V pražské Libni, která patří dlouhodobě k vyhledávaným pražským rezidenčním lokalitám, zahájí prodej Harfa Design Residence, která osloví všechny milovníky kvalitního metropolitního bydlení a designu.
 • Festival Open House Praha letos otevře 65 budov!
  O víkendu 19. a 20. května 2018 se budete moci podívat do míst, která vám v průběhu roku zůstávají skrytá a dozvědět se tak trochu více o bohaté architektuře a historii Prahy. Kromě budov, které se do festivalu zapojily v minulých letech, máme v programu 24 naprostých novinek!
 • Open House Praha oslaví 100. let výročí vzniku republiky otevřením prvorepublikových budov. Palác Archa otevře již tuto neděli!
  Iniciativa Open House Praha, která letos v květnu už počtvrté v pražské metropoli pořádá světový festival městské architektury, se připojuje k letošním oslavám sto let od založení samostatného Československa. Tuto neděli exkluzivně otevře prostory Paláce Archa, představitele takvzaného národního stylu. V průběhu roku pak zpřístupní i další unikáty.
 • Skupina AccorHotels podepsala dohodu se společností Mantis Group a posílila svou pozici v Africe
  Hotelová skupina AccorHotels oznámila strategické partnerství s jihoafrickou společností Mantis Group, která se specializuje na prestižní soukromé a značkové pětihvězdičkové nemovitosti a vily rozmístěné na všech sedmi kontinentech.
 • Linkcity získala územní rozhodnutí pro logistický park LiNK Nitra West
  Společnost Linkcity získala územní rozhodnutí pro umístění stavby logistického parku LiNK Nitra West v průmyslové zóně Lužianky u rychlostní silnice R1. Po nedávném zahájení výstavby areálu LiNK Hradec Králové se jedná již o druhý projekt developera, který v krátké době uvádí na česko-slovenský trh.
 • Možnosti otevřených parkovacích systémů
  Nároky a požadavky provozovatelů parkovišť se vzhledem k rostoucím konkurenčním tlakům a očekáváním uživatelů neustále zvyšují.
 • Město vdechne nový život Bubnům. Stavět se může do 4 let
  Vedení města si nechá zpracovat studii, která povede k revitalizaci dlouho zanedbávaného brownfieldu Bubny – Zátory. Územní studie poslouží jako recept, jak z lokality postupně vytvořit plnohodnotnou městskou čtvrť.
 • Proč jezdily první parníky s plachtami?
  Ano, čtete správně, každá nová technologie se přece potřebuje uchytit postupně. Proto na prvních parolodích komín střídal stěžeň; strojní pohon totiž měl teprve získat důvěru a popularitu.
 • Společnost CPI Property Group dokončila akvizici největšího obchodního centra v Královéhradeckém kraji
  Realitní skupina CPI Property Group, která je největším majitelem obchodních center v České republice, dokončila akvizici obchodního centra Futurum Hradec Králové. Transakci již v březnu schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
 • Linkcity zahajuje výstavbu logistického parku LiNK Hradec Králové
  Společnost Linkcity, člen mezinárodní skupiny Bouygues, odstartovala výstavbu projektu LiNK Hradec Králové s 8 151 m2 pronajímatelných ploch. Hala určená pro lehkou výrobu a logistiku vznikne v industriální zóně Pouchov v Hradci Králové, které patří k centrům průmyslu a strojírenství v ČR.
 • Nová posila týmu České rady pro šetrné budovy
  Největší tuzemská organizace v oboru šetrného stavebnictví – Česká rada pro šetrné budovy – přijala do svého týmu bývalou šéfredaktorku odborného časopisu Odpadové fórum Janu Drábkovou.
 • EKOSPOL zahajuje prodej prémiového komorního projektu v srdci Prahy
  Výhled na Pražský hrad či Vyšehrad nabídnou byty z prémiového komorního projektu Ekorezidence Plzeňka, jehož prodej nyní startuje.
 • Tým BNP Paribas Real Estate roste - přesunul se do Myslbeku Na Příkopě
  Do Budovy Myslbek, prestižního objektu nabízejícího kanceláře a obchody přímo na hlavní nákupní třídě v centru Prahy, v nedávné době přesídlila přední evropská poradenská společnost BNP Paribas Real Estate. Více než 25 konzultantů obsadilo v Myslbeku 400 m2 kancelářských prostor.
 • Philips na veletrhu Lights and Building
  Na pondělní tiskové konferenci ve Frankfurtu v rámci veletrhu Lights and Building představili zástupci Philips Lighting, lídr v oblasti osvětleni, přeměnu nazvu společnosti na Signify.
 • Cannes - dějiště veletrhu MIPIM
  Jedno z největších setkání odborníků ze světa realit, veletrh MIPIM 2018, začalo již tradičně ve Festivalovém paláci v přímořském Cannes, zalitém jarním, hřejivým sluncem.
 • Středočeský kraj láká investory na zahraničním veletrhu MIPIM
  Za velkého zájmu odborné veřejnosti a řady významných hostů dnes proběhl Den Středočeského kraje na zahraničním veletrhu MIPIM ve Francii. Veletrh MIPIM, který probíhá ve Festivalovém paláci francouzského Cannes od úterý 13. 3. 2018 je největší evropskou přehlídkou nemovitostí a investičních příležitostí.
 • Hotel SwissHouse v novém
  Hotel SwissHouse v Mariánských Lázních, v jehož zdech v minulosti spatřila světlo světa první čokoládová lázeňská oplatka, vstupuje do nového, výročního roku 2018 velkolepě. Zatímco město slaví 200 let zdejší lázeňské tradice, rozhodli se ve SwissHousu oslavit jubileum radikální proměnou.
 • Trikaya vstoupila do nového byznysu a koupila dvě obchodní centra
  Brněnský developer Trikaya se pustil do nového podnikání a rozšiřuje portfolio svých aktivit o vlastnictví a správu obchodních center. V Praze koupil obchodní centrum Řepy, v Brně majetkově vstoupil do obchodního centra Futurum. Investice přesáhla půl miliardy korun. Obě centra bude provozovat prostřednictvím nové dceřiné společnosti Trikaya Property and Facility Management.
 • Spekulativní budova v Praze s plochou 28 300 metrů čtverečních plně pronajata
  Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil, že již plně pronajal novou spekulativní budovu o rozloze 28 300 metrů čtverečních, jejíž výstavba aktuálně probíhá v Prologis Park Prague-Úžice.
 • Jan Mühlfeit byl jmenován Advisory Board Member společnosti CBRE
  Společnost CBRE, světový lídr komerčních realitních služeb, jmenovala Jana Mühlfeita na pozici Advisory Board Member.
 • Horizon oznámil historicky nejlepší prodejní výsledky
  Developerská skupina Horizon má za sebou úspěšný rok 2017. V jeho průběhu uvedla do prodeje dvě etapy projektu Rezidence Modřanka s celkovým počtem 143 bytů.
 • Stavba bytového domu NMN@Holešovice potrvá do léta roku 2019
  V pražské ulici Na Maninách zahájila developerská společnost Trigema výstavbu bytového domu NMN@Holešovice. Hrubá stavba by měla být dokončena následující zimu. Projekt bude celkově finalizován v létě roku 2019.
 • Pražské hotely loni pomohly skupině Orbis k rekordním tržbám 343,5 mil. EUR
  Orbis Hotel Group, největší síť hotelů ve východní Evropě, vykázala za rok 2017 rekordní tržby ve výši 343,5 milionů EUR. Praha spolu s Budapeští a Varšavou patřila mezi nejvýkonnější trhy skupiny s dvojciferným nárůstem RevPAR, celkově za skupinu nárůst činil 6,5 %, Česká republika dosáhla nárůstu 15 %.
 • V kategorii Zdravá kancelář soutěže CBRE Zasedačka roku 2017 zabodovala firma SCS Software
  V pořadí již 4. ročník prestižní soutěže CBRE Zasedačka roku zná své vítěze. Kategorii Zdravá kancelář, jejímž garantem a odborným hodnotitelem je každoročně Česká rada pro šetrné budovy, letos ovládl český výrobce počítačových her SCS Software.
 • PASSERINVEST GROUP opět vlastní budovy VILLAS
  PASSERINVEST GROUP, česká developerská a investiční společnost, odkoupila v lednu 2018 budovy BB C – Vila Domy (známé jako VILLAS) od společnosti Revetas Capital Fund II. PASSERINVEST GROUP tak úspěšně pokračuje ve své strategii dlouhodobého vlastnictví a správy dříve prodaných administrativních budov v pražském BB Centru.
 • Z Portugalska do Prahy
  Marco Maio vystudoval architekturu v Coimbře v rodném Portugalsku a v italském Turínu. Profesionální kariéru zahájil v Portu a od roku 2008 v ní pokračuje v Praze. Jak se architekt původem z města Guarda v portugalském vnitrozemí dostane do České republiky a jak se mu zde pracuje, nám Marco prozradil v rozhovoru.
 • Studentské bydlení v Holešovicích od Karlín Group a International Campus
  Přední český developer a německá firma zaměřená na studentské nájemní bydlení plánují postupně v Praze až 2500 studentských lůžek.
 • V BB Centru se plánují významné investice do veřejného prostoru
  Radim Passer, zakladatel a generální ředitel Passerinvest Group poskytl Development News exkluzivní rozhovor. Tématem bylo nejen 25 let působení skupiny Passerinvest na developerském trhu, ale i strategické plány do budoucna a další rozvoj pražského BB Centra.
 • YIT slaví deset let na trhu
  Developer s finskými kořeny YIT v letošním roce oslaví deset let od svého vstupu na pražský rezidenční trh. Nejen o budoucích plánech společnosti, ale i vývoji trhu nemovitostí jsme proto hovořili s jejím výkonným ředitelem a jednatelem Vladimírem Dvořákem.
 • Developerské projekty v Česku a na Slovensku ve spolupráci s mmcité
  Představte si část městského organismu, která nevyrostla organicky, ale byla vytvořena na stole architektů.
 • AFI Europe dokončila administrativní centrum AFI Karlín s největší zelenou fasádou ve střední Evropě
  Po téměř dvou letech od zahájení výstavby je kancelářské centrum AFI Karlín (Butterfly) v Praze 8 dokončeno. Developer AFI EUROPE převzal zkolaudovaný objekt od generálního dodavatele stavby, společnosti Imos Brno.
