Kvalita jako nerozlučný partner moderního designu

Hlavní stránka » Aktuality » Kvalita jako nerozlučný partner moderního designu

Bořislavka je krásná a jiná, originální – to si řekne již brzy návštěvník Prahy, až cestou z letiště do centra spatří čtyři moderní krystaly.

Jejich obyvatelé z nich budou mít pěkný výhled na město. To starousedlíci to mají s hodnocením těžší, staveniště přece jen nejvíce zatěžuje ty, kteří bydlí v jeho blízkosti. Snad bude složité období brzy zapomenuto a zůstane optimistické a harmonické soužití staršího a supermoderního.

Aktuálně se stavba začíná nořit z hlubin, spodní konstrukce trvala doposud 10 měsíců, z toho jen základová deska se postupně budovala pět měsíců. Objekty mají pět podzemních podlaží. JORDAHL & PFEIFER Stavební technika zastupující v ČR německou kvalitu dodává na stavbu těsnicí pásy KUNEX a PENTAFLEX, které snesou tlak vodního sloupce až 20 m, přičemž jsou testovány na 50 m. Vodonepropustnou funkci zajišťuje sama betonová konstrukce. Proč byla zvolena i pro Bořislavku? Základní důvody jsou dva – výborný poměr cena/výkon a opravitelnost. „Na rozdíl od jiných druhů izolací proti tlakové vodě v případě vodonepropustné betonové konstrukce s téměř absolutní jistotou naleznete problém a můžete ho odstranit," potvrzuje dlouholetou zkušenost Ing. Michal Voplakal, jednatel JORDAHL & PFEIFER.
Jakmile bude vztyčen monolit, přední český dodavatel obvodových plášťů budov ze skla a lehkých kovů – SIPRAL – začne řešit fasádu. Vlastně ji už má vyřešenou. Krystaly sice působí dojmem lehkosti, ale složitý tvar fasády je konstrukční výzvou; sklo je těžké. Jeho dodavatelem je AGC Teplice. SIPRAL nebyl vybrán náhodou – preferuje individualitu a kreativitu nad systémovými řešeními. Nicméně kotvení fasády systémové být musí. JORDAHL & PFEIFER řeší upevnění fasády pomocí nového typu kotevních kolejnic válcovaných za tepla. Kotevní kolejnice JTA W 40+CE s vysokopevnostními šrouby jsou určeny i pro dynamické zatížení a na všech objektech jich bude celkem kolem 1 700 kusů.
Hodně úspěchů při dokončení stavby všem, kdo se ní podílejí!

PR

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.