Hotelová skupina AccorHotels kupuje Mövenpick Hotels & Resorts

Hlavní stránka » Aktuality » Hotelová skupina AccorHotels kupuje Mövenpick Hotels & Resorts

Hotelová skupina AccorHotels oznámila uzavření dohody o koupi švýcarské společnosti Mövenpick Hotels & Resorts v hodnotě 560 milionů švýcarských franků (482 milionů EUR, tedy téměř 12 miliard korun). Transakce podléhá regulačním schválením a měla by být dokončena ve druhé polovině roku 2018.

„Převzetím společnosti Mövenpick si upevníme vedoucí pozici na evropském trhu a zrychlíme růst na rozvíjejících se trzích, zejména pak na Blízkém východě, v Africe, v Asii a v Tichomoří,“ uvedl generální ředitel skupiny AccorHotels Sebastien Bazin a dodal: „Značka Mövenpick je perfektní kombinací modernosti a autenticity a skvěle tak doplňuje naše portfolio. Díky našemu spojení budou hotely profitovat ze silných stránek AccorHotels, jako je distrubiční síť, program loajality a rozvoj.“

Mövenpick Hotels & Resorts budou využívat věrnostní program, distribuční kanály a operační systémy AccorHotels, které pomohou optimalizovat jejich výkon.

Tato akvizice dále upevňuje stávající pozici skupiny AccorHotels v Evropě a na Středním východě a urychluje růst v klíčových regionech, jako je Afrika a Asie.

Společnost Mövenpick Hotels & Resorts byla založená v roce 1973 ve Švývarsku, působí ve 27 zemích s 84 hotely (více než 20.000 pokojů), zejména pak v Evropě a na Středním východě. Mövenpick Hotels & Resorts plánuje do roku 2021 otevřít 42 nových hotelů (s 11.000 pokoji) na Středním východě, v Africe, v Asii a Tichomoří. Skupina má špičkové odbnorné znalosti v hlavních službách souvisejících s hotelnictvím, zaměstnává více než 16.000 lidí po celém světě.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.