 • Úspěšný rok pro českou pobočku Savills
  Mezinárodní realitní poradenské společnosti Savills se v prvním roce jejího působení na trhu podařilo úspěšně vybudovat pražskou pobočku, která nabízí komplexní realitní poradenství pro Českou a Slovenskou republiku.
 • Zásadní projekty se hýbou kupředu
  Generální ředitel společnosti METROPROJEKT Praha David Krása v rozhovoru pro náš časopis zhodnotil rok 2017 a přiblížil plány pro letošek.
 • AREAL SLATINA v Brně hodnotí první rok GREEN BUILDING
  Společnost AREAL SLATINA, a. s., působí v oblasti největší brněnské průmyslové zóny Černovická terasa už přes 20 let. V minulosti pronajímala především kancelářské prostory třídy B, skladové a venkovní plochy.
 • Skupina PASSERINVEST uskutečnila největší finanční transakci na nemovitostním trhu
  Společnost Passerinvest BBC 2, patřící do skupiny PASSERINVEST, uzavřela největší finanční transakci v historii skupiny a jednu z největších transakcí v oblasti administrativních nemovitostí v České republice vůbec.
 • Tomáš Drábek postoupil v rámci UniCredit Bank
  Členem představenstva a ředitelem retailového a privátního bankovnictví UniCredit Bank byl k 1. únoru 2018 jmenován Tomáš Drábek (40).
 • Panattoni Europe byla vloni opět nejaktivnějším průmyslovým developerem v Česku
  Tchibo, KION Group, Assa Abloy, Raben Logistics, Sony DADC, Alutech Systems. Pro všechny tyto prestižní firmy postavila Panattoni Europe nové haly v roce 2017. Lídr na evropském trhu logistických a průmyslových nemovitostí si tak upevnil pozici nejaktivnějšího industriálního developera v ČR.
 • YIT upevňuje svou pozici
  Společnost YIT upevňuje svou pozici mezi pěti nejsilnějšími developery na pražském rezidenčním trhu. Díky loňskému obratu přesahujícímu 1 mld. korun a více než třem stovkám prodaných bytů navazuje na předchozí úspěšné roky a zejména na rok 2016, kdy do první pětky poprvé pronikla. Letos slaví 10. výročí působení na tuzemském trhu a nabídne přes 500 nízkoenergetických bytů ve finském stylu.
 • V projektu Rezidence Vrchlického zavlála glajcha
  Nízkoenergetický rezidenční projekt developerské společnosti Geosan Development, který od podzimu 2016 vzniká na rozhraní pražských Košíř a Smíchova, má hotovou hrubou stavbu.
 • Prologis oznámil výsledky svých evropských aktivit za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2017
  Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil výsledky svých evropských aktivit za čtvrté čtvrtletí i celý rok 2017.
 • Poznejte mytická rodiště kávy
  Nespresso uvádí na trh dvě Limitované Edice kávy, které jsou poctou zemím, ze kterých kávovníky pochází.
 • Výstava Umění dřeva na veletrhu Dřevostavby
  3. ročník umělecky, řemeslně, designově a především netradičně pojaté výstavy tradičního přírodního materiálu se bude konat od 1. - 4. 2. 2018 v pravém křídle Veletržního paláce v prvním patře na balkónech. Výstava je doprovodnou akcí veletrhu dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů – Dřevostavby.
 • Regus díky velké poptávce otevřel další pobočku v pražských Holešovicích
  Nové business centrum Regus v pražských Holešovicích potvrdilo oblibu této pražské čtvrti mezi start-upy i zavedenými společnostmi. Zatímco většina českého realitního trhu řeší specifika organizace práce generace Y, nová pobočka sdílených servisovaných kanceláří Regus v pražských Holešovicích úspěšně oslovuje o generaci mladší "Zetkaře".
 • AFI Europe dokončila hrubou stavbu kancelářského komplexu na Evropské třídě v Praze 6
  Výstavba administrativního komplexu AFI Vokovice se přehoupla do druhé poloviny. Generální dodavatel Gemo Olomouc dokončil hrubou stavbu dvou energeticky úsporných budov, které aspirují na certifikát LEED v nejvyšším stupni Platinum. Projekt, který tvoří jedna šestipodlažní a druhá osmipodlažní budova s celkovou pronajímatelnou plochou 14 000 m2, navrhlo studio DAM architekti.
 • P3 vstupuje do roku 2018 s dalším průmyslovým parkem v Ústeckém kraji
  Průmyslový developer P3 přivítal do svého českého portfolia nový přírůstek v Ústeckém kraji – park P3 Lovosice Cargo. Jeho kapacita je nyní plně obsazená stávajícím, dlouhodobým nájemcem, který má na rozloze 43 500 m² kompletní zázemí, včetně kanceláří. P3 budovu odkoupilo od společnosti HB Reavis.
 • Nordic Investors stabilizovali a prodali Géčko společnosti DRFG Real Estate
  Skupina Nordic Investors se rozhodla nabídnout centrum Géčko v Liberci v neveřejné soutěži k prodeji.
 • BIM technologie v praxi: bytový komplex Vivus Uhříněves
  Rezidenční výstavba na bývalém brownfieldu po původní cihelně v pražské Uhříněvsi pokračuje díky využití BIM technologie rychlým tempem. První etapa bytového komplexu Vivus Uhříněves je již dokončena a vyprodána. Druhá etapa taktéž hlásí stoprocentní prodej bytů a čeká na vydání kolaudačního souhlasu.
 • Trigema v Holešovicích postaví další bytový dům Chytrého bydlení
  Developerská společnost Trigema hlásí akvizici dalšího svého bytového projektu, který vyroste do dvou let v pražských Holešovicích. Investiční náklady bytového domu NMN@Holešovice, jenž po dokončení nabídne 32 bytů, činí více jak 170 milionů korun.
 • Miroslav Barnáš: Našou ambíciou je byť lídrom na trhu
  Česká pobočka finančnej a poradenskej spoločnosti JLL tento rok v septembri oslávila 25 rokov od svojho založenia.
 • V Invest staví životní styl
  Společnost V Invest CZ se za poslední rok výrazně rozrostla: Rozšířila nabídku projektů a díky tomu i počet zaměstnanců, v příštím roce připravuje mj. stěhování do nových prostor.
 • Waltrovka se zabydluje
  Moderní kancelářský a rezidenční komplex Waltrovka, který staví investiční společnost Penta Investments v pražských Jinonicích, získává postupně finální podobu.
 • Rozšíření Centra Chodov pod projekční taktovkou Obermeyer Helika
  V říjnu letošního roku byla slavnostně uvedena do provozu nová část obchodního Centra Chodov. Generálním projektantem dostavby je společnost Obermeyer Helika, která se ve stejné roli podílela také na realizaci původního objektu před 12 lety.
 • Proč se dřevostavby čím dál lépe prodávají?
  Není to o mimořádných slevách, výhodných hypotékách, či náhlém výbuchu ekologického smýšlení. Ale ať je to jakkoli, počty majitelů nových dřevostaveb u nás za poslední roky strmě stoupají. Možná namítnete, že je to obecný trend – máme více peněz, tak více nakupujeme.
 • První etapa Komerční zóny Čestlice – Průhonice je připravena k výstavbě
  V současnosti jde o jedinou maloobchodní zónu o rozloze více než 15 hektarů, která v oblasti Prahy a středních Čech vzniká. Hlavní předností je výborná dostupnost, návaznost na D1 a hotová infrastruktura. Objekty se v zóně začnou stavět na jaře 2018.
 • Pražské kanceláře zůstávají lákadlem pro nájemce i investory
  K novému rekordu se letos blíží objem pronajatých kanceláří v hlavním městě. Podle údajů mezinárodní poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate CR dojde s největší pravděpodobností k překonání loňského výsledku, kdy se v Praze pronajalo více než 300 000 m2 kanceláří.
 • Oceňovaný projekt Rezidence Sky Barrandov od Evy Jiřičné je hotov
  Unikátní bytový projekt v Praze 5 Rezidence Sky Barrandov od světoznámé architektky Evy Jiřičné je kompletně dokončen a zkolaudován. Projekt již během výstavby získal nejvyšší ocenění developerské soutěže Realitní projekt roku – Cenu odborné poroty a Cenu architektů. Rezidence nyní nabízí k bydlení 135 luxusních bytových jednotek.
 • Brno diktuje celý realitní trh a poptávku v moravských regionech
  CBRE otevírá kancelář v Brně a posiluje realitní trh na Moravě. Je nově jedinou mezinárodní konzultační společností v realitním sektoru v Brně a zastřeší zde celou Moravu.
 • Trigema dokončila stavbu již třetího letošního bytového domu Chytrého bydlení
  Již třetím bytovým projektem společnosti Trigema, který se letos dočkal dokončení, je BLV@Horní Měcholupy. Většina bytů je zde vyprodána. Své kupce si zde již našlo 60 bytů. Investiční náklady projektu činí 200 milionů korun.
 • Karlin Port se zajímá o pražský hotelový trh
  Společnost Karlin Port Real Estate (dále Karlin Port) založil před sedmi lety Milorad Miško Miškovič poté, co po 11 letech opustil Karlin Group. Poslední tři roky vystupují pod hlavičkou Karlin Port dva akcionáři – on spolu s Mikim Goldsteinem.
 • Projekt Luka Living ovládl večer udílení cen
  Ve čtvrtek 30. 11. 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení prestižní soutěže CIJ Awards.
 • Triuva opětovně vstupuje na trh koupí kanceláří Five
  Společnost CBRE, světový lídr komerčních realitních služeb, zastupovala při prodeji administrativní budovy FIVE kupujícího společnost TRIUVA Kapitalverwaltungsgesellschaft mbH se sídlem ve Frankfurtu.
 • Návrh Metropolitního plánu zveřejněn
  Od pondělí 27. listopadu se veřejnost může seznámit s novou verzí návrhu Metropolitního plánu, nového územního plánu pro Prahu. Nyní plán prochází vyhodnocením vlivu na udržitelný rozvoj (SEA). Projednávání plánu by mělo začít na jaře 2018.
