Nová dominanta Varšavy

Hlavní stránka » Aktuality » Nová dominanta Varšavy

Warsaw Spire: v hlavní roli sklo, které přináší funkčnost, maximum světla a neutralitu.

Budova se 49 podlažími se stala symbolem rostoucí ekonomiky. Tvoří ji 180 m vysoká hlavní věž s hyperboloidní skleněnou fasádou a dvě další budovy o výšce 55 m. Na střeše hlavní věže byly instalovány dva čtyřicetimetrové dekorativní sloupy, díky nimž dosahuje výšky 220 m a stala se druhou nejvyšší budovou nejen ve Varšavě, ale i v celém Polsku.

Odlehčená architektura
Dynamickou architekturu hlavní výškové budovy tvoří dvě prosklené „skořápky“, které se směrem vzhůru rozšiřují, a tak přispívají k výsledné lehkosti stavby. Tvar spirály ještě více podporuje štíhlost věže. Vertikální skleněné fasády rovněž tvoří vzrušující kontrast k tradičně zaskleným vodorovným podlažím, která leží v jádru věže.
Skleněná fasáda, na niž bylo poprvé v Polsku použito sklo s nízkým obsahem železa, má vysokou světelnou prostupnost a je maximálně neutrální. Tepelně izolační skla s povlakem s protisluneční ochranou Stopray Vision-50 a jeho tepelně zpracovaná varianta Vision-50T zajišťují uživatelům tepelný komfort a snižují energetické nároky na vytápění a klimatizaci.

Nové veřejné prostory
Výstavba největšího kancelářského komplexu v polském hlavním městě, jejímž investorem je belgická developerská společnost Ghelamco, trvala tři roky. Tým architektů Jaspers-Eyers chtěl navrhnout budovu, která nezbaví Varšavu veřejného prostranství, ale naopak jej vytvoří. Urbanistické řešení vysoké, štíhlé hlavní věže v doprovodu dvou menších staveb umožnilo vytvořit prostor pro veřejný park, který nabízí únik od shonu městského života a stává se místem odpočinku a relaxace.
Nová dominanta v sobě skrývá 81 607 m2 kancelářských prostor. Společně s dvěma nižšími budovami poskytuje celkovou plochu 196 243 m2. Návštěvníci zde najdou nespočet restaurací, kaváren, obchodů a služeb. Moderní pasáž poskytuje prostory pro pořádání výstav, koncertů a různých jiných akcí pro obyvatele Varšavy. Komplex je také důkazem ekologického přístupu společnosti Ghelamco: Byl navržen a realizován v souladu s požadavky ekologického certifikátu BREEAM.
PR / foto: © AGC Glass Europe

Projekt: Warsaw Spire
Architekt: Jaspers Eyers & Partners studio
Lokalita: Varšava, Polsko
Developer: Ghelamco Group
Dodavatel skleněných výplní: AGC Opatów
Plocha skla na fasádě: 40 000 m2
Použité zasklení: Stopray Vision-50 on Clearvision, Stopray Vision-50T
Výška budov: ústřední budova 220 m, 49 podlaží (boční budovy 58 m, 15 podlaží)
Podlahová plocha kanceláří: 100 000 m2
Certifikace: BREEAM Excellent
Další ocenění: EuropaProperty CEE Investment & Green Building Awards, kategorie Green Building of the Future

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.