„Pětka“ otevřela galerii s projekty Prahy 5

Hlavní stránka » Aktuality » „Pětka“ otevřela galerii s projekty Prahy 5

Radnice páté městské části otevřela v lednu 2016 Malou výstavní síň, Galerii MČ Praha 5, která si klade za cíl celoročně seznamovat širokou veřejnost s řadou významných rozvojovýchúzemíaurbánní potenciál městské části.

Na výstavní ploše budou svéprojekty představovat i jednotliví developeři, dodavatelé, kteří mají významný podíl na proměně Prahy 5. Pátá městská část patří z hlediska rozvíjejících se oblastí k jedné z nejvýznamnějších lokalit na území hlavního města.

Od začátku roku je v prostorách radnice Prahy 5 ve Štefánikově ulici otevřena Malá výstavní síň MČ Praha 5, která bude po celý rok představovat významné rozvojové projekty městské části
a s nimi provázané developerské záměry, a to jak ve fázích příprav, tak realizací.„Praha 5 má obrovský rozvojový potenciál. Chceme, aby i široká veřejnost měla možnost získat informace k plánovaným změnám a mohla se seznámit s projekty, které se na našem území připravují či probíhají,“ říká starosta Prahy 5 Radek Klíma a dodává: „Velké množství brownfieldů je nejen součástí průmyslové minulosti Prahy 5, ale zejména pak její budoucnosti. Praha 5 je na nejlepší cestě, aby zde vyrostla kvalitní, moderní zástavba, se všemi nezbytnými aspekty pro život v moderním a příjemném městě.“
Slova starosty potvrzují i nedávná skvělá ocenění „pětkových“ nemovitostí v prestižních soutěžích. Cenu za Nemovitost roku 2014 pro technologická centra a IT službysi totiž odnesla moderní smíchovská kancelářská budova Riverview (Skanska Property Czech Republic, švédské architektonické studio Tengbom). Budova získala ocenění i v soutěži Best ofrealty 2015, kde se v kategorii „nová administrativní centra“umístila na 2. místě – v těsném závěsu za vítězem, další budovou z Prahy 5, s názvemAviatica (PentaInvestmen­ts,arch. studio:Jakub Cigler Architekti). Ta byla také vítězem CIJ Awards 2015: vítěz Best Office Development, vítěz Developer oftheyear, vítěz ESSA Green Developer.

V současné době probíháv Malé výstavní síni prezentaceprojektu administrativní budovy Fivearchitekto­nického studia společnostiQarta a dodavatele Skanska. Projekt je v prostorách galerie možné vidět až do konce února, ve všední dny v době od 13 –18 hod., mimo pondělí.
Aktuální výstava(leden, únor): Administrativní budovaFive, Skanska Property CR,Qarta
Fiveje kancelářský projekt, který v současnosti vyrůstá na Smíchově. Budova vzniká na pozemku bývalého tramvajového depa, ze kterého zůstala pouze historická zeď. Zeď bude zrenovována a nad ní vyroste nová a inovativní kancelářská budova. Kromě skvělého umístění a dostupnosti nabídne Five svým nájemcům zdravé pracovní prostředí a technologie, které přispívají k trvale udržitelnému rozvoji, podpořené LEED pre-certifkací nejvyšší Platinové úrovně. Budova nabízí také úžasné výhledy na řeku, Vyšehrad a Pražský hrad.
Plánovaná výstava(březen, duben): Prezentace stavby Aviatica,Penta­Investmens, arch. studio:Jakub Cigler Architekti
Ústřední stavba nového rozvojového území v prostorách bývalého areálu továrny Waltrovky (dříve továrna na letecké a automobilové motory) v Jinonicích. „Stejně jako technicky dokonalé letecké motory známé po celém světě, zakládá si i projekt na špičkovém architektonickém řešení a vysokém standardu kvality, který uspokojí všechny stránky života moderního člověka. Zvolený název navíc vhodně komunikuje také s atraktivním vzhledem budov, stavějícím na oblých a ladných tvarech, a dohromady tak navozují pocity volnosti a lehkosti, které projekt svým uživatelům nabízí,“ uvádí stránky aviatica.cz

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.