 • Nový designový, butikový ho(s)tel v centru Prahy
  Představte si propojení mezi krásami historické budovy a absolutní modernou s nejnovějšími technologickými vychytávkami. Propojení mezi dokonalými hotelovými službami a uvolněnou a přátelskou hostelovou atmosférou.
 • AccorHotels v den 50. výročí otevřely dveře svým hrdinům
  Hotelová skupina AccorHotels oslavila 19. listopadu 2017 padesáté výročí své existence pod heslem „Welcome Heroes“.
 • Hotelová skupina Orbis uzavřela dohodu o hotelu Sofitel v Budapešti
  Hotelová skupina Orbis, přední hotelový operátor ve východní Evropě a jediný poskytovatel licence značek AccorHotels, uzavřela se společností Starwood Capital Group dohodu o prodeji a transakci zpětného řízení ikonického hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge.
 • Horizon Holding představil vzorový byt
  Developerská skupina Horizon Holding představila na dni otevřených dveří nový vzorový byt v projektu Velká Brána v Horoměřicích v okrese Praha – západ.
 • Chceme stavět s doživotní zárukou
  Společnost JORDAHL & PFEIFER Stavební technika působí na českém trhu už téměř 20 let, ale systematickou analýzu stavebního trhu provádí i nyní, kdy by se mohlo zdát, že vše funguje samospádem.
 • Nákupní centrum Eden – pohodlné nákupy ve Vršovicích
  Již 10 let patří budova Nákupního centra Eden v Praze Vršovicích společnosti Tesco Stores ČR a.s. K tomuto kulatému výročí se firma rozhodla pro zásadní úpravy obchodních prostor a otevření nové, již dávno žádané značky H&M.
 • InterCora podporuje i vzdělávání
  Za téměř 25 let působení na českém trhu společnost InterCora navrhla a pronajala již více než 250 nákupních center o celkové výměře přes 1,5 mil. m2 provozní plochy.
 • Novinka zjednoduší parkování handicapovaným řidičům
  Česká společnost GREEN Center nedávno představila inovovaný parkovací systém, jehož použití je přátelské k maximálnímu počtu uživatelů. Obsluha systému je pohodlná nejen pro zdravé osoby, ale konstrukce jednotlivých komponentů dokáže zpříjemnit použití také handicapovaným jedincům.
 • Trend současné architektury: Oblé rohy skleněných fasád
  Oblé prvky se v architektonických projektech objevují od nepaměti. S novými materiály a technickými možnostmi lze oblé prvky realizovat i na celoskleněných fasádách, navíc v souladu s požadovanou energetickou náročností budovy.
 • Apartmánové hotely Adagio se nově představí také v České republice
  Hotelová skupina Orbis, jediný poskytovatel licence značek AccorHotels, představí značku apartmánových hotelů Adagio ve východní Evropě, včetně České republiky.
 • Umělecká a hudební škola s obvodovou fasádou heroal
  Monheim je město s mimořádnou polohou. Leží centrálně mezi německými metropolemi Düsseldorfem a Kolínem, přímo na řece Rýn, což činí město atraktivním místem pro bydlení pro všechny generace.
 • Kulatý stůl v Myslbeku: Bydlení a byznys v centru Prahy
  V letošním roce se – již podruhé – uskutečnil v prostorách Budovy Myslbek v Praze Na Příkopě Kulatý stůl, tentokrát s hlavním tématem Bydlení a byznys v centru Prahy. Účastníky v zaplněném konferenčním sále v úterý 7. listopadu přivítal ředitel budovy Zdeněk Hausvater.
 • Šéfkuchař Jan Pýcha zve na zážitkovou gastronomii
  Hledáte místo na romantickou večeři, rodinný oběd nebo pracovní setkání? Restaurace Pod Zámkem v Průhonicích vás osloví svojí jedinečnou atmosférou rustikálního stylu, který se snoubí s nadčasovou elegancí.
 • Ve Vysočanech vyroste nový rezidenční projekt Duo Rokytka
  Společnost CRESCON právě spustila prodej bytů v nízkoenergetickém projektu Duo Rokytka, který již obdržel pravomocné územní rozhodnutí. V klidné lokalitě Prahy 9 postaví dva domy s celkem 47 komfortními bytovými jednotkami, které doplní nebytový prostor v každém z objektů. Developer plánuje zahájit jejich výstavbu v 1. čtvrtletí 2018. Kolaudace by měla proběhnout ke konci roku 2019.
 • Trigema vstoupila do segmentu prémiového bydlení
  První prémiový bytový projekt Chytrého bydlení společnosti Trigema byl zkolaudován a uveden do oficiálního prodeje. Na přípravě bytového domu CSV@Řepy, který nabízí dohromady 24 jednotek, se podílela studia OOOOX a ADNS. Díky tomu došlo ke skloubení vnitřní podoby interiéru s celkovým architektonickým záměrem.
 • MERCURE BELGRADE EXCELSIOR V BĚLEHRADĚ BYL SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN
  Hotelová skupina AccorHotels slavnostně otevřela první hotel mezinárodně uznávané značky Mercure v Srbsku v Bělehradě. Mercure Belgrade Excelsior nabídne hostům prvotřídní hotelové služby v překrásném prostředí centra Bělehradu, ale také přispěje k rozvoji ekonomiky, neboť se zavázal, že veškeré potraviny a nápoje půjdou od lokálních distributorů a výrobců a také s myšlenkou na trvale udržitelný rozvoj.
 • Palmira Capital Partners ve spojení s Apollo Global Management zakládá pan-evropský logistický investiční fond s kapitálem 1 mld. eur
  Palmira Capital Partners, jeden z předních evropských investičních poradců specializujících se na logistické a průmyslové nemovitosti, vytvořil společný podnik s investičním fondem Apollo European Principal Finance III Fund (EPF III).
 • Obermeyer Helika spolupracuje na výstavbě parkovacího domu v Praze 9 na Černém mostě
  Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika spolupracuje na realizaci nového parkovacího domu v Praze 9 na Černém Mostě, který bude zařazen do celoměstského systému P+R.
 • Zumtobel Group Award 2017
  Na pátém ročníku Zumtobel Group Award – Innovations for Sustainability and Humanity in the Built Environment 2017 udělila odborná porota ocenění vítězným projektům.
 • CBRE: CORPUS SIREO Real Estate koupila budovu Oasis Florenc
  Oasis Florenc nabízí přibližně 18 700 m2 pronajímatelné plochy v sedmi nadzemních podlažích a 141 parkovacích míst v podzemním parkovišti. bProdej Oasis Florenc představuje úspěšný exit pro investora, který nemovitost koupil před dvěma lety.
 • Společnost Portland Trust oznámila prodloužení a získání nových pronájmů na ploše 6 340 m2 v areálu Coral Office Park
  Společnost Portland Trust, přední developer a správce komerčních nemovitostí se sídlem v Praze, nedávno obnovila pronájem více než 4 200 metrů čtverečních kancelářských prostor, které získala v komplexu Coral Office Park v Nových Butovicích v Praze.
 • AFI EUROPE ODSTARTOVALA VÝSTAVBU 2. FÁZE PROJEKTU TULIPA CITY
  Developer AFI EUROPE zahájil výstavbu 216 bytů ve 2. etapě rezidenčního projektu Tulipa City v Praze 9. Staveniště bylo předáno generálnímu dodavateli stavby -společnosti Metrostav, která počítá s plánovaným dokončením dvou šestipodlažních domů v druhé polovině roku 2019.
 • Nové DiscGolfové hřiště v Areálu Interlovu na Roztylech
  PASSERINVEST GROUP, přední česká developerská a investiční společnost, na jaře letošního roku vyčistila část území v lesoparku Areálu Interlovu na pražských Roztylech a tyto soukromé pozemky, zpřístupnila veřejnosti a výrazně tak zatraktivnila místní prostředí návštěvníkům Michelského lesa.
 • V CTParcích v Humpolci a v Praze vznikne největší velkoplošná malba v Česku
  V CTParku Humpolec a v CTParku Prague Airport vzniká největší mural art v Česku. Jedná se o velkoplošnou malbu na stěnách, která je v tomto případě pojata formou graffiti. O zkrášlení místní průmyslové haly v Humpolci se postará vítěz mezinárodní mural art soutěže CTP Art Wall pořádané vizuálním studiem DRAWetc.
 • OAKS PRAGUE OZNAMUJE ZÍSKÁNÍ PŮJČKY VE VÝŠI 1,2 MILIARDY KORUN
  Společnost Arendon Development, která v Česku působí jako developer rezidenčního, hotelového a golfového projektu Oaks Prague v hodnotě 400 milionů eur, dnes potvrdila půjčku ve výši 1,2 miliardy Kč od Raiffeisenbank. Dohoda byla uzavřena s podporou partnerů Karlin Port Real Estate za účelem financování první fáze projektu, konkrétně rezidenční části Oaks Prague.
 • NOVÉ CENTRUM CHODOV OTEVÍRÁ JIŽ ZÍTRA
  Po renovaci nabídne obchodní centrum největší množství obchodů v České republice pod jednou střechou a zároveň i unikátní čtyřhvězdičkový servis.
 • Restaurant Le Grill zve na nové sezónní menu
  Podzimní menu připravené z lokálních a farmářských surovin jsme v říjnu zaměřili především na dýně, houby, hrušky a další chutné suroviny. Pracovní oběd je servírován v zimní zahradě s krásným výhledem do zahrady.
 • Výjimečná rezidenční budova vybavená speciálními výrobky heroal
  V Tower, Praha je považována za jednu z nejexkluzivnějších výškových budov v České republice
 • Největší český outlet – Prague The Style Outlets – otevře v dubnu
  Nový outlet nedaleko pražského letiště, Prague The Style Outlets, otevře své dveře zákazníkům již 26. dubna 2018. Projekt realizuje druhý nejvýznamnější provozovatel outletových center v Evropě společnost NEINVER, která se specializuje na investice, vývoj a správu nemovitostí.
 • V Hloubětíně vyrůstá nová čtvrť
  V pražském Hloubětíně vzniká na ploše bývalého brownfieldu o výměře přes 9 ha zbrusu nová moderní rezidenční čtvrť s více než 900 nízkoenergetickými byty.
