Rezidence Modřanka je druhým rezidenčním projektem v ČR s certifikací BREEAM

Hlavní stránka » Aktuality » Rezidence Modřanka je druhým rezidenčním projektem v ČR s certifikací BREEAM

Obytný komplex Rezidence Modřanka developerské skupiny Horizon získal mezinárodní certifikaci BREEAM. Hned dvě etapy projektu dosáhly hodnocení na úrovni „Very Good“.

Modřanka se tak stala teprve druhým rezidenčním projektem v České republice, který certifikaci BREEAM obdržel. Tento výsledek potvrzuje, že Horizon vytvořil zázemí příjemné a přátelské nejen pro obyvatele nových bytů, ale i pro životní prostředí.

BREEAM je celosvětově nejrozšířenějším nezávislým systémem hodnocení udržitelnosti budov. Na projekty nahlíží komplexně, kromě energetické efektivity a úspornosti při nakládání s vodou a odpady se zaměřuje i na proces výstavby, včetně volby materiálů či stavebních postupů. Hodnocení „Very Good“, jímž se nově pyšní hned dvě etapy Rezidence Modřanka, dokládá, že projekt splňuje většinu kritérií, které BREEAM na posuzovaných projektech zkoumá. V procesu certifikace asistovala konzultantská společnost Arcadis Czech Republic.

„Certifikace BREEAM je dnes v České republice běžná spíše u kanceláří, průmyslových nemovitostí či nákupních center. V oblasti rezidenční zástavby se jedná o poměrně nový trend, který ale z pozice developera vnímáme jako velmi důležitý. Nám poskytuje expertní zpětnou vazbu na dokončené projekty a umožňuje zdokonalovat stavební postupy, našim klientům pak zaručuje, že jejich nové bydlení splňuje náročná, mezinárodně platná kritéria udržitelnosti,“ vysvětluje význam získaných certifikátů Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon, „Modřanka je teprve druhým obytným komplexem v zemi, jenž certifikační proces BREEAM úspěšně absolvoval – a o to víc nás těší dosažené skóre.“

Mezi udržitelná řešení patří u Modřanky kupříkladu technologie nuceného větrání s rekuperací. Rekuperační jednotky umožňují na rozdíl od větrání při otevřených oknech výměnu vzduchu bez hlukového zatížení z okolního prostředí. Zároveň tímto způsobem šetří spotřebu energie na dodatečné vytápění tepelných ztrát, do místnosti proudí čerstvý již předehřátý, resp. ochlazený vzduch. Jednotky jsou vybaveny filtry, vzduch přiváděný do bytů je tedy zbaven nečistot a prachu, a je tak zajištěno zdravější vnitřní prostředí. Úsporně je nakládáno také s vodou, v bytech jsou instalovány baterie s perlátory a toalety jsou vybaveny systémem duálního splachování.

Developer věnoval zvláštní pozornost také okolí budov. Mezi domy, postavenými do tvaru symbolické šťastné podkovy, vznikla rozlehlá zelená plocha skýtající zázemí pro realizaci Parkového muzea Staré Modřany. Park seznamuje návštěvníky s historií městské části, jeho součástí je i stěna ve tvaru ikonického vozu pražského metra pro legální tvorbu graffiti či dětské hřiště. Na soulad s přírodou bylo pamatováno využitím lokálních druhů zeleně či umístěním hmyzího hotelu a pítka pro ptáky.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.