Na růstu skupiny Orbis se letos dvojciferně podílejí hotely v ČR

Hlavní stránka » Aktuality » Na růstu skupiny Orbis se letos dvojciferně podílejí hotely v ČR

Orbis Hotel Group, největší síť hotelů ve východní Evropě, vykázala i v 1. čtvrtletí roku 2018 nárůst provozního zisku EBITDA o 5,9 % až na 9,6 milionů EUR. Pozitivní ukazatele zaznamenaly všechny země východní Evropy, kde RevPAR, tedy tržby za disponibilní pokoje vzrostly o 5,8 %. Hotely v České republice se na tomto navýšení podílely stejně jako v předchozím období dokonce dvojciferně - RevPAR v ČR stoupl o13,6 %.

Tomuto zvýšení pomohla i rostoucí průměrná cena pokoje v ČR, která se zvýšila o 14,5 % (bez DPH), při zachování míry obsazenosti na podobné úrovni jako vloni – kolem 61,6 %. Celkové výnosy hotelů v ČR vzrostly o 8,4 %. Hotelová skupina Orbis je jediným poskytovatelem licence značek AccorHotels v 16 zemích včetně České republiky.

“Společnost Orbis těží z pokračujícího růstu trhu a stabilního makroekonomického prostředí ve východoevropském regionu a nadále dosahuje pozitivní výsledky. V letošním roce se soustředíme na posilování našeho postavení na trhu a také na řízení nákladů s ohledem na náročnou situaci na trhu práce, která se týká většiny průmyslových odvětví. Díky plnému nasazení našich týmů se výnosy zvýšily na 64,6 milionů EUR, což představuje 2,1% nárůst oproti stejnému období loňského roku. Provozní zisk EBITDA dosáhl výše 9,6 milionů EUR, jedná se o navýšení o 5,9 % oproti loňsku,“ porovnává výsledky Gilles Clavie, prezident a CEO skupiny Orbis S.A.

České republice se dařilo, RevPAR vzrostlo o 13,6 %

Progresivní provozní výsledky skupiny Orbis v prvním čtvrtletí roku 2018 byly potvrzeny zvýšením RevPAR (tržby za disponibilní pokoje) o 5,8 %, což představuje 32,4 EUR. V České republice se jednalo o dvouciferné navýšení o 13,6 %. Podobně jako v přechozích čtvrtletích byl tento výsledek způsoben především stoupající průměrnou cenou za pokoj (ARR), která vzrostla o 3,8 % (na 53 EUR). K mírnému zvýšení došlo také v obsazenosti, ta stoupla o 1,2 pb v porovnání s výsledky z loňského roku. Rostoucí provozní ukazatele byly zaznamenány ve všech zemích východní Evropy, kde Orbis provozuje hotely.

První čtvrtletí přineslo otevření pěti nových hotelů

V prvním čtvrtletí roku 2018 byla skupina Orbis velmi aktivní také v rozvoji své sítě. Společnost otevřela pět nových hotelů a do své sítě přidala více než 600 nových pokojů v Polsku, Maďarsku, Slovinsku a Makedonii. Orbis také podepsal čtyři nové dohody na hotely v Polsku, Maďarsku, Litvě a Bosně a Hercegovině, díky kterým skupině přibude dalších 556 hotelových pokojů. Kromě rozvoje franšízových projektů a projektů na základě manažerských smluv, plánuje skupina v roce 2018 dokončit dva vlastní developerské plány – ibis Styles Warszawa (178 pokojů) a ibis Vilnius (164 pokojů). Oba hotely by měly být otevřeny ve druhé polovině roku 2018.

„Stabilní provozní výkonnost, silné finanční zázemí a příznivé předpovědi na trhu umožnily správní radě doporučení výplaty dividend ve výši 0,38 EUR za akcii. Společnost Orbis je rostoucí společnost zaměřená na posilování třech hlavních pilířů – lidí, portfolia a výkonnosti.

V roce 2018, který má předpoklady stát se dalším rokem silného růstu jak ekonomiky ve východní Evropě, tak i cestovního ruchu v klíčových destinacích, se budeme soustředit na další růst, stejně jako řízení výdajů,“ shrnuje Gilles Clavie, prezident a CEO skupiny Orbis S.A.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.