 • Technologický park Brno – lokalita pro inovace
  Technologický park Brno v sousedství Vysokého učení technického v Brně zažívá úspěšné období expanze díky již druhé nově dokončené kancelářské budově pro americkou IT společnost Red Hat a dalším šesti novým nájemcům parku.
 • Arcadis a automobilový sektor ve střední Evropě
  Arcadis Czech Republic, přední globální poradenská společnost poskytující široké spektrum převážně technických služeb, má v Praze expertní tým odborníků poskytujících specializované služby klientům z automobilového průmyslu.
 • Nové trendy povrchových úprav fasád
  Díky novým technologiím se vyvíjejí i módní trendy ve vzhledu fasád. Pryč jsou doby pastelových barev.
 • 25 metrová projekce. Praha promítne svou budoucnost v novém informačním centru
  Od zítřka mohou Pražané navštívit CAMP, Centrum architektury a městského plánování. Nové městské infocentrum disponuje unikátní promítací technologií, která umožní ukázat budoucí podobu ulice v poměru 1:1.
 • Weber je jedničkou u profesionálů v oblasti fasádních systémů
  Z výsledků výzkumného projektu Kvalitní stavební materiály, které zaštítila renomovaná výzkumná agentura Nielsen Admosphere vyplývá, že fasádní systémy značky Weber jsou pro řemeslníky synonymem vynikající technologie a kvality.
 • Netradiční řešení výtahů v nové budově CIIRC ČVUT
  Nové moderní sídlo Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení technického (CIIRC ČVUT) upoutá na první pohled progresivní fasádou. Mnoho pozoruhodných prvků se nachází také uvnitř této budovy.
 • ABB koupila společnost B&R
  Tržby přes jednu miliardu USD – to je ve střednědobém horizontu jeden ze základních cílů ABB. Díky této akvizici se ABB stává jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace strojů a výrobních procesů.
 • Siemens mění Dubajskou operu na inteligentní koncertní prostor
  Dubajská opera jedním z nejchytřejších a nejúspornějších uměleckých prostorů díky digitálním technologiím budov Siemens.
 • AFI EUROPE ZAHAJUJE PRODEJ BYTŮ VE 2. FÁZI PROJEKTU TULIPA CITY
  První fáze rezidenčního projektu Tulipa City v pražských Vysočanech je již téměř vyprodána a její výstavba se přehoupla do druhé poloviny. Developer AFI EUROPE na ni proto letos na podzim naváže druhou etapou o dvou šestipodlažních domech s plánovaným dokončením v létě 2019. Prodej celkem 216 bytů v dispozicích od 1+kk do 4+kk byl právě zahájen.
 • Real-Treuhand rozšiřuje nabídku svých rezidenčních projektů
  Developerská společnost Real-Treuhand je dceřinou společností největší rakouské regionální banky Raiffeisenlandesbank Oberösterreich.
 • Protisluneční sklo jako designový prvek
  Protisluneční sklo na sídle společnosti BNL-BNP Paribas v Římě dalo architektům svobodu pohrát si s barvami a odrazy. Jde o skvělý příklad, jak lze úspěšně zkombinovat inovativní architektonické řešení s optimálním komfortem a pohodou pro uživatele budovy.
 • Nominované stavby na tituly 25. ročníku soutěže STAVBA ROKU 2017
  Dne 8. září 2017 proběhlo setkání přihlašovatelů a zástupců státních a odborných institucí v rámci vyhlášení 15 nominovaných staveb v ČR a 3 zahraničních staveb z 52 přihlášených, které budou soutěžit o titul STAVBA ROKU 2017.
 • Podzimní DEN ARCHITEKTURY seznámí se stavbami napříč staletími, tentokrát s důrazem na vztah lidí, měst a vody
  Na přelomu září a října, o víkendu 30. 9. a 1.10., se opět otevřou dveře a vrata jindy zavřených budov, jak těch starých, tajemných a pozapomenutých, tak i těch nejnovějších, plných nových technologií a tvořících nové dominanty měst. Pořádající spolek KRUH kladoucí důraz na kvalitní současnou architekturu si jako inspiraci pro letošní sedmý ročník zvolil téma vody, lidí a města.
 • Bienále experimentální architektury #3 / Zaha Hadid Architects: Unbuilt v Galerii Jaroslava Fragnera
  Galerie Jaroslava Fragnera a Vysoká škola uměleckoprůmyslová v průběhu září a října uvedou třetí ročník Bienále experimentální architektury. Bienále je jedinou platformou, která se experimentální architektuře věnuje a opět představí zajímavé osobnosti v celosvětovém měřítku.
 • AAA AUTO spustilo 3D virtuální prohlídku svého pražského showroomu
  Pomocí pokročilé technologie se mohou zákazníci prostřednictvím svého počítače přenést rovnou do AAA AUTO a vybrat si v něm svůj budoucí vůz.
 • CBRE: EPRIN stěhuje své kanceláře i výrobu do Technologického parku Brno
  CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zastupovala brněnskou společnost EPRIN spol. s r. o. při vyhledávání vhodného nového prostoru pro výrobu i kanceláře společnosti. EPRIN se rozhodla pro dlouhodobý pronájem prostor v Technologickém parku Brno, který patří mezi nejvýznamnější projekty tohoto zaměření v regionu.
 • Sportovní rezidence s výhledem na panorama Zillertalských Alp
  V harmonii s přírodou díky maximální transparentnosti systémových řešení heroal
 • ARCONA PROPERTY FUND N.V. ZAZNAMENAL SILNÝ NÁRŮST ČISTÉHO ZISKU Z PRONÁJMU
  Fond Arcona Property Fund N.V. zaznamenal v prvních šesti měsících letoška 47% nárůst čistého výnosu z pronájmu. Oproti stejnému období roku 2016 se letos čistý zisk z pronájmu vyšplhal z 1,55 milionu eur na 2,29 milionu eur. Výsledek po zdanění činil 2,2 milionu eur ve srovnání se 119 000 eur v předchozím roce. Provozní výsledek se v ekvivalentním období zvýšil z 230 000 eur na 852 000 eur.
 • NAY si v Prologis Park Bratislava pronajímá 27 600 metrů čtverečních
  NAY, největší maloobchodní prodejce elektroniky na Slovensku, potvrzuje rostoucí poptávku po prostorách největšího parku v portfoliu Prologis v regionu střední a východní Evropy.
 • Letošní trendy v kancelářích – živé rostlinné stěny, tmavé odstíny či rozdělení na speciální zóny
  Kanceláře už delší dobu nejsou vnímány pouze jako místo, kam zaměstnanci chodí vykonávat své povolání. Firmy se naopak snaží své prostory neustále vylepšovat tak, aby se zde každý pracovník cítil co nejlépe, pokud zde má trávit většinu času z pracovního týdne. Pro letošní rok je v tomto ohledu typických několik trendů – od silnějšího pronikání přírody do kanceláří přes vliv moderních technologií až po specifickou paletu barev.
 • IFM v developmentu: Čím dříve, tím levněji
  „Povýšení efektivity nad efekt“. Tak zní jedno z hesel komunikace nového kancelářského projektu Rustonka v Praze 8. V tomto případě nejde jen o reklamní slogan. Developer J&T Real Estate CZ a.s. totiž už do rané fáze přípravy tohoto komplexu zapojil facility managery ze společnosti SSI Group. A vyplatilo se to jemu i nájemcům. Přesvědčivě to dokládají čísla.
 • Skanska začala odebírat výhradně zelenou energii
  Skanska v České republice poprvé v historii odebírá silovou elektrickou energii výhradně z obnovitelných zdrojů. Od 1. ledna 2017 tak již odebrala cca 8 GWh „zelené energie“ pocházející z větru a vyrobené kogenerační jednotkou z biomasy.
 • LEXXUS: Rezidenční komplex Bydlení Jinočany se rozroste o druhý bytový dům
  Areál rezidenčního projektu Bydlení Jinočany volně navazuje na starší zástavbu obce Jinočany s bohatou občanskou vybaveností. Celý komplex tvoří 22 rodinných domů a bytový dům, které se těšily velkému zájmu již v průběhu realizace. Realitní kancelář LEXXUS právě zahajuje prodej dalšího objektu – nového bytového domu s 20 komfortními jednotkami, který vyroste na podzim 2018 v sousedství již dokončených staveb. Developer chce začít stavět koncem letošního léta.
 • TPA posiluje a rozšiřuje své kanceláře
  TPA, přední česká poradenská společnost, posiluje své působení na českém trhu a postupně přibírá nové kvalifikované zaměstnance. V reakci na růst společnosti se TPA rozhodla pronajmout si dalších 288 m2 kancelářských ploch v administrativní budově Budějovická alej na Praze 4, kde sídlí.
 • Obchodní centrum Futurum Ostrava a OC Haná mají nového vlastníka
  Společnost Star Capital Investments se stala novým vlastníkem obchodních center Futurum Ostrava a OC Haná. CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, se podílela na těchto transakcích, kdy zastupovala zahraniční prodejce. CBRE zajišťuje také správu budovy a pronájem obchodních ploch Futurum Ostrava.
 • Investice do hotelových nemovitostí ve střední a východní Evropě letos zřejmě překonají rok 2016
  Objem transakcí s hotelovými nemovitostmi dosažený v prvním pololetí roku 2017 překročil 700 mil. eur na hlavních trzích regionu střední a východní Evropy*. Dohromady se uskutečnilo 34 transakcí. Ve stejném období roku 2016 přitom proběhlo 20 transakcí v celkovém objemu mírně převyšujícím 630 mil. eur. Meziročně tak došlo k nárůstu o 11 %. Západní trhy** oproti tomu zaznamenaly růst o pouhé 0,3 %. Společnost Cushman & Wakefield předpovídá, že rok 2017 překoná výsledky roku 2016.
 • Danda vytvořil první mobilní kolonádu na světě
  Vítězslav Danda patří k zakladatelům úspěšného architektonického studia Edit!. To má za sebou celou řadu úspěšných realizací a jeho členové patří podle mnohých odborníků k nejtalentovanějším představitelům svého oboru. S jejich prací se můžete teď setkat i na festivalech, navrhli totiž Becher zónu, která v létě cestuje po hudebních a foodies akcích.
 • Rigips pořádá další kolo prestižní soutěže Rigips Trophy 2018!
