P3 umožňuje zákazníkům růst v klíčových lokacích

Hlavní stránka » Aktuality » P3 umožňuje zákazníkům růst v klíčových lokacích

O moderní průmyslové parky v České republice je stále obrovský zájem. Silná poptávka po moderních prostorách neutuchá, a tak se neobsazenost průmyslových nemovitostí stále snižuje. V polovině roku dokonce klesla na rekordní 4,4 %.

Volných ploch je stále méně, přesto se ve strategických lokalitách najdou prémiové prostory, které jsou natolik flexibilní, že uspokojí požadavky firem z řady odvětví. „Tradičně největší zájem je o sklady a průmyslové haly v okolí Prahy, avšak poptávka je i o parky, které mají přímé napojení na Německo, jako je například Mladá Boleslav,“ říká Tomáš Míček, ředitel společnosti P3 pro Českou republiku. Lídr na evropském trhu průmyslových nemovitostí, společnost P3, vlastní a spravuje celkem 3,3 mil. m2 pronajímatelných ploch a disponuje pozemky o rozloze 1,4 mil. m2, které jsou určené pro další rozvoj a výstavbu.

Park zaměřený na warehouse retail
Největším parkem v portfoliu P3 a také zároveň jedním z největších v celé Evropě je park P3 Prague Horní Počernice. Nachází se pouze 15 minut od centra Prahy, v blízkosti exitu 3 dálnice D10, která vede z Prahy směrem do Německa. Jeho aktuální pronajímatelná plocha čítá přes 350 000 m2 a v tuto chvíli je z 95 % obsazen. Park je unikátní tím, že nabízí řadu služeb warehouse retailového charakteru včetně výdejen e-shopů s elektronikou, jako je Mall.cz, Alza.cz nebo Datart.cz, velkoobchodu s květinami Storge či veterinární ordinace a psího hotelu v rámci celého komplexu pro mazlíčky PetCenter. Mezi nejvýznamnější zákazníky pak patří společnosti IKEA, Coca-Cola HBC, Levné knihy nebo ASKO NÁBYTEK. P3 v tomto parku také podporuje spolupráci mezi nájemci, a tak si někteří z nich poskytují služby navzájem ať už jde o vybavení kanceláří či skladů, opravy strojů, nebo stravování pro zaměstnance.
„P3 Prague Horní Počernice je vlajkovou lodí našeho celoevropského portfolia. Prémiový park s přímým napojením na hlavní silniční tah kontinuálně vyvolává vysokou poptávku. Zájem o prostory zde projevuje řada společností včetně těch ze stále se rozvíjející oblasti e-commerce nebo logistických providerů s celorepublikovou i přeshraniční působností,“ říká Tomáš Míček. Kromě dostupných prostor ve stávajících 31 budovách jsou zde současně ve výstavbě další tři haly s pronajímatelnou plochou téměř 28 000 m2, z nichž dvě jsou aktuálně nabízeny na trhu a nabízejí vysokou flexibilitu uspořádání. Dalších 45 000 m2 je pak v parku P3 Prague Horní Počernice k dispozici pro nové projekty na míru (BTS).

V dosahu dvou dálnic a železnice
Možnost pronájmu prostor je také v nedalekém, stále se rozrůstajícím parku P3 Prague D11. Ten se, stejně jako park P3 Prague Horní Počernice, nachází v těsné blízkosti hlavního města, 8 km od Centra Černý Most. P3 Prague D11, který je strategicky vystavěn mezi dálnicemi D11 a D10, vyniká skvělým dopravním spojením mezi Prahou a východní částí České republiky a jihozápadním Polskem. Areál parku je, jako jeden z mála, přímo napojen na železniční síť, která je vzdálená jen 300 m.
Park P3 Prague D11 je nejmladším parkem v portfoliu P3, před několika týdny zde započala výstavba druhé haly. Největší budova parku bude mít rozlohu 40 000 m2, přičemž více než třetina se staví na míru pro francouzskou rodinnou společnost FM Logistic. Budova má atraktivní světlou výšku – 12,2 m, díky tomu disponuje o 25 % větší kapacitou oproti běžné desetimetrové čisté výšce skladu. Druhá část haly, která je dále k dispozici pro potenciální zájemce, nabízí možnost pronájmu malých jednotek (od velikosti 2 000 m2), které jsou ideální příležitostí k expanzi pro začínající firmy či start-upy a nejen pro ně.
Vzhledem ke stále stoupající poptávce v této lokalitě se P3 rozhodla na jaře letošního roku koupit další pozemky. K dispozici tu má 55 000 m2 ploch, a tak může nabídnout možnost výstavby jednotek na míru o velikosti 3 000 m2 až 20 000 m2 pro zákazníky z oblasti logistiky, lehké výroby a dalších odvětví. Celková pronajímatelná plocha parku bude činit 155 000 m2, přičemž aktuálně je již pronajato přes 45 000 m2. Více než jedna třetina parku pak bude dokončena do konce tohoto roku.
„Park P3 Prague D11 a P3 Prague Horní Počernice jsou od sebe vzdáleny jen 5 km, proto se snažíme stále více prohlubovat jejich vzájemnou, dobře fungující synergii. Oba tyto parky reprezentují ojedinělé a rozsáhlé portfolio strategicky umístěných parků v okolí Prahy, nejžádanější lokalitě České republiky,“ potvrzuje Tomáš Míček.

Další parky jsou ve výstavbě
P3 má v tuto chvíli v ČR ve výstavbě více než 70 000 m2 a také intenzivně pracuje na administrativních přípravách výstavby hal v Olomouci, Příšovicích a Mladé Boleslavi. Park P3 Mladá Boleslav se nachází v průmyslové zóně v Mladé Boleslavi–Plazech, v blízkosti rychlostní silnice D10 spojující Prahu s Libercem. V současnosti park tvoří jedna budova, jejímiž nájemci jsou společnosti HP-Pelzer a Yapp Czech Automotive. P3 zde však disponuje stavebním povolením na další dvě haly o rozloze téměř 4 000 m2 a 5 000 m2, které je možné vystavět na míru podle požadavků klienta, přičemž společnost je schopna je dodat již za pět měsíců. Pozice parku je více než strategická. Kromě výborného spojení do Německa je také výhodná blízkost ŠKODA Auto, tudíž se zde nabízí ideální příležitost pro dodavatele automobilky.
Společnost P3 v České republice vlastní a spravuje celkem 75 průmyslových nemovitostí ve 14 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou více než 1 milion m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace, a proto nabízejí zákazníkům flexibilitu a možnost rozvoje v lokalitách, které jim nejvíce vyhovují. Ať už je to park, který se vyznačuje retailovým charakterem,
P3 Prague Horní Počernice – vlajková loď celého portfolia P3– nebo park P3 Prague D11, který nabízí unikátní příležitosti výstavby na míru, či P3 Mladá Boleslav, ideální výchozí bod pro oblast automobilového průmyslu, všude, kde společnost P3 působí, je dobrým sousedem a rovnocenným partnerem pro své zákazníky.
P3 v Evropě
P3 eviduje vysokou poptávku po svých logistických parcích napříč celou Evropou. V tuto chvíli má ve výstavbě 65 000 m2 pro společnost NEX v Německu, 42 000 m2 v Lomme ve Francii a 38 000 m2 na Slovensku. „Skvělá poloha našich parků spolu s jejich specifiky i nadále láká zákazníky do našich skladů v celé Evropě. P3 skutečně nabízí celoevropskou síť,“ říká Peter Bečár, ředitel P3 pro CEE.
PR

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.