Kanceláře, výzkum a výroba na jednom místě

Hlavní stránka » Aktuality » Kanceláře, výzkum a výroba na jednom místě

Český technologický park je rozvojový projekt, který po dokončení poskytne 190 000 m2.

Prostor je určen pro kanceláře, výzkum a lehký průmysl, společně s prostorami pro odpočinkové aktivity a služby.Areál se nachází v těsné blízkosti kampusu VUT v Brně. Představil nám ho jeho generální ředitel Roderick Barker.

V jaké fázi je výstavba TPB a co bude následovat?
Projekt v současné době sestává ze dvou fází o 58 270 m2 ve 13 samostatných budovách. Územní plán zde celkově umožňuje postavit 182 300 m2 podlahové plochy ve čtyřech fázích včetně obytné zóny; v současné době je postaveno 32 %. Zóny A a B (1. fáze), poskytují kanceláře a prostory pro high-tech výrobu, je zde také jídelna a restaurace. Výstavba 2. fáze – Centrální zóny – byla zahájena v červnu 2013 a tvoří ji kancelářské budovy rozmístěné kolem centrální vodní nádrže a park. V této fázi bude postaveno dalších 36 000 m2 v šesti budovách; výstavbu dalšího objektu plánujeme zahájit letos na jaře. První budova A v této zóně zahrnuje doprovodné služby a obslužné činnosti jako kavárnu/bistro, mini market a banku, přičemž další využití se zatím plánuje. Ve 3. fázi bude následovat 72 194 m2 víceúčelových prostor pro high-tech výrobu a výzkum. Poslední fází bude obytná část, která by měla sestávat z 12 100 m2 smíšeného rezidenčního bydlení s vybavenými velkými i malometrážními bytovými jednotkami a bytovými domy.

Stavíte na spekulativní bázi, nebo připravujete prostory na míru nájemcům?
Obecně pracujeme na bázi předpronájmů. Pochopitelně je rozdíl mezi požadavky na běžné kancelářské prostory a na specializovanou high-tech výrobu. Každý požadavek je svým způsobem specifický, takže vždycky zahrnuje nějaký prvek „na míru“ a v určitých případech jde o hodně individuální úpravy. Klientům dodáváme plně zařízené výrobní plochy se specifikací „čistých“ prostor, ale i plně vybavené kanceláře. Obvykle se vyhýbáme spekulativní kancelářské výstavbě, nicméně čas od času máme k dispozici nějaké omezené prostory jako „zbytek“ větší výstavby. Například nedávno dostavěná budova A zahrnovala 1 800 m2 spekulativních kancelářských ploch, které byly úspěšně pronajaty ještě v průběhu výstavby, takže při k dokončení byla budova plně pronajata.

Jaké služby poskytujete nájemcům?
Poskytujeme klientům všechny FM služby, ačkoli se to opět liší případ od případu, protože někteří klienti pracují s vlastními firemními partnery, takže jim vycházíme vstříc. Nedávno jsme pro naše společnosti uspořádali velmi úspěšný networking, kde mohly představit svou činnost v rámci místního miniveletrhu.
PR

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.