  Rigips Trophy je národní kolo mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gypsum International Trophy 2018, jejímž cílem je podpořit umění, dovednost a kvalitu práce realizačních firem z oblasti vnitřní výstavby, které zpracovávají produkty a systémy značky Rigips, jež je leadrem na trhu v oblasti sádrokartonu.
 • Skupina Aerium prodává obchodní centrum Královo Pole
  Společnost CBRE, světový lídr v komerčních realitních službách, zastupovala společnost ÆRIUM při prodeji obchodního centra Královo Pole společnosti CPI, české realitní investiční skupině působící ve střední a západní Evropě.
 • Černý šerif, strážce obchodního centra
  Přítomnost uniformovaných zaměstnanců bezpečnostních agentur se pomalu, ale jistě stává běžnou záležitostí při nakupování v obchodních centrech.
 • BB Centrum slavilo hudbou, tancem i napětím ve výšce 70 metrů
  BB Centrum, které buduje a neustále rozvíjí developerská a investiční společnost PASSERINVEST GROUP, a.s., připravilo pro své návštěvníky i nájemce tradičně velkolepý koncert, tentokrát navíc s překvapením.
 • CBRE se podílela na prodeji Avenir Business Parku
  Avenir nabízí přibližně 25 300 m2 pronajímatelné plochy v šesti nadzemních podlažích a 519 parkovacích míst ve dvou podzemních podlažích a mimo budovu. Prodej Avenir Business Parku je příkladem úspěšné off-market transakce.
 • Trigema Building zrekonstruovala památkově chráněnou budovu Komerční banky
  Památkově chráněný objekt, kde sídlí pobočka českobudějovické Komerční banky, prošel rekonstrukcí, jejímž výsledkem je obnovená podoba exteriéru a vnitřních prostor. Práce, které realizovala společnost Trigema Building, probíhaly od září roku 2015 až do letošního června.
 • Penta Investments prodává Na Poříčí 30 (Motel One, Praha) s rekordním výnosem
  Společnost Knight Frank zprostředkovala prodej jednoho z nejvýznamnějších pražských hotelů Motel One sídlícího v budově Na Poříčí 30 na Praze 1.
 • Byla zahájena stavba pětihvězdičkového hotelu MGallery by Sofitel
  Pětihvězdičkový hotel MGallery by Sofitel sítě Orbis vyroste ve Vratislavi, v části zvané „ostrov katedrál“ – Tumském ostrově. Šestipatrový hotel nabídne 200 pokojů, unikátní restauraci, konferenční prostory, podzemní parkoviště a překrásné výhledy ze střešní terasy.
 • Nové kancelářské prostory pro mezinárodní advokátní kancelář
  Oddělení Zastupování nájemců společnosti KNIGHT FRANK, spol. s r.o. bylo vybráno mezinárodní advokátní kanceláří DLA Piper k vyhledání a zajištění nových kancelářských prostor v centru Prahy pro své české zastoupení.
 • Hotel Lomnica ožil po zásadní rekonstrukci
  Je to jako zrychlit z nuly na sto – z chátrající budovy, v jejíž budoucnost už nikdo nevěřil, se začátkem letošního roku stal čtyřhvězdičkový hotel nabízející nadstandardní luxus.
 • Colliers úspěšně dokončila projekt nové kancelářské budovy pro společnost Red Hat v Brně
  Colliers International oznámila úspěšné dokončení nové kancelářské budovy v Českém technologickém parku Brno pro tuzemskou pobočku společnosti Red Hat, Inc., předního světového poskytovatele open source řešení.
 • Společnost AEW úspěšně prodala International Business Center
  IBC nabízí přibližně 23 800 m2 plochy k pronájmu a 299 podzemních parkovacích míst na 9 nadzemních a 2 podzemních podlažích. Prodej IBC představuje úspěšný exit fondů spravovaných společností AEW Europe, která tuto nemovitost vlastnila od jejího postavení v roce 1993. Tento rok by investičnímu trhu měl dominovat kancelářský sektor.
 • Česká investiční skupina CTR v Drážďanech prodala za miliardu další bytový projekt
  Další významný úspěch na německém realitním trhu si připsala původem česká investiční společnost CTR group. Na konci června letošního roku podepsala kupní smlouvu s významným německým nemovitostním fondem Patrizia o globálním odkupu celého rezidenčního areálu Haus Merkur II.
 • Morava žije architekturou: Prohlédněte si 5 jedinečných staveb
  Vinice a sklípky. To je klišé. Letos o prázdninách se na Moravu podívejte jinýma očima. Region totiž žije moderní architekturou. Vybrali jsme pro vás 5 cestovatelských tipů, které zaujmou milovníky technických staveb i povedených rekonstrukcí.
 • Praha architektonická. Máme pro vás 5 tipů, na co se zajet podívat
  Zapomeňte protentokrát na Karlův most nebo Pražský hrad. Praha je svými historickými stavbami okouzlující, ale stále hlasitěji v ní promlouvá také moderní architektura. Máme pro vás 5 cestovatelských tipů, jaké stavby v Praze letos v létě neminout.
 • ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA, TECHNOLOGIE, INOVACE ROKU 2016
  V polovině letošního června byla na galavečeru v Betlémské kapli předána ocenění soutěžícím, kteří získali tituly a další ceny ve 14. ročníku celostátní soutěže ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA, TECHNOLOGIE, INOVACE ROKU 2016.
 • Rekonstrukce hotelu MGallery by Sofitel, byla dokončena
  Bývalé pracoviště Franze Kafky znovu přivítá své hosty – rekonstrukce hotelu v centru Prahy - MGallery by Sofitel, byla dokončena
 • CENTRUM CHODOV SE STALO OBCHODNÍM DOMEM S NEJVYŠŠÍM HODNOCENÍM CERTIFIKACE BREEAM VE FÁZI DESIGNU
  Na podzim letošního roku proběhne dlouho očekávané slavnostní otevření rozšířené části Centra Chodov.
 • 25. ročník soutěže STAVBA ROKU představuje stavby
  Od června se na www.stavbaroku.cz prezentuje 52 staveb, z toho 5 objektů v zahraničí. Soutěží stavby různých velikostí i druhů – komerční, bytové i historické stavby, liniové, dopravní, průmyslové i úpravy veřejného prostoru.
 • Concur představuje AppPort, unikátní kanceláře pro vývojáře
  Concur, dodavatel cloudového řešení pro správu služebních cest a cestovních výdajů, který je součástí společnosti SAP, otevřel nové unikátní kanceláře inspirované letištěm.
 • Členskou základnu Asociace developerů rozšířily další dvě společnosti
  Asociace developerů se v červnu rozrostla o další dva členy. Novými přírůstky členské základny, schválenými představenstvem Asociace developerů, jsou společnosti Karlin Port Real Estate, s.r.o. a Lighthouse Services s.r.o. Asociace developerů má aktuálně již 27 členů.
 • reSITE 2017: Budoucnost měst a lidí je závislá na inovativní infrastruktuře
  Přes tisíc lidí přitáhla konference reSITE 2017 na téma In/visible City. Ve zcela plném Foru Karlín bylo k vidění úchvatné vystoupení Kazuyo Sejimy z tokijského studia SANAA, prakticky zaměřeného místostarosty Paříže Jeana-Louise Missiky i energií a vizemi sršícího Winyho Maase.
 • „Magistrála spojuje“. Praha má vizi proměny
  V úterý 27. 6. představila dánská kancelář Gehl Architects svou vizi proměny Severojižní magistrály.
 • Slavní architekti a výlety do podzemí města na programu reSITE 2017
  Šestý ročník reSITE na téma In/visible City chystá 360stupňové pódium ve Foru Karlín pro 54 světových architektek a architektů, starostů i šéfů firem, které zajišťují dopravu, hospodaření s vodou a odpady pro města střední Evropy.
 • Černý šerif, strážce obchodního centra
  Přítomnost uniformovaných zaměstnanců bezpečnostních agentur se pomalu, ale jistě stává běžnou záležitostí při nakupování v obchodních centrech.
 • Černý šerif, strážce obchodního centra
  Přítomnost uniformovaných zaměstnanců bezpečnostních agentur se pomalu, ale jistě stává běžnou záležitostí při nakupování v obchodních centrech.
 • Japonské byty se stále zmenšují
  Motoki Oohashi pracuje na americké námořní základně Jokosuka blízko Tokia. Z letadlových lodí a bitevních křižníků je zvyklý na stísněné poměry bydlení, proto jsme na toto téma oslovili právě jeho.
 • Ze dvou udělej jednu: PORR slučuje své polské dceřiné společnosti
  Vedení společnosti PORR očekává, že fúze společností PORR Polska Infrastructure a PORR Polska Construction povede k dalšímu dynamickému vývoji na polském trhu. Potenciály, synergie a know-how obou dceřiných společností budou maximálně využívány a sjednocený tým bude pracovat velmi efektivně. Se svými více než 1.500 pracovnicemi a pracovníky by měla nová PORR S.A. v roce 2017 dosáhnout objemu výroby přes 2 mld. PLN (cca 475 mil eur).
 • Výstavba pražských kanceláří je v plném proudu, na dokončené projekty se však stále čeká
  V Praze je aktuálně ve výstavbě 343 tisíc m2 kancelářských ploch, z čehož 144 000 m2 má být dokončeno již tento rok. Jedná se o nejsilnější výstavbu od roku 2014. První kvartál však výrazný přírůstek nových kanceláří, který se očekává po historicky nejslabším roce 2016, neodstartoval. Dokončení převážné většiny nových prostor připadne až na druhou polovinu tohoto roku.
 • AFI EUROPE DOKONČILA HRUBOU STAVBU BUTTERFLY
  Karlínský administrativní komplex Butterfly nedaleko stanice metra Křižíkova rozevírá svá křídla. Hrubá stavba je již hotová a budova navržená ve standardu BREEAM Excellent o celkové pronajímatelné ploše 23 000 m2 směřuje ke svému dokončení v posledním čtvrtletí letošního roku.
 • SOUTĚŽ INTERIÉR ROKU ZVYŠUJE RESTAURACÍM, KAVÁRNÁM A HOTELŮM TRŽBY
  Vítězem kategorie v soutěži Interiér roku, v níž soutěží právě restaurace, bistra, kavárny a hotely se stal za rok 2016 FACH v Pálffyho paláci v centru Bratislavy. Propojením domů a otevřením přízemí zde vznikla nová kavárna, restaurace s vinotékou, bar a juice shop. FACH nasadil laťku vysoko, a to ve všech aspektech a bez kompromisů. Autoři interiéru jsou architekti Martin Skoček a Ilja Skoček.
