Raiffeisen - Leasing je pátou největší leasingovou společností

Hlavní stránka » Aktuality » Raiffeisen - Leasing je pátou největší leasingovou společností

V prvním čtvrtletí 2016 významně posílila a vyhoupla se ve statistikách ČLFA na pátou příčku dle objemu financování

Společnost Raiffeisen – Leasing prožívá velmi úspěšné období. V roce 2015 profinancovala v nových obchodních případech komodity a nemovitosti v celkové hodnotě pořizovacích cen 5,623 miliardy korun. Celkový zisk po zdanění meziročně vzrostl o 40 procent. V prvním čtvrtletí roku 2016 se dostala mezi pět leasingových společností s nejvyšším objemem financování, a to díky nově uzavřeným transakcím o objemu 1,687 miliardy korun.
Rok 2015 byl nejúspěšnějším rokem v historii Raiffeisen – Leasing. Společnost profinancovala komodity a nemovitosti o celkovém objemu pořizovacích cen ve výši 5,623 miliardy korun. Zisk po zdanění dle IFRS jí v porovnání s rokem 2014 vzrostl o 40 procent.
„Velký podíl na našem úspěchu má obchodní tým, který se věnuje financování strojů, zařízení, technologií a těžké dopravní techniky pro malé, střední i korporátní firmy. Za dobré výsledky vděčíme také faktu, že jsme jedni z mála, kteří umí financovat i komodity jako jsou letadla či kolejová dopravní technika,“ uvádí generální ředitel společnosti Raiffeisen – Leasing Tomáš Gürtler a dodává: „Stále se daří našemu nemovitostnímu obchodnímu týmu, díky kterému byla firma v roce 2015 opět číslo jedna na nebankovním trhu financování nemovitostních projektů.“
V prvním čtvrtletí roku 2016 Raiffeisen – Leasing zaznamenal další úspěch. Profinancoval obchodní případy v celkové výši financované hodnoty 1,687 miliardy korun, což pro něj znamenalo meziroční nárůst o 239 procent a zároveň páté místo v žebříčku leasingových společností České leasingové a finanční asociace (ČLFA). Financování movitých komodit se na celkovém výsledku podílelo částkou 1,047 miliardy korun, financovaní nemovitostních projektů pak částkou 639,5 milionů korun. Úspěch Raiffeisen – Leasing pociťuje i v segmentu financování osobních a užitkových aut, které oproti prvnímu čtvrtletí roku 2015 vzrostlo o 102 procent. Podíl Raiffeisen – Leasingu na celkovém objemu financování poskytovaném členy ČLFA je po třech měsících letošního roku 6 procent, ve finančním leasingu pak 19 procent.
„K výbornému výsledku našeho hospodaření určitě přispělo viditelné oživení ekonomiky, které se projevuje zvýšením zájmu firem o investice mimo jiné do modernizace provozního vybavení a obměny vozového parku či manipulační techniky,“ říká Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen – Leasing, a doplňuje i výhled na následující období: „Očekáváme významný nárůst objemu financování i v dalším čtvrtletí, a to i s ohledem na nově uzavřenou spolupráci se společností FinCaptive, jejíž obchodní síť se zaměřuje na transakce v hodnotě do 3 milionů korun především v segmentech dopravní, zemědělské a zdravotnické techniky.“
FinCaptive od prvního dubna spolupracuje se společností Raiffeisen – Leasing jako její nový distribuční kanál, a to pod oficiální hlavičkou Raiffeisen – Leasing Partner.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.