Největší průmyslový park na Slovensku má 800 nových míst

Hlavní stránka » Aktuality » Největší průmyslový park na Slovensku má 800 nových míst

V největším slovenském průmyslově-logistickém parku v Seredi by už po dokončení první etapy výstavby mohlo najít práci 800 zaměstnanců. Na jaře by v něm měla otevřít svůj nejmodernější skladový a logistický park společnost Lidl Slovensko, která zaměstná přibližně 200 lidí.

Průmyslový park by v příštím roce zároveň mohl přivítat i další nájemce. Nahrává mu jeho strategické umístění, stávající technická infrastruktura a v nemalé míře i napojení na rychlostní komunikaci.
Původní průmyslový park města Sereď vznikl v roce 2007 na celkové ploše 41,1 ha. Od té doby se v něm úspěšně etablovalo 15 firem a práci našlo více než 800 lidí z regionu. Vzhledem ke stále rostoucí poptávce nových zájemců vyčlenilo město Sereď další oblast pro průmyslové využití. V rámci její přípravy a rozvoje uzavřelo s majitelem pozemků, společností REBOD SK, a.s., memorandum a následně i smlouvu o spolupráci při přípravě nového průmyslového parku města Sereď, nazvaného Průmyslová zóna Sereď – Jih (PZS-J).
Průmyslová zóna Sereď – Jih navázáním na Průmyslový park města Sereď – Sever vytvořila průmyslovou plochu o výměře přibližně 240 hektarů, čímž se stala největším průmyslovým parkem na Slovensku. Zóna má vynikající polohu, je v blízkosti tří států – Rakouska, Maďarska, Česka a strategicky je umístěna ve středu trojúhelníku největších investic na Slovensku, konkrétně mezi Bratislavou, Trnavou a Nitrou. Nachází se u dálnice R1, je na ni přímo napojena a vybudovaná je i nová přístupová komunikace ze silnice 1/62, což je největší přidanou hodnotou území.
„Projekt byl vybudován na zelené louce a na rozdíl od mnoha jiných slovenských průmyslových zón má vyřešené a jasně definované vlastnické vztahy,“ zdůrazňuje Juraj Juritka, investiční ředitel společnosti Rebod SK, a.s. „Toto území je vyčleněné v územním plánu města na sklady, logistiku a průmyslovou výrobu. Je tedy pro zájemce připraveno předem a investoři mohou ihned začít s vyřizováním stavebních povolení a realizací svých investičních záměrů.“
Projekt Průmyslové zóny Sereď – Jih je rozdělen na samostatné sektory.
Momentálně je v první fázi projektu obsazených 63 hektarů území, z toho zastavěných 13 hektarů. Pozemky je možné využít pro skladovací plochy a sklady, logistiku, lehký průmysl, výrobní služby, obchodní centra, obchodní a administrativní budovy či provozy nebo čerpací stanice. Jsou vydána všechna stavební povolení na infrastrukturu, byla i zahájena výstavba základní infrastruktury. „Pozemky lze slučovat a dělit dle požadavků klienta, v tomto směru neexistují žádná omezení. Poskytujeme klientům také komplexní služby, jakými jsou podpora při získávání stavebního povolení, kompletace projektových dokumentů nebo podpora při jednání s místními úřady. Takto připravený park s kompaktností území je na Slovensku jedinečný,“ dodává Juraj Juritka.
Existuje několik argumentů, na základě kterých se domácí i zahraniční investoři rozhodují pro místa svých budoucích logistických či výrobních center. Strategické umístění průmyslové zóny, dobré podmínky pro podnikání, dostatek dostupné a kvalifikované pracovní síly v regionu, korektní vztahy se samosprávou, jasně definované vlastnické vztahy, stavební připravenost či napojení na rychlostní komunikaci.
Největší slovenský průmyslový park disponuje všemi jmenovanými výhodami, a má tedy potenciál získat více zajímavých investorů strategického významu a vytvořit tak až 5700 nových pracovních míst. Více informací na www.pzsj.sk.

Zdroj: PR servis Protex ČTK

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.