Open House Praha není jen jeden víkend v roce

Hlavní stránka » Aktuality » Open House Praha není jen jeden víkend v roce

O víkendu 18. a 19. května se uskuteční jubilejní 5. ročník festivalu Open House Praha 2019, který otevře celkem 80 běžně nepřístupných budov a prostorů.

Festival zve k návštěvě architektonicky zajímavých domů i památek z různých historických období a představí v programu celkem 38 novinek. Organizátoři připravili i dvě tematické sekce, které se věnují šetrným budovám a budovám a prostorům v majetku hl. města Prahy.

„Jako výrazné zástupce tematických sekcí bych zmínila zejména moderní budovu Visionary, která na začátku dubna získala jako první budova v ČR certifikaci WELL GOLD zohledňující zdravé pracovní prostředí. Dále pak naprostý světový unikát, Velký strahovský stadion, který svým příběhem připomíná turbulentní události 20. století a zároveň vzbuzuje otázky nad budoucím rozvojem celé oblasti Strahova,“ říká ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková. Vstup do všech budov je zdarma bez nutnosti předchozí registrace.

Více informací o všech budovách a programu naleznou zájemci na: www.openhousepraha.cz

Facebooková událost: Open House Praha 2019

Festivalový týden

Open House Praha není jen jeden víkend v roce. „Oslavit páté výročí festivalu jsme se rozhodli tím, že jsme již v týdnu před festivalem připravili bohatý program pro širokou veřejnost,“ říká Andrea Šenkyříková. Od 13. května se pro návštěvníky otevře v prostorách jedné z festivalových budov, bývalých radničních domů, festivalové infocentrum, kde si mohou zakoupit festivalového průvodce a další materiály. Otevírací doba infocentra na Malém náměstí 7, v Praze 1 je po–pá od 10–18 hodin a o víkendu od 9–19 hodin. Vyplout za poznáním města s trochu jiné perspektivy mohou zájemci v úterý 14. května 2019 od 18.00 hodin na historickém parníku Vltava. Projížďka s názvem Město a řeka přiblíží díky výkladu architekta Petra Kučery vztah města k vodě a vývoj pražského nábřeží a pražských mostů. O tématu šetrné architektury lze přijít debatovat ve středu 15. května od 19.00 hodin v prostorách Business Link Visionary, opět jednoho z otevřených festivalových míst. Ve čtvrtek 16. května od 19.00 hodin se pak v Centru pro architekturu a plánování hl. města Prahy (CAMP) uskuteční přednáška o tom, jak vznikají stavby z obřích lego kostek. Představí se jeden z hlavních stavitelů Czech RepuBrick, který stojí za stavebnicemi obřího Národního muzea, Tančícího domu, vysílače Ještěd. Vstup je zdarma a zváni jsou lego nadšenci všech generací.

Informace o všech doprovodných programech na: http://openhousepraha.cz/…dny-program/

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.