 • Mateřské školy barevně a energeticky šetrně s využitím systému LINDAB STAVBY
  Na výstavbu mateřských škol jsou ve všech vyspělých zemích Evropy kladeny vysoké požadavky. Speciální pozornost je třeba věnovat nejen zdraví a pohodlí dětí, ale i tomu, aby tato zařízení byla funkční a estetická.
 • Bezkontaktní samoobslužné automyčky EHRLE
  Stovky Mycích center EHRLE v celé Evropě navštěvují denně statisíce spokojených řidičů, kteří si chtějí umýt svůj vůz bez poškrábání kartáči, v příjemném prostředí, bez čekání a podle svých vlastních představ.
 • Hotel Four Seasons Prague představuje nový lounge a bar Gallery
  Hotel Four Seasons Prague otevírá ve svém lobby nový lounge a bar s názvem Gallery. Hostům nabízí jedinečný prostor pro obchodní setkání či příjemné chvíle s přáteli u šálku kávy či čaje, prémiové šampaňské, koktejly, široký výběr lihovin a vín.
 • Vynikající povrchová úprava heroal
  heroal představuje individuální řešení. Jako poskytovatel systémů pro opláštění budov dodává heroal výrobky s vysokou kvalitou zpracování.
 • Obchodní centrum Central v Jablonci nad Nisou
  V posledním březnovém dni byl slavnostně otevřen, po letitých přípravách Central v Jablonci nad Nisou.
 • Paříž je nejatraktivnější lokalitou pro hotelové investice v Evropě, Praze patří 10. příčka
  Paříž obsadila první místo v žebříčku sestaveném na základě Indexu atraktivity hotelových investic Colliers International. Praha je na 10. místě.
 • Soutěž E.ON Energy Globe opět hledá nejlepší ekologické stavby. Přihlaste svůj projekt do 15. dubna
  Nízkoenergetické a pasivní stavby mají opět šanci vyhrát prestižní ekologické ocenění E.ON Energy Globe.
 • Tři největší česká města míří na MIPIM
  V úterý 14. března se ve francouzském Cannes znovu otevřely brány 28. ročníku veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM 2017.
 • Výstava soutěže YAA
  Putovní výstava soutěže Young architect awards představí v muzejním a galerijním centru studie na téma Architektura mimo čas.
 • U Prahy vznikne nový VTP
  Mezi přední evropská centra vědy, výzkumu a vývoje se již zanedlouho zařadí Vědeckotechnický park Buštěhrad, který vyroste západně od Prahy, u Kladna.
 • Nová dominanta Varšavy
  Warsaw Spire: v hlavní roli sklo, které přináší funkčnost, maximum světla a neutralitu.
 • Výsledky hlasování o Hotel roku 2017 jsou již sečteny
  Hlasy v 6. ročníku udílení cen Hotel roku 2017 - Czech Hotel Awards jsou již sečteny.
 • Rondel v Plzni s větším komfortem pro zákazníky
  Developerská skupina pro komerční nemovitosti InterCora působí na českém trhu od roku 1991. Zabývá se zejména výstavbou a pronájmem nemovitostí pro maloobchod.
 • Vizionářská budova Visionary
  Čtvrť s neskutečným potenciálem, která se od zbytku hlavního města liší. Tak jsou označovány pražské Holešovice, jež jsou se svým industriálním rázem pro developery výzvou.
 • Zájem o dlouhodobé pronájmy a sklady na míru
  Společnost P3 Logistic Parks se ohlíží za rokem 2016 na trhu s průmyslovými nemovitostmi v ČR. Podařilo se jí překročit 1 mil. m2 ploch a stát se tak dvojkou na trhu!
 • Projekt Třebíč žije! podporuje rozvoj města
  Město Třebíč dlouhodobě rozvíjí aktivity s cílem maximálně podpořit rozvoj města a vytvořit podmínky pro kvalitní život svých obyvatel.
 • Slavné továrny ožívají v novém kabátě
  Průmyslová výroba na území tehdejšího Československa má velmi bohatou tradici a mnohé její výrobky jsou dodnes světově proslulé díky své prvotřídní kvalitě.
 • Mladí architekti oživí „periferie“
  Účastníci architektonické přehlídky Young Architect Award budou letos hledat řešení, jak znovuoživit periferie našich měst. Své práce mohou přihlašovat jak studenti, tak začínající architekti do 33 let. Uzávěrka přihlášek je 30. června. Výsledky soutěže budou vyhlášeny první den mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH.
 • PORR staví v Norsku svůj pátý most
  Koncem minulého týdne byla podepsána smlouva a už v březnu mají být zahájeny stavební práce: Společnost PORR bude v Kristiansandu stavět 654 m dlouhý most Varodd. Stavební práce, které zadala Statens vegvesen Region Sued, mají být dokončeny na jaře roku 2020. Hodnota zakázky je přibližně 542 mil. norských korun (cca 61 mil. eur).
 • Technologické centrum AREAL SLATINA v Brně nabízí nájemcům vybavení na klíč
  Firma AREAL SLATINA, a.s., vznikla v roce 1929 v prostoru původní industriální zóny. Po roce 1999 došlo k zásadní změně. Právě otevřený kancelářský projekt v lokalitě u průmyslové zóny Černovická terasa nám v rozhovoru představil Ing. Luděk Beneš, člen představenstva AREAL SLATINA, a.s.
 • Z Bílovic do celého světa
  Společnost mmcité za více než dvě desetiletí své existence získala dobré jméno nejen u nás, ale doslova po celém světě.
 • Každý projekt přizpůsobujeme lokalitě
  Společnost V Invest CZ, a.s., oslavila na sklonku loňského roku 25. výročí působení na trhu. Původně inženýrská firma se postupem let změnila v úspěšného developera.
 • Trh se zdá být hodně agresivní
  Začátek roku je tradičně obdobím bilancování činnosti v uplynulém období i plánování věcí budoucích.
 • Technologický park Brno pokračuje v expanzi
  Vzrůstající obliba Brna mezi zahraničními investory je dána především jeho strategickou polohou v blízkosti Vídně a Bratislavy a kvalifikovanou pracovní silou. Město Brno je po Praze druhým největším trhem administrativních prostor v České republice a jeho klíčovým rozvojovým projektem v této oblasti je Technologický park Brno.
 • PASSERINVEST GROUP slaví 25 let
  Do výstavby BB Centra už jeho developer, společnost PASSERINVEST GROUP, v uplynulých letech investoval zhruba 14 mld. Kč.
 • Vítěz turnaje Prima Building
  20. ledna 2017 se uskutečnil první ročník turnaje Prima Building.
 • Skupina AccorHotels investovala do partnerství s prestižními asijskými resorty a lázněmi Banyan Tree
  Hotelová skupina AccorHotels uzavřela dohodu o dlouhodobém partnerství se skupinou Banyan Tree Holding, nejvýznamnějším provozovatelem vyhlášených lázní a resortů v Asii. Pro skupinu AccorHotels se jedná o vstupní investici ve výši 16 milionů EUR.
 • CBRE: Objem realitních investic v roce 2017 by mohl překročit hranici 3 mld. EUR
  Investment: bude pokračovat silná poptávka napříč všemi sektory. Industrial: skvělé výsledky. Kanceláře: pozitivní trend bude pokračovat. Maloobchod: pokračuje optimismus.
 • Zdravá kancelář v kostce
  Ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy přinášíme závěrečný díl seriálu Zdravá kancelář, který shrnuje vše, co je podstatné pro naši pohodu, zdraví i produktivitu v zaměstnání.
 • Internet of Things: Důležitý pomocník při udržování zdravého vnitřního prostředí
  Ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy přinášíme již pátý díl seriálu Zdravá kancelář. Tentokrát o tzv. internetu věcí (Internet of Things – IoT).
 • Golfové party v Boscolu Prague
  Vyhlášení výsledků Development Tour Golf za rok 2016
 • Nově otevřená green building v komplexu Areál Slatina v Brně
  Dne 8.12. 2016 se konalo slavnostní přestřižení pásky nově otevřeného komplexu v Areálu Slatina. A Development news byl u toho.
 • Židle Melody hvězdou večera
  Česká společnost LD seating z Boskovic, která vyrábí kancelářský nábytek, se může pochlubit obchodními úspěchy doma i v zahraničí.
 • Za exkluzivními kávovými zážitky do Pařížské
  Nespresso otevírá Experience Center
 • Spolehlivý systém lepení obkladů a dlažeb
  Baumit patří ve svém oboru, tj. ve výrobě a distribuci stavebních materiálů, k významným inovátorům ve stavebnictví.
 • P3 umožňuje zákazníkům růst v klíčových lokacích
  O moderní průmyslové parky v České republice je stále obrovský zájem. Silná poptávka po moderních prostorách neutuchá, a tak se neobsazenost průmyslových nemovitostí stále snižuje. V polovině roku dokonce klesla na rekordní 4,4 %.
 • Český trh průmyslových a logistických nemovitostí v polovině roku 2016
  Český trh průmyslových a logistických nemovitostí tvořilo v polovině roku 2016 celkem 5 961 600 m2 moderních prostor určených k pronájmu. Hranici 6 mil. m2 pokoří ve třetím čtvrtletí tohoto roku.
 • Prosperující společnosti investují do akustiky
  Akusticky řešené prostory se pro mnohé – nejen zahraniční – společnosti stávají důležitým parametrem při výběru kanceláří.
 • Strategie BB Centra: Udržení nejvyššího standardu
  Budovy BB Centra, rozsáhlého multifunkčního areálu v Praze 4, patřily vždy k naprosté špičce ve svém oboru. Areál buduje jeho developer. Radim Passer a skupina PASSERINVEST GROUP již více než 20 let.
 • Firemní parkování ve městech
  Mnohá velkoměsta praktikují důraznou restriktivní politiku parkování na území obce. Parkovací omezení významně ovlivňují obyvatele i podnikatelské subjekty.
 • Nastal čas uvažovat o prodeji projektu Na Příkopě 14
  V minulých týdnech se britské investorské skupině Lordship podařily dva viditelné úspěchy.
