Kulatý stůl v Myslbeku: Bydlení a byznys v centru Prahy

Hlavní stránka » Aktuality » Kulatý stůl v Myslbeku: Bydlení a byznys v centru Prahy

V letošním roce se – již podruhé – uskutečnil v prostorách Budovy Myslbek v Praze Na Příkopě Kulatý stůl, tentokrát s hlavním tématem Bydlení a byznys v centru Prahy. Účastníky v zaplněném konferenčním sále v úterý 7. listopadu přivítal ředitel budovy Zdeněk Hausvater.

Pozvání přijali fundovaní řečníci, kteří přítomným předestřeli řadu nových informací a údajů. Týkaly se mj. pohybu rezidentů v centru, vývoje cen bytů i nájmů, vlivu turismu, včetně přeceňované platformy AirBnB nebo proměny skladby hráčů v maloobchodu. Podnětné příspěvky přednesli Ondřej Špaček z KPMG/CE Traffic, Tomáš Brabec a Filip Foglar z IPR, Cyril Dejanovski ze společnosti Svoboda & Williams a Lenka Šindelářová z BNP Paribas Real Estate.

Akutní otázky, např. jak se mění centrum Prahy vlivem vzrůstajícího turismu nebo jak se mění cílová skupina klientů vzhledem ke strmě stoupajícím cenám bytů a výši nájmů atd., určily i směr otevřené závěrečné diskuse, kterou moderoval Jan Ferenc. Celá akce se konala pod hlavičkou časopisu Development News, který ve spolupráci s agenturou Community Jiřího Hlinky a Budovou Myslbek Kulatý stůl zorganizoval.
Další pokračování, opět zaměřené na centrum metropole, se uskuteční na jaře 2018.

Red.
Foto: Romana Kovácsová – Community s.r.o.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.