Nákupní centrum Eden: Modernizace pokračuje

Hlavní stránka » Aktuality » Nákupní centrum Eden: Modernizace pokračuje

Oblíbené místo pro obchodní schůzky nebo rychlé vyřízení služeb na jednom místě prošlo letos další proměnou. Společnost Tesco Stores ČR a.s. postupně investuje do modernizace svých obchodních center nemalé finanční prostředky.

Centra musejí být konkurenceschopná a Tesco zároveň dbá na svůj závazek snižovat uhlíkovou stopu a být příkladem společnosti, která nabízí alternativy při snižování spotřeby plastů a pomáhá s tříděním odpadů.

Nové zóny pro děti i hygienické zázemí
Vedle úpravy prodejní plochy hypermarketu a otevření nových obchodů se Eden může pochlubit novou hrací zónou pro děti v prvním patře. Jde o plochu větší než 100 m2, která nabízí možnost pohybu a zábavy hned ve dvou částech. Děti do pěti let mohou vyzkoušet svou stabilitu v růžově laděné zóně na bezpečných nízkých prvcích, nebo se pobaví při stavbě z barevných kostek nejrůznějších tvarů. Dětem mezi pěti a deseti lety je k dispozici modře laděná zóna s vyššími prvky a hlavně kosmickou lodí se skluzavkou, po níž sjedou, jen pokud vynaloží vlastní sílu k tomu, aby se na ni vyšplhaly. Dopadová plocha je bezpečná a odpovídá všem evropským normám.

V přízemí byly otevřeny zcela nové toalety. Počet kabinek na dámských i pánských WC se zvýšil, jsou k dispozici moderní osoušeče Dyson. Příjemné odstíny šedé celkově dotvářejí nový, moderní vzhled. I na toaletách se myslelo na děti, nechybějí proto nízká umyvadla, aby maminky nemusely děti zvedat, kabinka pro holčičky a nižší pisoár pro chlapečky. Navíc pro maminky s kojenci vznikla i nová přebalovací místnost, v níž maminky najdou nejen pohodlí, ale nově i toaletu a především velký, volný prostor pro kočárek. Zdi přebalovací místnosti jsou vyzdobeny decentní tapetou s dětskými motivy. Centrum si uvědomuje nutnost zajistit bezpečnost a čistotu v těchto prostorách, takže při vstupu maminky zazvoní na intercom a budou vpuštěny dovnitř díky kamerám umístěným v předsálí toalet přes elektrozámek. Centrum nicméně uvažuje o zavedení tzv. euroklíče. Zároveň zde vznikla i nová toaleta pro invalidy.
Současně došlo i k úpravě prostoru na tříděný odpad. Hned vedle výkupu lahví byly instalovány nové odpadkové koše na tříděný odpad, konkrétně na baterie, žárovky a smíšený odpad.

Konec plastového nádobí ve food courtu
Tesco těmito změnami reaguje na potřeby a přání návštěvníků centra a úspěšně rozšiřuje nabídky pro rodiny s dětmi, jichž ve Vršovicích díky nové výstavbě stále přibývá. Novinky nabízejí i jednotlivé obchody. Sportisimo se přestěhovalo do zcela nové jednotky v prvním podlaží a v polovině listopadu se naopak odsud do přízemí, vedle CCC, přemístil obchod Deichmann. Na začátku roku 2020 pak dojde k velké změně ve food courtu. Plastové nádobí zmizí a budou používat výlučně porcelánové talíře a klasické příbory. Také se připravuje možnost používat vlastní sáčky na ovoce a pečivo při nákupech v hypermarketu Tesco.
Nákupní centrum je vnímáno jako místo kulturních a společenských aktivit. Je to pulzující centrum setkávání. Akce zde pořádané mají často edukativní charakter a exkluzivní témata. V průběhu růžového října se podařilo díky různým aktivitám přispět pacientské organizaci Mamma HELP částkou přes 400 000 Kč.

V předvánočním čase myslí majitelé centra především na slavnostní atmosféru, takže centrum již září vánoční výzdobou. A pro všechny místní i pro návštěvníky chystá oblíbený Mikulášský ohňostroj, který 5. prosince rozzáří celé okolí Edenu a část Vršovic.
Podrobnosti k akcím: www.nceden.cz

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.