I v interiérech je sklo ideálním řešením

Hlavní stránka » Aktuality » I v interiérech je sklo ideálním řešením

Nekončící vývoj v oblasti skla přináší kvalitnější produkty se stále větší užitnou hodnotou. Jejich použitím pak můžeme šetřit čas a věnovat jej svým zálibám.

Firma GLASSOLUTIONS jako dlouhodobý dodavatel širokého sortimentu skel fasádních, izolačních, bezpečnostních a protipožárních samozřejmě nezapomíná i na skla pro interiéry. A skla pro interiéry nejsou jen ornamentní skla jako výplně dřevěných dveří nebo zrcadla. Interiéry jsou pro nás hlavně hluk tlumící celoskleněné příčky, celoskleněná zábradlí, pochozí skla pro schodiště, barevné obklady stěn kuchyní, celoskleněné dveře, odolná skla pro stolové desky a v neposlední řadě i skla pro sprchové kouty a zástěny.

Řešení pro sprchové kouty a zástěny
SGG TIMELESS® je nový pojem na sklenářském trhu. Je to sklovina s nízkými nároky na údržbu, speciálně vyvinutá pro sprchy a sprchové zástěny. Již ve výrobním závodě je opatřena pokovením jedné strany. Tento speciální a téměř neviditelný povlak ochraňuje povrch proti korozi, zamlžení a skvrnám. Voda po skle rychleji stéká, což zabraňuje zasychání skvrn. Navíc případné nečistoty a skvrny se mnohem snadněji čistí. Magnetronový povlak skla, které po opracování do požadovaných rozměrů projde procesem tepelného tvrzení, je vysoce a dlouhodobě odolný. Spojí se tak dvě důležité vlastnosti skla pro sprchové kouty a zástěny: bezpečnost (tepelně tvrzené sklo v případě rozbití ochrání před úrazem) a dále čistota a průhlednost (speciální povrch vydrží oproti standardní sklovině výrazně déle čistý a průhledný, a to i bez časté údržby) . V tom spočívá diametrální rozdíl mezi SGG TIMELESS® a klasickým sklem dodatečně ošetřeným chemickým nástřikem, který je náchylný k poškození při čištění a údržbě a nemá tak dlouhou životnost jako pokovení oxidem kovů.

Řešení pro kuchyně i schodiště
Dalším z inovativních materiálů je LuxRaff® Antiscratch, který se stává skvělým produktem nejen pro kuchyňské pracovní desky a desky stolů. Díky odolnosti proti poškrabání a špinění je vhodný i pro obklady stěn kuchyní a interiérů se zvýšenými nároky na hygienu. Snadno se čistí pouhou vodou a je i přirozeně antibakteriální. Nabízíme dvě provedení povrchů s těmito výjimečnými vlastnostmi. První je LuxRaff® Regular Antiscratch s jemným satinovaným povrchem vhodným pro potisk keramickou barvou z rubové strany a následným tepelným tvrzením.
Druhým je LuxRaff® STONE Antiscratch s hrubým, jakoby kamenitým povrchem. I ten lze potisknout keramickou barvou a následně tepelně vytvrdit. Představuje univerzální produkt, neboť má i protiskluzové vlastnosti. Díky tomu je vhodný i jako horní vrstva na celoskleněná schodiště, podesty a jiná místa, která vyžadují protiskluzové vlastnosti, a to i za mokra. LuxRaff® Antiscratch najde využití všude tam, kde oceníme jeho odolnost. Můžeme na něm krájet nebo po něm chodit, aniž jeho povrch poškrábeme. Můžeme jím obložit stěny za kuchyňskou linkou a ve spojení s potiskem keramickou barvou získáme nejen estetický prvek, ale i materiál, z něhož oproti klasickému lesklému sklu snadněji očistíme mastnotu. Tato univerzální sklovina má skutečně široké uplatnění.

Ornamentní skla estetická i bezpečná
Přestože v našich interiérech stále nacházíme staré a zavedené vzory ornamentních skel, i tady jde vývoj nezadržitelně kupředu. Přední designéři navrhují stále nové vzory, které jsou často oceňovány na různých výstavách a soutěžích. Příkladem může být poslední novinka v řadě SGG MASTERGLASS® pod označením SGG MASTER-SOFT®. Ten získal prestižní mezinárodní ocenění za design Red Dot Award „Best of the Best“ v kategorii produktového designu. Je samozřejmé, že jej GLASSOLUTIONS má ve své nabídce zahrnující přes 80 typů a tlouštěk ornamentních skel vhodných pro výplně otvorů dřevěných dveří nebo jako výchozí materiál pro celoskleněné dveře či různé přepážky. V nabídce jsou skloviny shodných vzorů v různé tloušťce, takže lze navrhnout celý interiér v jednotném vzhledu. Převážnou část těchto skel je možné tepelně zpracovávat nebo lepit do VSG. Nenaplníme tedy jen požadavek na estetický vzhled, ale zajistíme si i bezpečnost pro sebe a své blízké.
Sklo se uplatní na mnoha místech v interiéru, prosvětlí a ozvláštní prostor, kde trávíme velkou část svého života. Více podrobností o všech uvedených produktech najdete na našich internetových stránkách v sekci PRODUKTY. Rovněž zde najdete katalogy, články i odkazy na užitečné aplikace, které pomohou s výběrem vhodné skloviny.
Pavel Vlasák, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize GLASSOLUTIONS

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.