Protisluneční sklo jako designový prvek

Hlavní stránka » Aktuality » Protisluneční sklo jako designový prvek

Protisluneční sklo na sídle společnosti BNL-BNP Paribas v Římě dalo architektům svobodu pohrát si s barvami a odrazy. Jde o skvělý příklad, jak lze úspěšně zkombinovat inovativní architektonické řešení s optimálním komfortem a pohodou pro uživatele budovy.

Projekt vyniká i vysokou úrovní ekologické udržitelnosti, díky níž dostane certifikáty třídy A a LEED Gold za sníženou spotřebu energie (v porovnání s tradičními budovami). Dvanáctipatrová budova (s dalšími čtyřmi podzemními podlažími) navržená italským studiem 5+1AA Alfonso Femia Gianluca Peluffo architectures, byla vytvořena tak, aby zapadla do okolního městského prostředí. Díky důmyslnému strukturálnímu zasklení je její estetická stránka vizuálně přitažlivá.
Odráží své okolí na všech stranách, takže se její vzhled mění podle denní doby a počasí.

Zasklení pomáhá přeměnit budovu do podoby jakési fata morgány, jejíž vzhled se neustále mění podle toho, jak zachycuje odrazy oblohy a městských světel. Zároveň nepůsobí jako překážka ve výhledu na panoráma města a její estetická stránka zaručuje také dokonalý přechod mezi nádražím Tiburtina a okolními obytnými čtvrtěmi.

Jak říká projektový manažer Alfonso Femia, jeden ze zakladatelů a současný prezident a ředitel projektu v 5+1AA: „Díky dynamickým reflexním barvám hledá sklo budovy vlastní dialog se svým okolím a světly Říma. Ať panuje den, nebo noc, sklo nabízí unikátní a neustále se měnící světelné odrazy, barvy a průhledy.”

Pro strukturální zasklení dodala společnost Guardian Glass pět různých produktů z řady protislunečních skel SunGuard® – SunGuard® Solar Silver 10, SunGuard® Solar Silver 20, SunGuard® Solar Neutral 67, SunGuard® HP 35/26, SunGuard® HP Silver 43/31 – čtyři z nich mají stříbrný nádech, zatímco páté je více neutrální. Všechna tato pokovená skla poskytují různou úroveň propustnosti světla a vnější odrazivosti tak, aby vyhovovala přesným požadavkům architekta.

Více se o Guardian SunGuard glass můžete dočíst na www.sunguardglass.com.
Guardian Glass je hlavní obchodní jednotkou Guardian Industries Corp. Pro více informací navštivte guardianglass.com.
PR / Foto: Luc Boegly se svolením 5+1AA Alfonso Femia Gianluca Peluffo architectures, GRDPR143)

O Guardian Industries Corp.
Guardian Industries se sídlem v Auburn Hills v Michiganu (USA) je diverzifikovaná globální společnost s vizí vytvářet hodnoty prostřednictvím neustálých inovací s použitím méně zdrojů. Guardian a její dceřiné a přidružené společnosti zaměstnávají na 17 000 lidí a provozují zařízení po celé Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, na Středním východě a v Asii. Guardian Glass je předním světovým výrobcem plaveného skla, povrchů s přidanou hodnotou a hutních výrobků ze skla a řešení pro architektonické, rezidenční, vnitřní, dopravní a technické aplikace ze skla. SRG Global je jedním z největších světových výrobců vyspělých, vysoce hodnotných povlaků z plastu pro automobilový a komerční kamionový průmysl, který poskytuje řešení pro lepší povrchovou odolnost, strukturální integritu, funkčnost, účinnost vozidla a flexibilitu designu. Guardian Building Products je předním dodavatelem specializovaných stavebních výrobků ve Spojených státech. Pro více informací navštivte www.guardian.com.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.