Development news na veletrhu MIPIM 2019 v Cannes

Hlavní stránka » Aktuality » Development news na veletrhu MIPIM 2019 v Cannes

Pro řadu expertů a odborníků v realitách je v předjaří cesta do Cannes téměř profesní nutností. Oproti návštěvě mnichovského veletrhu v Mnichově, kde lze vzhledem k relativně dostupné vzdálenosti naplánovat cestu tam a zpět na jeden den, je MIPIM logisticky daleko komplikovanější.

V samotném Cannes jsou hotely v termínu veletrhu dlouho dopředu rezervované. Nakonec jediným východiskem je vzhledem i k ceně hledat ubytování v některém přilehlém městečku na Azurovém pobřeží, i když za cenu každodenní cesty na veletrh vlakem.

České zastoupení na MIPIM v posledních letech tradičně propojily města Prahy, Brna a Ostravy. V den prezentace zástupců měst předcházela na stánku přednáška architekta Marka Johnsona na téma Jižní obytná část v Brně, jako jednoho z chystaných největších projektů v celorepublikovém měřítku. Přednáška se právem těšila zájmu posluchačů, snad jen byla škoda, že ve stejný čas měl prezentaci ve vedlejším stánku Středočeský kraj. Asi by stálo za úvahu časový plán v budoucnosti společně lépe vyladit, aby si vlastně vzájemně nekonkurovaly.

Na anketu Development news reagovala oslovená skupina českých odborníků v realitách na letošní MIPIM vcelku pozitivně. Takže nemalé finanční náklady spojené s několikadenním pobytem jsou vzhledem k prezentacím na jednom místě užitečné pro další business. Důležité jsou i společenské večerní setkání, které se předhánějí v originalitě. Oblíbené jsou večírky na jachtách v přilehlém přístavu, stanech na plážích, či v luxusních hotelech u moře.
Jestliže veletrh letos oslavil jubilejní výročí, o jeden rok méně, tedy po 29. byly předány na galavečeru ceny MIPIM AWARDS, kde bylo oceněno z více než 200 projektů z 58 zemí, v různých kategoriích 12. vítězů. Přehled oceněných developerských projektů představuje v květnovém vydání měsíčník Development news.

Arnošt Wagner
Foto: Autor

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.