OAKS PRAGUE OZNAMUJE ZÍSKÁNÍ PŮJČKY VE VÝŠI 1,2 MILIARDY KORUN

Hlavní stránka » Aktuality » OAKS PRAGUE OZNAMUJE ZÍSKÁNÍ PŮJČKY VE VÝŠI 1,2 MILIARDY KORUN

Společnost Arendon Development, která v Česku působí jako developer rezidenčního, hotelového a golfového projektu Oaks Prague v hodnotě 400 milionů eur, dnes potvrdila půjčku ve výši 1,2 miliardy Kč od Raiffeisenbank. Dohoda byla uzavřena s podporou partnerů Karlin Port Real Estate za účelem financování první fáze projektu, konkrétně rezidenční části Oaks Prague.

Výstavba unikátního komplexu již byla zahájena. Projekt nabídne 250 bytů a domů, butikový hotel, wellness a spa, golfové hřiště PGA National, provozované prestižní společností Troon, dále country club, jezdecké centrum, tenisovou akademii, školku a další služby a občanskou vybavenost, které zajistí kvalitní život obyvatelům Oaks Prague i okolních obcí.

Arendon si vybral k návrhu tohoto díla světově proslulé architekty, jako jsou Richard Meier, Eva Jiřičná nebo John Pawson.

Oaks Prague bude také sídlem první „chytré vesnice“, která bude poháněna technologiemi od společnosti T-Mobile. Ta pro tento rezidenční projekt vyvíjí technologický a filozofický koncept digitálně propojeného prostředí, které přinese vysoký životní standard a příjemné, intuitivní a bezpečné bydlení. Součástí projektu bude i digitální portál pro celou vesnici, umožňující sousedům vzájemně komunikovat, rezervovat si aktivity, služby a využití golfového hřiště, nebo sledovat informace o aktuální dopravě a místních událostech.

Robert Davies, CEO společnosti Arendon Development, uvedl: „V české sféře nemovitostí jde o průlomovou půjčku a významné zvýšení důvěry na poli robustního českého rezidenčního trhu. Zřízení této půjčky představuje v realizaci celé výstavby důležitý krok. Velice si vážíme toho, že našemu projektu důvěřuje takto významná banka.“

Igor Vida, CEO Raiffeisenbank, a. s., doplnil: „Těšíme se na spolupráci na takto komplexním a inovativním projektu, který odpovídá naší dlouhodobé obchodní strategii poskytovat klientům profesionální služby a na míru strukturované produkty.“

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.