Možnosti otevřených parkovacích systémů

Hlavní stránka » Aktuality » Možnosti otevřených parkovacích systémů

Nároky a požadavky provozovatelů parkovišť se vzhledem k rostoucím konkurenčním tlakům a očekáváním uživatelů neustále zvyšují.

Prostor tak dostávají integrovaná, inteligentní a individualizovaná řešení, která zákazníkům i provozovatelům mohou poskytnout něco navíc. Společnost GREEN Center s.r.o. proto klade důraz na přizpůsobení výrobků potřebám zákazníka, širokou variabilitu produktů a modularitu systémů umožňující další rozšiřování. Nejdůležitějším atributem je v současné dynamické době především maximální otevřenost softwarové architektury, pokročilá kontektivita, rozsáhlá kompatibilita a podpora mnoha moderních forem komunikace, které umožňují integraci se systémy třetích stran a budování komplexních celků.

Jednoduchá integrace přes webové rozhraní
Rozhraní GPSW Web Interface umožňuje provozovatelům parkovišť nabídnout svým zákazníkům některé doplňkové služby, které zvyšují užitnou hodnotu a zákaznický komfort. Zákazníci je mohou využívat prostřednictvím běžných mobilních zařízení, odkudkoli a kdykoli potřebují. Základní dostupnou službou jsou mobilní a on-line platby. Rozhraní umožňuje implementovat i informace o aktuálním počtu volných míst či rezervace parkovacích služeb přes internet. V prostředí rezervačního systému si mohou zákazníci zamluvit parkovací stání velmi rychle, jednoduše, pohodlně a s dostatečným předstihem.
Pro větší komerční subjekty jako letiště či obchodní domy se nabízí možnost propojení s jejich vlastními aplikacemi, které informují zákazníky o důležitých událostech, akcích, slevách apod. Tyto aplikace lze snadno propojit s parkovacím systémem a rozšířit o možnost uhradit parkovné přímo v prostředí dané aplikace.

Rozšířené možnosti univerzálního datového rozhraní
Rozhraní GPSW Internal Interface nabízí oproti své webové alternativě mnohem širší možnosti využití. Využívá se především ke komplexnějšímu propojení s informačními systémy třetích stran. Má velmi variabilní použití a umožňuje realizovat i složitá řešení pro klienty ze soukromé i veřejné sféry.
Běžně je propojení systémů využíváno v případě supermarketů a specializovaných obchodů. Jako benefit lze poskytnout nakupujícím zákazníkům cenové zvýhodnění parkování. Proto je pokladní systém prodejny propojen s parkovacím systémem. Jednotliví pokladní následně mohou poskytovat zákazníkům parkovací slevy přímo v prostoru pokladního místa za použití běžného pokladního skeneru. Jinou možnost může představovat vytištění QR kódu na účtenku, kterou zákazník může uplatnit jako slevový šek při platbě parkovného.

Efektivním řešením je integrace systémů v institucích s velkým množstvím zaměstnanců. Typickým příkladem mohou být zdravotnická zařízení, která spravují rozsáhlé databáze všech zaměstnanců. Díky propojení informačního systému nemocnice a parkovacího systému lze údaje o zaměstnancích automaticky převádět do databáze parkovacího systému.
Dalším typem objektů, kde lze využít možnosti datového rozhraní, jsou sportovní areály, např. zimní střediska. Ta mohou rozšířit svou nabídku služeb o prodej lyžařských permanentek přes internetový obchod. Zákazníci si v prostředí webové aplikace jednoduše zvolí datum platnosti a požadovaný typ skipasu. K zakoupeného skipasu mají zákazníci garantováno bezplatné parkování na jednom nebo více vybraných parkovištích v daném zimním středisku. Skipas se využívá jako identifikátor v turniketovém systému lyžařského areálu i v rámci parkovacího systému na parkovištích. Zákazníci parkují zdarma po celou dobu platnosti skipasu; po přesažení doby platnosti lze skipas využít jako standardní parkovací lístek.
Uvádíme pouze vzorový výčet projektů, které je možné realizovat. Komunikační rozhraní však nabízejí velmi variabilní možnosti, díky nimž lze vytvářet i složitá, komplexní a takřka neomezená řešení, která budou respektovat specifické podmínky dané instalace i požadavky klienta.
Alžběta Brtnová

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.