Prologis: První polovina roku 2016 ve znamení úspěchu

Hlavní stránka » Aktuality » Prologis: První polovina roku 2016 ve znamení úspěchu

Ačkoli bylo počasí v poslední době dost nepředvídatelné a připravilo si pro nás spoustu deště a občas i teploty téměř na svetr, v Prologisu bylo léto plné žhavých událostí.

Dokončovaly se nové projekty, uzavíraly nájemní smlouvy a všichni byli v jednom kole. I díky tomu zakončil Prologis Europe druhé čtvrtletí s obsazeností 95,6 %. Mezi hlavní úspěchy ke konci pololetí patří nové nájemní smlouvy na prostory o rozloze více než 485 500 m2 a zvětšení portfolia na 16,6 mil. m2. Region střední a východní Evropy hrál v těchto úspěších zásadní roli, protože Praha a Bratislava patří mezi lokality s vůbec největší poptávkou v rámci celé Evropy.

E-commerce jako hlavní faktor na českém logistickém trhu
Prologis registruje značný nárůst zájmu mezi zákazníky ze segmentu e-commerce, kteří požadují kombinaci flexibilní platformy ve spojení s dobrou polohou, profesionální správou a dalšími výhodami. Nyní Prologis staví novou budovu o rozloze 20 500 m2 pro jeden z největších českých e-portálů Mall.cz, která se bude nacházet vedle stávající haly o rozloze 31 000 m2. Tu si Mall.cz dal postavit na míru v Prologis Park Prague-Jirny a od roku 2015 si ji pronajímá. Nová budova DC5 je uzpůsobena pro specifické potřeby e-commerce.
Dalším novým zákazníkem z tohoto segmentu je Linemart, poskytovatel logistických služeb vlastněný čínskou skupinou Shenzhen Sailvan Network. Linemart si pronajal 18 166 m2 distribuční plochy v DC1 Prologis Park Prague-Airport, odkud bude obsluhovat evropské zákazníky svých oděvních e-shopů CNDirect a Dress Link. Dalším úspěchem je nová nájemní smlouva se společností Bonami, českým e-portálem nabízejícím pestrou škálu domácích potřeb, který si v DC1 Prologis Park Prague-Airport pronajal 5 795 m2 distribučních prostor.
„Vynikající lokalita se snadným přístupem k různým vnitrostátním i mezinárodním dopravním tepnám umožňujícím rychlý růst podnikání je jen jedním z důvodů mimořádné popularity tohoto parku mezi klienty v oblasti e-commerce,“ vysvětlil Martin Baláž, ředitel Prologisu pro výstavbu a pronájem nemovitostí v České republice a na Slovensku, a dodal: „Tato budova využívá nejmodernější technologie a je maximálně flexibilní, díky čemuž splní i ty nejspecifičtější požadavky zákazníků z oblasti e-commerce.“ Uzavření dvou posledně jmenovaných smluv zároveň znamená, že spekulativně budovaný DC1 Prologis Park Prague-Airport je nyní plně obsazen.

Dvě budovy v Prologis Park Prague D1 East před dokončením
Rovněž oblast rozšiřování portfolia nabízí mnoho zajímavých novinek. V Prologis Park Prague D1 East aktuálně probíhá výstavba dvou nových budov. DC8 a DC9 budou mít celkem 10 360 m2 a jejich dokončení se plánuje na následující čtvrtletí. Už před zahájením výstavby byly pro nové budovy uzavřeny dvě budoucí nájemní smlouvy: První s českým poskytovatelem logistických služeb Logflex, který si pronajme 5 160 m2 v DC8; druhá se týká DC9, v němž si skupina Nagel Group, evropský poskytovatel logistických služeb pro potravinářský průmysl se specializací na chlazený sortiment, pronajme celkem 5 200 m2. Prologis má s tímto klientem dlouhodobě vynikající vztahy a při podpisu budoucí nájemní smlouvy na DC9 prodloužila Nagel Group stávající nájem 13 700 m2 v DC2 Prologis Park Prague D1 West.

Obsazenost Prologis Park Prague-Rudná dále Roste
V Prologis Park Prague-Rudná staví Prologis novou budovu o rozloze 34 200 m2 navrženou na míru českému prodejci sportovního zboží Sportisimo. Smlouva zahrnuje rovněž prodloužení stávajícího nájmu 23 900 m2, čímž se celková plocha využívaná Sportisimem zvýší na 58 100 m2. „Prologis Park Prague-Rudná nabízí řadu flexibilních řešení a mnoho budov různé velikosti, které se dají přizpůsobit potřebám našich klientů ze všech odvětví. Rozhodnutí Sportisima pronajmout si dalších 34 200 m2 je důkazem vynikajících výsledků, jichž Prologis dosahuje při správě nemovitostí,“ uvedl Martin Baláž.

Automobilový průmysl hlavní hnací silou
E-commerce je ve střední a východní Evropě velmi silným trendem, ale Česká republika a Slovensko výrazně profitují z růstu automobilového průmyslu. Prologis již delší dobu pronajímá prostory zákazníkům jako DEMO Autoplast nebo Toyota Tshusho v České republice a Carcoustic na Slovensku. V dubnu společnost slavnostně otevřela novou halu o rozloze 25 414 m2 v Prologis Park Bratislava navrženou na míru pro BMW, s nímž Prologis těsně spolupracoval, aby nové prostory dokonale splnily všechny klientovy představy. Nová distribuční budova nese označení DC9 a využívá nejmodernější dostupné technologie jako LED osvětlení, regulaci teploty, sledování prostor, IT řešení a místnost pro skladování nebezpečného zboží (ADR). BMW ji bude využívat jako centrální skladiště pro distribuci náhradních dílů pro celou střední Evropu.
„Trh se rychle vyvíjí a i v našem odvětví je klíčové pružně reagovat na změny poptávky, k nimž dochází pod vlivem nejstrměji rostoucích odvětví,“ konstatoval M. Baláž a uzavřel: „Vezmeme-li v potaz dosavadní letošní výsledky v celém regionu střední a východní Evropy, jsem přesvědčen, že Prologis je na nejlepší cestě splnit specifické potřeby zákazníků z jakéhokoli sektoru.“
PR

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.