Skanska si udržela přední pozici v transakcích s administrativními nemovitostmi v regionu CEE

Hlavní stránka » Aktuality » Skanska si udržela přední pozici v transakcích s administrativními nemovitostmi v regionu CEE

V roce 2015 společnost Skanska Commercial Development Europe znovu zaznamenala výborné výsledky.

Společnost podepsala finální smlouvy na prodej jedenácti kancelářských budov v zemích střední a východní Evropy (CEE) a dosáhla celkového objemu transakcí ve výši téměř 500 milionů EUR. Nyní Skanska připravuje prodejní portfolio na rok 2016 a pokračuje v nákupu pozemků na své nové developerské projekty.

Společnost Skanska Commercial Development Europe nadále sklízí úspěchy na poli transakcí a drží se na špice trhu. Po rekordním roce 2014, kdy Skanska nabídla k prodeji devět kancelářských budov, poskytla firma v roce 2015 investorům osm nových nemovitostí. Podle JLL činil loni objem transakcí s administrativními nemovitostmi v České republice, Maďarsku, Polsku a Rumunsku zhruba 2,4 mld. EUR. Prodejní činnost společnosti Skanska v roce 2015 (11 uzavřených transakcí) představovala zhruba 20 % z celkového objemu.

„Loňský rok pro nás byl důležitý, protože jsme provedli nejrozsáhlejší transakci v historii podnikání Skansky ve střední a východní Evropě – prodej portfolia čtyř budov zahrnujícího projekty ve dvou polských krajských městech, Krakově a Katovicích. Šlo rovněž o nejrozsáhlejší transakci uzavřenou na trhu administrativních nemovitostí ve střední a východní Evropě v roce 2015,“ říká Adrian Karczewicz, ředitel Skanska Commercial Development Europe (CDE) pro transakce. „Tento obchod spolu s uzavřením transakcí Green Horizon, Dominikanski a Malta House představoval 25 % z celkového celostátního objemu transakcí s kancelářskými nemovitostmi a více než 45 % objemu v tomto sektoru, pokud jde o polská krajská města. Kromě toho své kupce našly i tři další budovy, a to v Praze, v Ostravě a v Bukurešti. Byli jsme svědky zvyšujícího se zájmu investorů o kancelářské projekty. I přes nepatrný pokles výnosů investiční produkty ve střední a východní Evropě často přinášejí vyšší výnosy než podobná aktiva v západoevropských zemích.“

Katarzyna Zawodna, prezidentka obchodní jednotky Skanska CDE, k tomu dodává: „I nadále se budeme řídit svou strategií stálého a udržitelného růstu v regionu CEE a uplatňovat ji. Neustále usilujeme o to, abychom byli první volbou pro nájemce i investory. Naše rozsáhlé zkušenosti z celého světa a odborné znalosti nám umožňují poskytovat prvotřídní produkty a služby šité na míru našim obchodním partnerům. Zaměřujeme se na řešení v oblasti péče o zákazníky pro nájemce a na transparentní transakční procesy založené na hodnotách. Těší nás, že globální hráči oceňují vysokou kvalitu našich administrativních projektů a obracejí se na nás, pokud hledají nové investiční příležitosti. Máme pevnou důvěru ve všechny naše trhy a budeme na nich nadále rozvíjet své obchodní aktivity tak, abychom na každém z těchto trhů nabídli jeden až dva projekty ročně. Velmi náš těší, že jako developer máme v regionu největší zastoupení a že pokrýváme všechna významná obchodní centra na deseti trzích CEE. Znamená to, že jsme schopni poskytovat udržitelná a flexibilní řešení kancelářských nemovitostí, která odpovídají rozšiřujícím se potřebám našich partnerů při jejich podnikání.“

Pro Českou republiku byl rok 2015 nejlepším rokem v oblasti transakcí s nemovitostmi od finanční krize a zdá se, že rok 2016 bude na stejné úrovni. Skanska Property Czech Republic dosáhla v tomto roce působivých výsledků.

„Ve velmi krátkém časovém úseku jednoho roku jsme podepsali smlouvy o prodeji třech kancelářských budov – Riverview na pražském Smíchově, budovu Nordica v Ostravě a budovu Corso Court v pražském Karlíně, což nás činí nejaktivnějším developerem kancelářkých prostor na českém trhu.“ říká Marie Passburg, ředitelka Skanska Property Czech Republic.

V roce 2015 společnost Skanska uvedla v regionu CEE do provozu čtyři administrativní budovy: Dominikanski ve Vratislavi, Silesia Business Park B v Katovicích, Green Court Bukurešti B a Corso Court v Praze. Společnost v roce 2015 podepsala nájemní smlouvy na více než 110 000 m2 hrubé nájemní plochy ve čtyřech zemích. V současné době má firma ve výstavbě devět projektů, sedm z nich v Polsku. Skanska Commercial Development Europe v současné době pracuje na rozvoji svého prodejního portfolia na rok 2016, které nabídne nemovitosti v Polsku, České republice, Maďarsku a Rumunsku.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.