I béčkové objekty jsou pro nájemce zajímavé

Hlavní stránka » Aktuality » I béčkové objekty jsou pro nájemce zajímavé

Rosmarin Business Center v pražských Holešovicích patří k zavedeným administrativním objektům v rychle se rozvíjející oblasti..

Jeden z nejmarkantnějších příkladů úspěšné revitalizace staršího kancelářského objektu nabízí Rosmarin Office Centre v pražských Holešovicích. V posledních letech prošel objekt viditelnou rekonstrukcí a částečným remodelingem: Vedle kanceláří dává vlastník objektu prostor i servisu pro nájemce a jejich zaměstnance.

Atraktivní lokalita
Budova postavená a zkolaudovaná v roce 1985 podle návrhu architekta Karla Filsaka byla původně vlajkovou lodí národního podniku Vodní stavby Praha. Devítipodlažní stavba ve stylu brutalismu (nyní památkově chráněná) kdysi čněla nad okolními činžáky. Nyní působí ve srovnání s nedalekým ArtGenem téměř nenápadně a díky terasám v prvních dvou podlažích vzdušně a odlehčeně navzdory masivní železobetonové konstrukci.
V nejbližším okolí lze najít řadu příležitostí pro trávení volného času; z divadel lze jmenovat multifunkční kulturní centrum Jatka78, La Fabrika nebo RockOpera Praha; mezi oblíbené galerie a výstavní prostory patří bezesporu DOX – Centrum současného umění, designová a interiérová studia Loooox nebo Ton; dále pak kavárny, kvalitní restaurace a bary jako např. SaSaZu, La Bottega nebo Mecca Club Prague. To vše mají nájemci Rosmarinu na dosah.

**Flexibilní prostory **
Budova byla v uplynulých deseti letech postupně rekonstruována. K dispozici je zhruba 23 000 m2 kancelářských ploch, budova v současné době odpovídá třídě B. Klasifikace budov a jejich zařazení do tříd je složitá záležitost, která zdaleka nemůže zohledňovat jen technické a technologické parametry. Roli hraje kombinace lokality, vybavení, ale také dodatečných služeb pro nájemce.
Kanceláře typu B volí většina obchodních firem zejména z důvodu nižších nájmů a flexibilnějšího jednání o podmínkách. Rosmarin je – i přes svůj „věk“ – kvalitní objekt třídy B, který nájemcům poskytne všechno, co potřebují. Budova nabízí nejen velkoplošné open space prostory, jejichž layout lze přizpůsobit požadavkům klientů, ale také standardní uzavřené kanceláře od 22 m2. Kanceláře ve vyšších patrech mají k dispozici terasy s výhledem do okolí a k dispozici je také kancelář s vlastní zelenou zahradou.
„Pro určité typy nájemců, zejména mladé, dynamické firmy, je flexibilita prostor a možnost operativního rozšiřování či zmenšování prostor obrovskou výhodou,“ říká Lenka Vodrážková, vedoucí oddělení správy kancelářských prostor Cushman & Wakefield, a doplňuje: „V Rosmarinu mohou najít prostory podle svých představ firmy o několika stovkách zaměstnanců, stejně jako podnikatel, který právě rozjíždí firmu a stačí mu dvě nebo tři kanceláře.“
„Majitel objektu cílí právě na start-upy, na nováčky na trhu, kteří se mohou během roku rozrůst na dvoj- nebo trojnásobek, anebo – když se jim nepodaří naplnit záměry – se stáhnou. Můžeme poskytnout prostory i společnostem, které působí sezonně – v určitém ročním období potřebují více metrů, větší skladové prostory apod. Opravdu jsme hodně flexibilní,“ zapojuje se do hovoru Lucie Němečková, senior property managerka Cushman & Wakefield, která má Rosmarin Business Center a jeho nájemce na starosti přímo v objektu, a dodává, že majitel objektu je za určitých podmínek ochoten se podílet na úpravách kanceláří: „Samotný layout záleží na nájemci, my jsme schopni mu ve všem vyjít vstříc, upravit prostory podle jeho požadavků, pokud to bude stavebně možné. Naše typické podlaží má zhruba 2 300 m2. K dispozici jsou prostory o této rozloze i menší, stavebně oddělené.“

Výjimečné zázemí
Nespornou výhodou Rosmarinu jsou rozlehlé třípodlažní podzemní garáže s kapacitou pro 370 vozidel; k dispozici jsou i nákladové rampy pro menší vozidla. „To je jedna z přidaných hodnot objektu, zejména v Praze 7, kde jsou modré parkovací zóny. Takového poměru počtu parkovacích míst v poměru k pronajímatelným plochám často nedosahují ani nejmodernější objekty,“ zdůrazňuje Lenka Vodrážková. V přízemí jsou prostory pro retail a sklady, další podlaží jsou kancelářská.
V budově je kvalitní kantýna s možností posezení na terase. Terasa je nájemcům k dispozici zdarma 24/7 a nájemci ji využívají k relaxaci, mohou si zahrát ping-pong nebo stolní fotbal, zorganizovat soukromé akce, grilování apod. Pro zaměstnance jsme vybudovali bezplatné fitness centrum, které se bude v nejbližší době rozšiřovat a kolárnu pro cyklisty. Budova nabízí kromě standardních kancelářských prostor také několik zasedacích místností s kapacitou od 6 do 30 osob, vybavených nejen flipcharty a základními kancelářskými potřebami, ale na vyžádání také promítací technikou. Benefitem je plně vybavené konferenční centrum, které je připraveno uspokojit všechny obchodní potřeby nájemců. Jeho celková kapacita je 120 osob a disponuje bezdrátovým připojením k internetu, ozvučením a projektorem. Další výhodou jsou služby podatelny a kancelář notáře přímo v objektu.
Flexibilita kanceláří a kvalita jejich vybavení a zázemí, stejně jako další nabídka v kancelářském centru, jsou ovšem jen část konkurenčních výhod Rosmarinu. K dalším přednostem patří například servis pro nájemce ze strany správce, operativně reagující nejen na případné technické potíže (klasický help desk), ale řešící všechny náměty a připomínky. „Snažíme se nájemcům vytvářet příjemné prostředí a chceme Rosmarinu vtisknout komunitní duch. Naši nájemci jsou nezřídka ve vzájemných dodavatelsko-odběratelských vztazích, které míníme dále prohlubovat. Ukazujeme tím, že jako pronajímatelé máme eminentní zájem na prosperitě firem, jež u nás sídlí,“ uzavírá Lucie Němečková.
Mezi nejvýznamnější nájemce Rosmarinu patří nyní např. ČEPRO, Amdocs, Kwesto. V prosinci 2012 v Rosmarinu otevřelo své prostory pro veřejnost taneční studio Petra Čadka Tančírna, jehož součástí je vedle tří tanečních sálů také kavárna a dětský koutek. V komerčních prostorách v přízemí objektu, by se mohla objevit prodejna potravin, drogerie či lékárna.
Red

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.