Hotelová skupina AccorHotels prodala 57,8 % kapitálu společnosti AccorInvest

Hlavní stránka » Aktuality » Hotelová skupina AccorHotels prodala 57,8 % kapitálu společnosti AccorInvest

Hotelová skupina AccorHotels oznámila dokončení prodeje 57,8% kapitálu společnosti AccorInvest fondům PIF (Public Investment Fund) a GIC, dále investorům Colony North Star, Crédit Agricole Assurances and Amundi a dalším soukromým investorům.

Pro AccorHotels transakce představuje příjem 4,6 miliard EUR, což je ještě o něco více, než bylo předpokládáno v únoru letošního roku (odhad byl 4,4 miliardy EUR).

Skupině AccorHotels nyní zůstává 42,2 % kapitálu společnosti AccorInvest, který se však již nezahrnuje do konsolidované účetní uzávěrky skupiny datované k 1. červnu 2018. V rámci transakce budou AccorHotels a AccorInvest i nadále úzce spolupracovat a pokračovat ve svém dlouhodobém partnerství.

Sébatien Bazin, předseda představenstva a generální ředitel společnosti AccorHotels, uvedl: „Tím, že jsme dokončili prodej téměř 58 % kapitálu společnosti AccorInvest, máme úspěšně dokončen transformační proces, který jsme započali před pěti lety. Dohoda nám umožňuje další zrychlení vývoje AccorHotels tím, že se zaměřujeme naše úsilí a energii na posílení našeho portfolia značek a upevnění naší vedoucí pozice na klíčových trzích. I nadále naplňujeme naši strategii v oblasti inovací a poskytujeme tak ještě větší benefity jak hostům, tak i vlastníkům hotelů.S naší novou, převážně asset-light strukturou, budeme moci dále rozvíjet náš ambiciozní plán „komplexní pohostinnosti“.

John Ozinga, generální ředitel společnosti AccorInvest, řekl: „Dnes začínáme novou kapitolu pro společnost AccorInvest. S většími zdroji a plně zapojenými týmy budeme nyní schopni urychlit konsolidaci našeho portfolia, ještě lépe pracovat s aktivy a rozvíjet nové projekty. Spolu se značkami AccorHotels upevníme naši pozici vedoucího hotelového investora v Evropě.“

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.