Festival Open House Praha letos otevře 65 budov!

Hlavní stránka » Aktuality » Festival Open House Praha letos otevře 65 budov!

O víkendu 19. a 20. května 2018 se budete moci podívat do míst, která vám v průběhu roku zůstávají skrytá a dozvědět se tak trochu více o bohaté architektuře a historii Prahy. Kromě budov, které se do festivalu zapojily v minulých letech, máme v programu 24 naprostých novinek!

Některé z novinek už jsou známé, prozradíme vám teď další! Pokud se zajímáte o meziválečnou architekturu, zavítejte s námi do činžovního domu v Bubenči od architekta Kamila Roškota. Oslovuje vás dávná historie? Pak si nenechte ujít prohlídku paláce Ericsson na Starém Městě, jehož historie se pojí například se jménem významného českého gotického stavitele Matěje Rejska. Už od pozdního středověku také shlíží na Královskou oboru Místodržitelský letohrádek, do jehož prostor budete mít jedinečnou příležitost nahlédnout.

Na seznamu budov naleznete opět i příklady oceňovaných kancelářských interiérů – Greenline, sídlo společnost SCS Software nebo Zátkova sodovkárna, sídlo společnosti Ogilvy. Pokud vás zajímají úspěšné konverze historických objektů, tak nesmíte minout návštěvu areálu Pragovka Art District, který poskytuje dnes zázemí pro umění v různých podobách. A když už budete v této části Prahy, rozhodně zavítejte do rozsáhlého areálu Tesla v Hloubětíně, kde se také můžete podívat do ateliérů umělců Petera Demka, Pavla Kratochvíla a dalších nebo do pražírny kávy v hlavní budově.

Vstup do všech budov je zdarma a bez potřeby předchozí registrace s výjimkou technických prostor v budově Main Point Karlín. Registrace pro návštěvu tohoto prostoru budou spuštěny 10. května ve 12.00 hodin.

V rámci projektu Architektura první republiky v Praze bychom vás rádi ještě před festivalem pozvali v neděli 29. dubna do Paláce Archa, budovy postavené jako sídlo Legiobanky v roce 1923 od Jana Gočára v dnes velmi oceňovaném národním stylu. Prohlídky budovy budou probíhat v průběhu celého dne od 10.00 do 18.00 hodin. Pro děti pak máme připraveny na vyplňování listy pro malé architekty a v 10.00 a 15.00 hodin speciální komentované prohlídky. Vstup je zdarma.

Více informací naleznete na: http://openhousepraha.cz/

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.