Orbis otevře svůj první hotel v rumunském Temešváru

Hlavní stránka » Aktuality » Orbis otevře svůj první hotel v rumunském Temešváru

Orbis Hotel Group, strategický partner skupiny AccorHotels – přední světové skupiny cestovního ruchu a životního stylu ve Východní Evropě, otevře svůj první hotel v rumunském Temešváru – hotel Mercure Timisoara. Stane se tak rok po podpisu franšízové dohody s místním partnerem a investorem, firmou S. C. PANEREACONS I&I S.R.L.

"V souladu se strategií společnosti Orbis posilujeme naši vedoucí pozici v Rumunsku tím, že dynamicky rozšiřujeme síť hotelů pod značkami AccorHotels nejen v hlavním městě, ale také v klíčových regionálních městech, jako je Temešvár. Otevřením hotelu Mercure Timisoara v partnerství se společností SC PANERACONS I & I SRL, dále rozšiřujeme naše portfolio hotelů, které nabízíme zákazníkům v celé zemi, aktuálně máme v Rumunsku 11 již otevřených hotelů od vyšší třídy po ty ekonomické a dalších 6 bude otevřeno v příštích letech.“ – komentoval Gilles Clavie, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Orbis.

Nově postavený hotel, nabízející 60 komfortních pokojů, se nachází v blízkosti centra Temešváru, druhého největšího města v Rumunsku, Evropského hlavního města kultury v roce 2021. Budova je stavěna s ohledem na udržitelný rozvoj a splňuje ekologickou certifikaci BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method).

"Jsme pyšní a přesvědčeni, že se konečně projekt našich snů stává skutečností touto velkou příležitostí pro pohostinství v Temešváru. Jsme si jisti, že hotel s vysoce kvalitní a známou značkou, jako je Mercure, městu jen prospěje a podpoří turistické projekty našeho města, jako je například Evropské hlavní město kultury 2021, a cestovní ruch obecně. Další výzva pro nás byla také splnění ekologických standardů, aby se tento hotel stal první budovou v Rumunsku, která se pyšní certifikací BREEAM. V tomto hotelu se nám podařilo propojit ekologii, trvale udržitelný rozvoj a zároveň nejvyšší úroveň v oblasti technologií. To vše s jasným cílem poskytovat co nejkvalitnější služby v oblasti pohostinství pro naše město.” – řekl Ionut Iakab, generální ředitel společnosti Panera.

„Hotel Mercure Timisoara je unikátní projekt a další důkaz našeho dlouhodobého závazku podporovat místní ekonomiku. Temešvár má vysoký turistický potenciál pro volný čas i pro podnikání a investice do vysoce kvalitních hotelů, jako je Mercure, pomohou zvýšit příjmy z cestovního ruchu. Garanti Bank aktivně financuje takové investice, které přispívají k rozvoji rumunského hospodářství,“ uvedl Bilge Demirer – výkonný ředitel pro SME & Commercial Banking, Garanti Bank.

Hotel, jehož otevření je naplánováno na druhé čtvrtletí roku 2019, se připojí k mezinárodně známé značce hotelů střední třídy. Hotelů, které jsou vždy unikátní, inspirované prostředím, ve kterém se nacházejí. Aktuálně síť hotelů Mercure čítá více než 770 hotelů v 61 zemích světa. Mercure je jediná značka hotelů střední třídy, která spojuje sílu mezinárodní sítě se silným závazkem kvality a bohatými zkušenostmi hotelů, které jsou inspirovány prostředím, ve kterém se nacházejí.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.