 • Nové věci vyvolávají emoce
  Jedním ze spoluvystavovatelů v expozici Prahy na nadcházejícím veletrhu EXPO REAL je společnost Penta Investments s připravovanou revitalizací Masarykova nádraží.
 • Architektkou roku 2016 se stala Marcela Steinbachová
  Oceněna byla za výbornou vlastní tvorbu a vzdělávání odborné i laické veřejnosti v oblasti architektury.
 • Prologis: První polovina roku 2016 ve znamení úspěchu
  Ačkoli bylo počasí v poslední době dost nepředvídatelné a připravilo si pro nás spoustu deště a občas i teploty téměř na svetr, v Prologisu bylo léto plné žhavých událostí.
 • První výtah na solární pohon v Evropě se osvědčil
  Obnovitelné zdroje překonávají možnosti, které s nimi bývají spojovány. Příkladem je unikátní solární výtah značky Schindler, který je instalován v třebíčském science centru Alternátor.
 • Proces prodeje bytů se zrychluje
  Realitní kancelář LEXXUS se zaměřuje na prodej nemovitostí v nových rezidenčních projektech v Praze a blízkém okolí. Pod značkou Lexxus Norton pak zajišťuje prodej či pronájem luxusních rezidenčních nemovitostí v nejlepších lokalitách hlavního města.
 • CENTRA slaví 25 let
  Už čtvrtstoletí působí na trhu CENTRA. V počátcích své činnosti se zabývala zejména nákladní autodopravou, svozem a likvidací odpadu a inženýrskou činností, ale již v roce 1992 se začala orientovat na správu nemovitostí.
 • Zaměřujeme se na kvalitní architekturu
  KKCG Real Estate patří – s datem vzniku v roce 2012 – k novým společnostem na developerském trhu.
 • Velký Špalíček letos patnáctiletý!
  Když bylo v roce 2001 otevřeno zábavní a obchodní centrum Velký Špalíček s hrdým mottem „Tep života v srdci Brna“, našlo mnoho příznivců i odpůrců.
 • I v interiérech je sklo ideálním řešením
  Nekončící vývoj v oblasti skla přináší kvalitnější produkty se stále větší užitnou hodnotou. Jejich použitím pak můžeme šetřit čas a věnovat jej svým zálibám.
 • Koncept Průmysl 4.0 ve vztahu k rozvoji územních celků
  Koncept popularizovaný pod názvem „Industry 4.0“ byl před několika lety představen primárně jako budoucí standard v průmyslově výrobě, který posouvá současný stav vyspělé robotizace a automatizace výrobních procesů na další vývojově „vyšší stupeň“.
 • Certifikace i pro bytové domy
  Společnost Skanska letos zahájila prodej druhé etapy projektu Botanica K v Praze 5 – Jinonicích, v prvním bytovém projektu v Česku, který získá certifikaci BREEAM.
 • Kvalita vnitřního prostředí – aneb jak je důležitý čerstvý vzduch
  Ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy přinášíme druhý díl seriálu Zdravá kancelář. Tentokrát o tom, jak vaše pohoda v práci může být závislá na čerstvém vzduchu.
 • Airbnb aneb jiná forma druhého bydlení
  Tzv. druhé bydlení je v českých zemích bezpochyby fenoménem. Aktuálně se stále častěji setkáváme s jednou z jeho nových forem, tzv. Airbnb.
 • I béčkové objekty jsou pro nájemce zajímavé
  Rosmarin Business Center v pražských Holešovicích patří k zavedeným administrativním objektům v rychle se rozvíjející oblasti..
 • Beton je prémiový materiál
  Společnost CS-BETON patří k největší výrobcům betonových výrobků pro malou architekturu, chodníky, komunikace a letiště, vyrábí široký sortiment dlažeb různých typů a barev, obrubníků, žlabů, vegetačních tvárnic či okrasných zdí.
 • Fond Edulios
  Nový fond EDULIOS zahájil pod vedením Martina Skalického úspěšné nákupní tažení a do svého podfondu Alfa koupil administrativní budovu City West B1
 • Trigema s novými projekty i nájemci vědeckotechnických center
  Koncern Trigema získává do svých stávajících vědeckotechnických center nové nájemce, současně již ale také připravuje areály nové. Lze předpokládat, že v nich najdou příležitost pro rozvoj další renomované společnosti a organizace.
 • Zasklení, které tlumí hluk
  Zvuk je sice neviditelný, ale všudypřítomný. Jako hudební produkt může být příjemný. Změní-li se však v hluk rušné ulice, blízkého nádraží nebo snad letiště, už je situace jiná.
 • Nekonvenční prostředí vyžaduje většina zaměstnanců, open space už neláká
  Jednoduchý koncept otevřených kanceláří už není hlavním trendem. Podle realitně-konzultační společnosti OFFICE HUNTERS si téměř 80 procent klientů rozhodne pro jiné dispoziční uspořádání než klasický open space.
 • Budova Five s přidanou hodnotou
  Na Smíchově na nároží ulic Svornosti a Na Valentince, na místě, kde kdysi stávala smíchovská vozovna, staví společnost Skanska administrativní objekt Five.
 • Arkády čeká restrukturalizace
  Arkády Pankrác patří k nejfrekventovanějším nákupním centrům v Praze. Zákazníky sem lákají nejen obchody s oblíbenými značkami, ale i kulturní a společenské akce.
 • Skleněná manufaktura
  Bombardování Drážďan 13. února 1945 do značné míry zničilo střed města od královských staveb na západním okraji přes Staré město na východ, do velkého královského parku s palácem korunních princů a levobočků.
 • Raiffeisen - Leasing je pátou největší leasingovou společností
  V prvním čtvrtletí 2016 významně posílila a vyhoupla se ve statistikách ČLFA na pátou příčku dle objemu financování
 • Velkoformátové fasádní desky Trespa® Meteon®
  Desky Trespa® patří do kategorie desek z vysokotlakého laminátu HPL. Jsou vyrobeny ze 70 % z dřevěných vláken, které jsou za vysoké teploty a tlaku nasyceny 30 % pryskyřice. Ta tvoří černé homogenní jádro.
 • Zdenka Klapalová popatnácté prezidentkou ARTN
  Valná hromada jednomyslně potvrdila stávající složení správní a dozorčí rady ARTN. Funkce prezidentky se patnáctým rokem v řadě ujímá Zdenka Klapalová. Nastartované změny vedoucí k větší profesionalizaci asociace podpoří nová moderní vizualizace loga.
 • Bogle Architects získali MIPIM Award 2016
  V kategorii Průmyslové a logistické nemovitosti byl v soutěži MIPIM Awards 2016 na veletrhu v Cannes vítězem zvolen projekt ELI Beamlines v Dolních Břežanech nedaleko Prahy.
 • Třebíč – město s vizí
  Město s historií v srdci Evropy, moderní město pulzující životem uprostřed krásné čisté přírody, město se strategickou polohou pro investory a s výbornými podmínkami pro podnikání – to je Třebíč!
 • Vlastníme dál hotel Iris u stadionu Slavie
  Ekonomická situace v Evropě i v České republice se stabilizovala a většina hospodářských odvětví je na vzestupu..
 • Rustonka: efektivní a flexibilní kanceláře
  V Praze 8 – Karlíně se staví jeden z největších administrativních projektů letošního roku. Celkem ve třech budovách nabízí projekt Rustonka přes 33 000 m2 kancelářských prostor..
 • Kanceláře, výzkum a výroba na jednom místě
  Český technologický park je rozvojový projekt, který po dokončení poskytne 190 000 m2.
 • Chceme patřit mezi největší hráče na trhu
  Rok 2015 byl pro developerskou skupinu Horizon Holding velmi úspěšný. V obou aktuálních projektech, Rezidence Vltava a Rezidence Modřanka, se podařilo prodat celkem 94 bytů, což je více, než se plánovalo..
 • Právní poradna
  Realizace developerského projektu na základě smluvních podmínek FIDIC
 • Rozumíme novým trendům ve stavebnictví
  Společnost Gleeds působí v České republice od roku 1992. Klientům poskytuje kvalitní poradenství v oblasti stavebních projektů a investičních záležitostí.
 • Skyway Mont Blanc – úchvatná scenérie nejvyšších vrcholků Alp
  V loňském roce byla dokončena nová visutá lanovka Skyway Mont Blanc, která tvoří ucelený komplex vysokohorské dopravy.
 • Personálie
  Michaela Le Poidevin se po deseti letech vrací do pražské kanceláře Cushman & Wakefield.
 • Rozhodují provozní náklady
  Společnost P3 zaznamenala v roce 2015 rekordní počet nových pronájmů i prodloužených smluv a svým klientům postavila na míru více než 52 000 m2 průmyslových, skladových či distribučních hal..
 • Nové administrativní centrum Rustonka
  V pražském Karlíně vyroste jeden z největších administrativních projektů letošního roku. Celkem tři budovy nabídnou přes 33 tisíc m² kancelářských prostor. Projekt Rustonka přichází s novým efektivistickým pojetím – flexibilita, cenová dostupnost, dobrá lokalita a komfort pro zaměstnance.
 • Právní poradna
  Realizace developerského projektu podle smlouvy o dílo
 • Překvapil nás zájem o Waltrovku
  Kompletně pronajaté Florentinum, dokončená a obsazená Aviatica, velký zájem o byty ve Waltrovce – to jsou jen některá pozitiva pro Penta Investments v Praze.
 • Chceme být nejintegrovanějším poskytovatelem logistických služeb
  Části rozsáhlých kladenských brownfieldů se v posledních letech pozvolna probouzejí k životu. Jednou z firem, které sídlí v původním areálu Poldovky, je mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic.
 • „Pětka“ otevřela galerii s projekty Prahy 5
  Radnice páté městské části otevřela v lednu 2016 Malou výstavní síň, Galerii MČ Praha 5, která si klade za cíl celoročně seznamovat širokou veřejnost s řadou významných rozvojovýchúzemíaurbánní potenciál městské části.
 • Skanska si udržela přední pozici v transakcích s administrativními nemovitostmi v regionu CEE
  V roce 2015 společnost Skanska Commercial Development Europe znovu zaznamenala výborné výsledky.
