Nové administrativní centrum Rustonka

Hlavní stránka » Aktuality » Nové administrativní centrum Rustonka

V pražském Karlíně vyroste jeden z největších administrativních projektů letošního roku. Celkem tři budovy nabídnou přes 33 tisíc m² kancelářských prostor. Projekt Rustonka přichází s novým efektivistickým pojetím – flexibilita, cenová dostupnost, dobrá lokalita a komfort pro zaměstnance.

Ideální kanceláře v Karlíně

Potřeby moderních firem v současné době představují především komfortní a příjemné pracovní prostředí v dobré dostupnosti. Proto se dnes firmy začínají postupně vracet do centra Prahy. „Zatímco v minulosti se hodně firem stěhovalo za levným nájmem mimo centrum města, dnešním trendem je jejich návrat. Rustonka nabízí ideální lokalitu v pražském Karlíně, v tesné blízkosti stanice metra Invalidovna,“ vysvětluje Martin Kodeš, obchodní ředitel J&T Real Estate. Kromě vynikající dopravní dostupnosti je zde napojení na nejdůležitější výpadové komunikace.

Účelnost, modernost a estetika spolu s tradicí byly klíčové otázky, kterými se developer při přípravě projektu zabýval. „Rustonka tyto otázky řeší. Projekt je založen na filozofii, kterou jsme si pro sebe nazvali ‚efektivismus‘, protože efektivita je v rámci této filosofie povýšena nad pouhý efekt. Efektivismus jsme postavili na čtyřech základních pilířích: účelném designu, maximální flexibilitě, optimální lokaci a komfortním standardu,“ dodává Martin Kodeš.

Rustonka, místo pro práci i odpočinek

Součástí komplexu jsou odpočinkové zóny, kavárny a restaurace, dostatek zeleně a také terasy, které jsou určeny pro práci i odpočinek. „Naším cílem je připravit pro budoucí zaměstnance příjemné pracovní prostředí a pro firmy maximální flexibilitu. V každé budově nabízíme až 11 280 m² kancelářské plochy, přičemž jedno podlaží je možné rozdělit dle požadavků klientů až do 8 částí od cca 220 m2,“ říká Martin Kodeš. Součástí objektu budou také jídelna pro zaměstance a obchody. Samotná lokalita Karlína nabízí mnoho možností pro sportovní vyžití. V jejím okolí jsou tenisové kurty, golfové odpaliště, cyklistická stezka či sportovní hala.

Administrativní centrum Rustonka je držitelem precertifikace LEED® for Building Design and Construction: Core and Shell Development (LEED® BD+C: Core and Shell) precertifikaci na úrovni Gold, která zaručuje, že budova je projektována s ohledem na požadavky v oblasti životního prostředí.

Výstavba projektu byla zahájena začátkem roku 2016. Dokončení první etapy je naplánováno na začátek roku 2017 a firmy můžou počítat s nastěhováním v prvním kvartálu.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.