Nová rezidenční čtvrť TESLA HLOUBĚTÍN: Živé město s cenově dostupnými byty namísto dosluhujících skladů

Hlavní stránka » Aktuality » Nová rezidenční čtvrť TESLA HLOUBĚTÍN: Živé město s cenově dostupnými byty namísto dosluhujících skladů

Dosluhující skladový a průmyslový areál Tesly Hloubětín by měla za několik let nahradit moderní rezidenční čtvrť.

Aktuálně zde probíhá změna územního plánu, pracuje se na projektové dokumentaci a Central Group by již v roce 2021 mohl zahájit stavební práce na projektu se zhruba 1500 novými byty, s obchody, restauracemi, kavárnami, službami, množstvím zeleně a občanskou vybaveností. Celková investice přesáhne šest miliard korun.

„Naším cílem je zde vytvořit velmi příjemné místo pro život s cenově dostupným bydlením. Hloubětín a Vysočany procházejí velmi dynamickou proměnou. Průmyslová minulost brownfieldů ustupuje budoucnosti. A je to tak dobře. Právě rezidenční využití totiž do takových oblastí patří,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský.

Řada benefitů pro nové obyvatele i starousedlíky

„Pro tuto oblast je živé město určitě lepším řešením než stávající průmyslové využití. Proto je pro městskou část pozitivní, že tak velké rozvojové území je nyní v rukou zkušeného rezidenčního developera, se kterým jsme se dokázali konstruktivně dohodnout na potřebách města v této oblasti. Výsledkem tak bude například i mateřská škola přímo v projektu,“ řekl starosta Prahy 9 Jan Jarolím. „Oceňujeme, že architektura reaguje na industriální charakter původního území a jsme zároveň rádi, že investor počítá s obchody a službami směrem do Poděbradské ulice, která tak bude atraktivnější nejen pro nově přistěhovalé, ale i pro starousedlíky,“ do­dal.

Většina komerčních prostor bude situována právě do Poděbradské ulice, kterou tak obchody, restaurace, kavárny a služby v této její části oživí. Bytové domy v Poděbradské odstíní zelený zklidněný vnitroblok, v němž vznikne prostor pro aktivní odpočinek pro různé věkové kategorie. V místě bude řada dětských hřišť pro různě staré děti, fitness pro dospělé nebo hřiště na pétanque. V centru lokality bude také prostor pro umístění uměleckého díla. I to by mělo odkazovat k industriální minulosti místa.

Projekt, který vzniká přímo u stanice tramvaje a jeho obyvatelé tak budou mít výborné spojení prostřednictvím MHD, také logicky počítá s rekonstrukcí a rozšířením křižovatek na vjezdu a výjezdu do lokality. Navíc ale Central Group v rámci projektu na vlastní náklady zkapacitní velkou křižovatku ulic Poděbradská a Průmyslová přidáním odbočovacích pruhů.

Architektura se inspiruje industriální minulostí

Projekt ateliéru Loxia a architektonického týmu Central Group se odkazuje k industriální minulosti, používá například do Poděbradské ulice režné zdivo. Architektura hlavních bytových domů si hraje s principem skládání cihel. Na jednu stranu do hlavní Poděbradské ulice tvoří bytové domy spíše metropolitní bydlení, na druhou stranu terasovitě ustupující podlaží do zeleného vnitrobloku nabídnou klidné rodinné bydlení. Zadní část areálu směrem k Hořejšímu rybníku tvoří nízké viladomy a vyšší bytové domy s rodinnými byty. Hmotově jsou tak domy v projektu velmi rozdílné, použitím jednotících prvků však tvoří harmonický celek.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.