Sklo a Twin City Tower

Hlavní stránka » Aktuality » Sklo a Twin City Tower

Twin City je kancelářský komplex propojující historické centrum a industriální historické zóny Bratislavy. Jde o jeden z největších kancelářských komplexů v hlavním městě Slovenska.

První tři administrativní budovy komplexu s označením A, B, C byly dokončeny v roce 2017. V témž roce byla zahájena výstavba administrativní budovy Twin City Tower. Budova po dokončení – i s anténou – dosáhne výšky 103 m, čímž se zařadí mezi nejvyšší v Bratislavě.

MIMOŘÁDNĚ ÚČINNÉ PROTISLUNEČNÍ SKLO
Sklo na obvodový plášť o celkové ploše 9 000 m2 této věže s oválným půdorysem pochází z produkce koncernu Saint-

  • Gobain. Finální řešení a opracování skla realizuje jeho brněnská divize Glassolutions. Hlavním produktem je SGG COOL-LITE® XTREME 70/33 v provedení izolační trojsklo. Produkt sám o sobě má vysokou selektivitu (vyšší než 2). Ta uživatelům budovy garantuje vysokou propustnost světla a velmi nízkou úroveň energetických ztrát. Bez ohledu na roční období to uživatel ve výsledku pocítí nízkým přestupem tepla a komfortní světelnou propustností. Výborná izolace místností výrazně snižuje náklady na vytápění v zimních měsících. V létě tato extrémně účinná protisluneční ochrana umožňuje zvýšit úspory za klimatizaci. Další předností tohoto skla je nízká venkovní reflexe a neutrální vzhled. Twin City Tower je první realizovanou stavbou svého druhu, pro niž Glassolutions toto extrémně účinné protisluneční sklo použilo. Vnější vrstvené sklo a ostatní skla tepelně tvrzená jsou specifickým řešením šitým na míru tomuto projektu. Toto řešení eliminuje riziko tepelného šoku a zaručuje vysoký komfort a pohodu s ohledem na nízkou tepelnou zátěž, a to při zachování maximálních světelných prostupů.

Zajímavé barevnosti bylo dosaženo za pomoci satinovaného skla (SGG Stadip Satinato) umístěného na pozici směrem do exteriéru a potištěného skla (SGG Emalit EVO) na pohledové interiérové straně. Satinované sklo dodává interiéru požadovaný světelný rozptyl a vylepšuje tím světelné podmínky. Smaltované sklo orientované do interiéru zprostředkovává jeho uživatelům neuniformnost barevného interiéru.

S CERTIFIKACÍ WELL
Twin City Tower není jen jedním z dalších developerských projektů v Bratislavě či na Slovensku. Odlišit se designem už nestačí. Dnešní člověk tráví převážnou část svého pracovního života v budovách. Toto pracovní prostředí má na člověka velký vliv. Ovlivňuje jeho soustředění, výkonnost, i koncentraci. Zdravý životní styl a kvalita života už nejsou skloňovány jen ve spojitosti se sportem a stravou člověka. Odlišit projekty, které zohledňují kvalitu osvětlení, vzduchu, vody, pohybu i pobytu lidí v rámci budov od těch ostatních, se snaží WELL Building Standard. Je to první stavební standard, který definuje systém měření, certifikace a monitorování vlastností zastavěného prostoru. Twin City Tower aspiruje na udělení WELL Core & Shell certifikace. Sklo z dílny Saint-Gobain a v řešení Glassolutions dokonale zapadá svými produkty do tohoto „ Dobrého standardu budov“.
PR

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.