 • Privátní investor kupuje Molákova business center
  Molákova Business Center, byla prodána privátnímu investorovi v rámci více kolového výběrového řízení. Prodej nemovitosti zprostředkoval realitní poradce, společnost Knight Frank.
 • Metro D bude jezdit bez strojvůdců
  Pracovníci pražského Metroprojektu jsou autorsky podepsáni nejen pod pražským metrem, ale i pod studiemi řešení systému hromadné dopravy v mnoha českých městech, pod návrhy některých úseků železničních koridorů či dálničních a železničních tunelů.
 • Jak správně začít s BIM?
  Zkratku BIM (Building Information Modeling) zná jistě převážná většina čtenářů. Tento moderní způsob projektování získává své pevné místo v oblasti stavebnictví po celém světě, a Česká republika není výjimkou.
 • Změny v oblasti daní pro rok 2016
  Zavedením novely zákona o DPH došlo k výrazným změnám v oblasti daňového práva. Účinnost některých těchto změn byla kvůli poměrně živé politické diskusi odsunuta na 1. června 2016. Toto datum se pomalu blíží, pojďme si tedy ty nejvýznamnější z nich přiblížit.
 • reSITE 2016: Pátá mezinárodní konference na žhavé téma „Města a migrace“
  Ve dnech 16. a 17. června 2016 bude Praha již popáté místem s nejvyšší koncentrací světových špiček z oborů architektury, urbanismu, městského plánování a krajinotvorby.
 • V akci společnosti Rigips získejte tmel Rifino Top za 1 Kč
  Společnost Rigips, výrobce moderního stavebního systému, nabízí odborné i laické veřejnosti nejpropracovanější internetový obchod specializovaný na prodej sádrokartonu a příslušenství.
 • HB Reavis boduje v Londýně
  UK Property Awards se řadí mezi nejvyšší ocenění na trhu nemovitostí. Dvě z nich získala letos firma HB Reavis za londýnský projekt 33 Central. Developerská firma HB Reavis zahájila projekt 33 Central koncem roku 2013 v rámci svého vstupu na londýnský kancelářský trh. Firma získala prvotřídní stavební parcelu v King William Street v londýnské City pro svůj záměr postavit tam blok s kancelářemi kategorie A o rozloze 21 180 m2. Lokality se vyznačuje vynikajícím dopravním potenciálem – je v blízkosti několika nádraží a jen několik minut pěšky od stanic metra Bank, Monument a Cannon Street. Dokončení projektu 33 Central se očekává v první polovině roku 2016. Další, rovněž kancelářský projekt realizuje HB Reavis ve Farringdon Street 20.
 • Dvořákovo nábřeží v Praze 1
  Dvořákovo nábřeží v Praze 1 projde rekonstrukcí. Komunikace tvořící hranici Pražské památkové rezervace je zejména vlivem povodní v letech 2002 a 2013 ve velmi špatném stavu. V roce 2017 se oprav dočká vozovka, chodníky i přilehlá veřejná prostranství. V nadcházejících letech se pro nábřeží v úseku mezi Čechovým a Štefánikovým mostem připravují i jiné záměry, které se IPR při přípravě studie chystá zohlednit a vzájemně zkoordinovat. Jde mj. o úpravy dopravního režimu na náplavce nebo rekonstrukci Anežského kláštera a zpřístupnění přilehlých zahrad.
 • Ocenění s rozpaky aneb Česko v Miláně 2015
  Skončilo EXPO 2015 v Miláně. Skončila velká mezinárodní výstava věnovaná zásadnímu problému současnosti: Potraviny pro planetu, energie pro život. EXPO byla velevelevýstava, jíž se zúčastnilo na 150 zemí a několik mezinárodních i národních korporací. Byl to taky trochu halasný jarmark, jen tu nešlo o prodej věcí (většinou). Byl to veletrh myšlenek. Architektonických, stejně jako těch týkajících se potravin. Architektura se tu nabízela v široké škále nápadů, od těch, co byly na hranici kýče, až po nápadité a přitažlivé stavby současnosti.
 • Rada hl. m. Prahy
  Rada hl. m. Prahy v listopadu schválila ustanovení Řídícího výboru ITI (Integrated Territorial Investment – Integrované územní investice) pro Pražskou metropolitní oblast. Jde o další krok, který Praze se Středočeským krajem umožní společně čerpat prostředky z fondů Evropské unie. ITI umožňuje slučovat finanční zdroje z několika prioritních os jednoho nebo více operačních programů na kombinaci významných projektů pro rozvoj aglomerace.
 • Sedmá členská schůze Rady pro šetrné budovy
  Sedmá členská schůze Rady pro šetrné budovy (CZGBC) se uskutečnila 5. listopadu. Vzhledem k letošnímu zaměření aktivit Rady zahájil členskou schůzi Ondrej Geče, strategic partner manager ze společnosti Google, který přednesl zajímavou a inspirativní přednášku na téma zdravého a produktivního pracovního prostředí.
 • P3 podepsala smlouvu se společností Exiteria a zahájí tak výstavbu nového parku P3 Prague D11
  Společnost P3, vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, uzavřela se společností Exiteria, předním českým internetovým maloobchodem s nábytkem, smlouvu o výstavbě nových prostor na míru (tzv. Build-To-Suit projekt).
 • Skupina Crestyl získala ocenění za projekty DOCK i Central Kladno
  Poslední měsíc byl pro developerskou skupinu Crestyl velice úspěšným. Získala tři prestižní ocenění, která odráží její úspěchy v tomto roce. Na 15. ročníku renomované odborné soutěže CIJ Awards obdržela cenu za nejlepší rezidenční development, a to za libeňskou rezidenci DOCK – etapu River Watch 1. V široké veřejnosti známé a respektované soutěži „Best of Realty 2015 – Nejlepší z realit“ pak za obchodní centrum Central Kladno získala první místo v kategorii obchodních center a za projekt DOCK – River Watch 1 třetí místo v kategorii rezidenčních projektů.
 • „Dieselgate“ z pohledu práva
  Již několik týdnů plní přední stránky novin tzv. aféra dieselgate, tedy emisní skandál automobilky Volkswagen. Ta přiznala, že do svých vozidel se vznětovými motory v minulosti implementovala software, jehož účelem je rozpoznání probíhajícího měřicího cyklu v USA a následné snížení emisí. Problém se týká i dalších značek koncernu Volkswagen, zejména vozů Škoda, Seat a Audi.
 • V budově River Garden II/III se otevírá nové business centrum
  Administrativní komplex River Garden II/III v oblíbené lokalitě Prahy 8 – Karlína přivítal nového významného nájemce. Téměř 1 000 m2 kancelářských ploch třídy A si pronajal největší globální poskytovatel flexibilních pracovišť - společnost Regus.
 • Centrum Chodov získalo nejlepší hodnocení ve dvou kategoriích certifikace Breeam
  Centrum Chodov jako první nákupní centrum získalo dvakrát nejvyšší možné hodnocení „Vynikající“ (Outstanding) v rámci certifikace BREEAM. Centrum, jež vlastní a provozuje francouzský developer Unibail-Rodamco, těchto výsledků dosáhlo v hodnocení za výkonnost stavby jako celku (Part 1) a provozu nemovitosti (Part 2) certifikace BREEAM In-Use International 2015. Tento úspěch nastavuje nový standard pro retailové objekty v Evropě.
 • Stavba roku 2015
  Už od roku 1993 znamená začátek října stejnou událost v českém stavitelství – vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku. Letos tedy po třiadvacáté.
 • Rakouské gymnázium v moderní budově
  Střední škola se zaměřením na bilingvní jazykovou výuku se přestěhovala z nevyhovující budovy v Holešovicích do zcela nového komplexu.
 • Největší průmyslový park na Slovensku má 800 nových míst
  V největším slovenském průmyslově-logistickém parku v Seredi by už po dokončení první etapy výstavby mohlo najít práci 800 zaměstnanců. Na jaře by v něm měla otevřít svůj nejmodernější skladový a logistický park společnost Lidl Slovensko, která zaměstná přibližně 200 lidí.
 • Nejsem přívržencem vysokých budov
  Tamir Winterstein, generální ředitel developerské skupiny Lighthouse Group, se narodil v Bratislavě, vystudoval v Izraeli a již 15 let působí v Praze.
 • Skanska postaví nové nádraží v České Lípě.
  Správa železniční dopravní cesty, státní organizace (SŽDC) a Skanska a. s. oficiálně uzavřely smlouvu na modernizaci železniční stanice Česká Lípa. Stavbu v hodnotě jedné miliardy korun (bez DPH) provede společnost Skanska během následujícího roku a půl.
 • Právní poradna
  Kdy je k rekonstrukci stavby třeba stavební povolení? ODPOVÍDÁ ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ URBÁŠEK & PARTNERS: Podmínky vydání stavebního povolení určuje stavební zákon. Za rekonstrukci zákon považuje změnu dokončené stavby (zachovává se vnější půdorysné a výškové ohraničení stavby) a údržbu stavby (práce směřující k tomu, aby nedocházelo ke znehodnocení a co nejvíc se prodloužila uživatelnost stavby).
 • Ekonomika funguje tak, jak má…
  Alois Lanegger, ředitel a jednatel společnosti Raiffeisen-Leasing, s. r. o., patří k uznávaným odborníkům na český realitní trh.
 • Byznys zábavních parků se roztáčí i v Česku
  Tematické zábavní parky začínají lákat další investory. Tato volnočasová zařízení, která jsou už desítky let velkým byznysem v zahraničí, se zatím v tuzemsku soustředila v rukou hrstky zdejších úspěšných podnikatelů. Důvodem bývá hlavně dlouhá návratnost investice.
 • MEZINÁRODNÍ KONFERENCE SALONU DŘEVOSTAVEB NA TÉMA VÍCEPODLAŽNÍ BUDOVY ZE DŘEVA
  Mezinárodní konferenci Salonu dřevostaveb na téma vícepodlažní budovy ze dřeva, se koná ve čtvrtek 2. února 2017 od 14.00 do 18.00 hodin v Auditoriu Salonu dřevostaveb v rámci veletrhu Dřevostavby ve střední hale Průmyslové paláce.

Můj účet

 • Přihlášení
 • Registrace
 • Moje předplatné
 • Zapomenuté heslo

Sledujte nás

Copyright © 2015 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.