Chceme stavět s doživotní zárukou

Hlavní stránka » Aktuality » Chceme stavět s doživotní zárukou

Společnost JORDAHL & PFEIFER Stavební technika působí na českém trhu už téměř 20 let, ale systematickou analýzu stavebního trhu provádí i nyní, kdy by se mohlo zdát, že vše funguje samospádem.

Michal Voplakal, jednatel firmy říká: „Kvalitní německé produkty jsou v symbióze s technickou podporou, kterou náš tým poskytuje při zpracovávání optimalizovaných návrhů řešení.“ Položili jsme mu další otázky, abychom se dověděli více.

Když se díváte na dokončené projekty, nemrzí vás, že většina prvků JORDAHL & PFEIFER je vlastně neviditelná?
Víte, že ne? Mám radost z celého podařeného díla. My jsme součástí stavby v každé fázi – od konstrukce bílé vany až po kotvení předsunuté fasády, jež kromě přísných funkčních nároků lahodí oku a splňuje vize investorů. Jsme součástí všech procesů, studujeme každou stavební činnost a přemýšlíme, jak ji udělat lépe, rychleji a bezpečněji. A v tomto vývoji neustáváme – ostatně více než čtyřsetletá historie firmy PFEIFER je toho důkazem.

Každá optimalizace ale má své limity…
Lidé si často neuvědomují, že jedna věc je posuzování stavby v okamžiku dokončení a něco jiného je vidět ji za 10 či 20 let. Domeček z perníku vypadá úžasně, ale jeho životnost je jepičí. Potřebujeme budoucnost stavět s vědomím doživotní záruky. Proto mají naše výrobky nejpřísnější certifikáty, které se uplatňují v celém světě. Jsme připraveni na všechny výzvy – stavíme uprostřed pouště i tam, kde je obrovský průsak spodní vody.

Jak se dá ostré tempo současné výstavby ještě zrychlit?
Určitě díky prefabrikaci a chytrým řešením, jakým je například systém UNICON. Tento univerzální rychlospojovací systém vyvinutý společností H-BAU Technik umožňuje současně při výstavbě monolitu vést v jednotlivých dílcích i elektřinu, vodu, odpad, topení a vše další. Tím dosáhnete neuvěřitelného zkrácení realizačního času.

Chcete říct, že stavíte hrubou stavbu i rozvody zároveň?
A není to sci-fi. Referenční stavby s použitím revoluční technologie UNICON – POWERCON už stojí ve Spojených Arabských Emirátech. Využití však vidím nejen na odlehlém místě uprostřed pouště, kde máte všechny zdroje velmi omezené, ale i v centrech velkých měst, kde dlouhý stavební zábor způsobuje dopravní komplikace a nepohodlí pro obyvatele.

Dochází k revoluci i na úrovni stavebních materiálů?
Mluvme spíše o evoluci. Vlastnosti železa jsou nezaměnitelné, ale například GFK – sklovláknitá výztuž s obchodním názvem FIBERNOX – V-ROD dosahuje 3× vyšší nosnosti v tahu, čímž umožňuje subtilnější konstrukce. Výztuže GFK umožní projektantům navrhovat menší krytí výztuže z hlediska životnosti, protože nedochází ke korozi. Absence kovu v GFK řeší problém s bludnými proudy, ale i s nežádoucí magnetismem v konstrukcích letišť a nemocnic.

Skutečná odpovědnost je víc než jen bezpečně a rychle postavit…
Celá řada chytrých prvků J&P je demontovatelná – inteligentně díly stavby rozložit a ideálně znovu použít či recyklovat je filozofií odpovědné firmy. Rád parafrázuji výrok jednoho myslitele – totiž, že Zemi jsme nejen zdědili po předcích, ale zároveň ji máme vypůjčenou od svých dětí a jsme zodpovědni za stav, v němž ji předáme.

Jak vidíte budoucnost?
V komplexnosti funkčních řešení po celou životnost budov. Čím je produkt sofistikovanější a řeší víc požadavků zákazníka – od požární ochrany přes vedení všech druhů energií – tím klade menší nároky na pracovníky přímo na stavbě. Zároveň prefabrikáty z certifikovaných prvků vytvářejí už předem kvalitní stavbu. Když skládáte celek z dílků, z nichž každý je certifikovaný, je kolaudace jednodušší.
PR

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.