Rondel v Plzni s větším komfortem pro zákazníky

Hlavní stránka » Aktuality » Rondel v Plzni s větším komfortem pro zákazníky

Developerská skupina pro komerční nemovitosti InterCora působí na českém trhu od roku 1991. Zabývá se zejména výstavbou a pronájmem nemovitostí pro maloobchod.

Za léta své existence společnost InterCora navrhla a pronajala přes 250 nákupních center o celkové výměře přes 1,5 mil m2 provozní plochy. Při příležitosti slavnostního otevření zrekonstruovaného obchodně-administrativního centra Rondel jsme požádali o rozhovor Dr. Günthera Zembsche, jednatele společnosti InterCora.

Jak rekonstrukce a dostavba obchodně-administrativního centra Rondel postupovala?
Stavební práce na obchodním centru postupovaly zcela podle plánu. Stavba byla zahájena 1. června 2016. Částečně zakryla stávající parkoviště OD Kaufland, a umožnila tak jeho provozování i při dalších stavebních pracích. V druhé fázi byly na zastřešení vybudovány nepotravinářské obchodní jednotky a jedna jednotka s občerstvením. Bezproblémový průběh a návaznost prací byly samozřejmě zásluhou našeho stavebního oddělení v čele s vedoucím projektu Ing. Danielem Matějkou. Značný podíl má též spolupráce s městem, s dopravními podniky a se stavební firmou, která celý objekt stavěla. Obzvláště je třeba vyzdvihnout práci projekční kanceláře AIP Plzeň, spol. s r.o., Ing. arch. Karla Saláta, s níž spolupracujeme řadu let.

Na zastřešení původního parkoviště tedy vznikly nové obchodní jednotky. Jaká je jejich celková plocha a co všechno zde zákazníci najdou?
Nově vzniklé nepotravinářské jednotky na ploše téměř 2 000 m2 sestávají z mixu zástupců textilu, drogerie, elektra a výdejny internetového obchodu. To vše doplní Food Point Rondel, který na 500 m2 nabídne celou škálu kuchyní, např. asijské, turecké, italské či bageterie s integrovaným drive-in výdejem. Jeho netradiční výzdobou bude umělecká plastika Adéla (která ještě nevečeřela…).

Nové parkoviště vzniklo na střeše přístavby, část parkoviště zůstala v původním prostoru. O kolik míst se zvýšila jeho kapacita parkoviště? Je nyní možný příjezd z více ulic? Je parkování placené/bezplatné?
Nové parkoviště vzniklo zastřešením části stávajícího parkoviště patřícího OD Kaufland. Příjezd je možný nadále stávajícím sjezdem z Karlovarské ulice do spodního patra, k němuž přibyl nový nájezd napojený na horní část u novostavby, kde vzniklo vedle téměř nových 60 parkovacích míst také dobíjecí centrum pro elektromobily. Obě parkoviště jsou propojena novým výtahem pro pěší a spojovací rampou pro automobily. Pro OD Kaufland a jeho zákazníky vyplývá ze zastřešení parkoviště podstatné zlepšení situace zejména za nepříznivého počasí.

Vedle nových obchodních jednotek nově vznikl Food Point Rondel s plochou 500 m2 a drive-in bageterií, pizzerií, kebabem a čínským bistrem.
Food Point Rondel vznikl nově kvůli rozšíření nabídky stravování pro nakupující či pracující v této lokalitě. Jeho velkou výhodou je rovněž přímé napojení na parkoviště v dosahu centra města.

Na kterých dalších projektech v současné době pracujete v ČR a v SR?
V roce 2017 plánujeme otevření retail parků na Slovensku: v březnu v Bánovcích nad Bebravou, v září EZ Terminál v Banské Bystrici a v říjnu v Malackách 2. fáze OC Malavia. V Česku bude otevřeno v září OC Kutná Hora a v říjnu pak centra ve Valašském Meziříčí a Vyškově. K tomu je třeba připočítat množství dalších aktivit, o nichž budeme moci hovořit až po zakoupení pozemků. Všechna naše obchodní centra jsou úspěšná, takže musíme počítat s tím, že se konkurence pokusí námi vybrané pozemky třeba přeplatit. Na druhou stranu se až do získání pozemků mohou objevit problémy, které realizaci plánů znemožní, a tomu se chceme vyhnout.
ak

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.