SKY Rezidence Bohdalec

Hlavní stránka » Aktuality » SKY Rezidence Bohdalec

„Pro život v pohybu“, to je motto nového projektu developerské společnosti Conti Development s.r.o., která má za sebou úspěšné bytové komplexy jako Sky Rezidence Barrandov či Rezidence Filmařská.

Nový projekt Sky Rezidence Bohdalec vyroste v Praze 10 na nároží ulic Bohdalecká a U Plynárny. Svým novým majitelům nabídne dynamické a moderní bydlení s dobrou dopravní dostupností a širokou nabídkou služeb.

Dva osmipodlažní objekty Sky Rezidence Bohdalec reagují na aktuální poptávku a nabízí především nejžádanější byty 2+kk. V projektu lze najít v rozmanité škále promyšlených dispozic 1+kk o podlahové ploše od 30 do 43m2, dále pak jednotky 2+kk ve výměrách od 48 do 63 m2 a tři byty 3+kk. V objektu se nachází 58 bytových jednotek a 4 obchodní prostory.

Moderní komplex doplňuje soubor navazující zástavby, který zároveň reaguje na provoz v okolních ulicích tím, že je do vnitrobloku navržena klidová zóna s balkony, terasami a zelení. Lodžii, balkon či terasu mají všechny byty. Orientace většiny oken obytných místností do privátní zóny, kromě klidu, poskytne také dostatečné proslunění. Oba objekty jsou propojeny společným obchodním parterem, na jehož střeše vzniknou terasy a zahrádky. Zelená plocha vnitřního dvora tak nejen zlepší mikroklima, ale opticky vytvoří i hranici mezi soukromou zónou bydlení a obchodními či společnými prostory. To potvrzuje i architektka Ing. arch. Miroslava Tylšová: „Zatímco uliční parter má být živý a rušný, bydlení naopak vyžaduje klidné a stabilní prostředí. Naprostá většina obytných místností je proto orientována do vnitrobloku a ke slunci. Nárožní objem pak funguje jako bariéra, která chrání obyvatele před ruchem z ulice. Příjemné prostředí vnitrobloku je doplněno zelení, zelené pobytové střechy obchodů slouží jako zahrádky pro byty v prvním patře. Myslíme, že takto navržený dům umožní skloubit rušný život v hlavním městě s potřebou klidného a intimního prostředí k bydlení.“ Kromě parteru s případnými kancelářemi, kavárnou či bistrem jsou oba objekty spojeny společným suterénem, ve kterém se nachází parkovací stání a sklepní prostory. Další možnosti parkování nabízí projekt na ploše chráněného dvora.

Architektonické řešení Sky Rezidence Bohdalec je dílem Ing. arch Miroslavy Tylšové a Ing. arch Vojtěcha Taraby ze studia APRIS 3MP. Vychází z kompozice klasického pražského bloku, jaké jsou například na Vinohradech či Žižkově. „Snažili jsme se navrhnout jednoduchý dům, barevně střídmý, moderního designu a především funkční,“ uvádí architektka Ing. arch. Miroslava Tylšová a dodává: „Má evokovat atmosféru solidních nadčasových jednoduchých domů z bezúdržbových, klasických a dobou ověřených materiálů. Dům, který se stane přirozenou součástí dnešní ulice a vědomě naváže na okolní stavby. Dům, ve kterém se jeho obyvatelé budou cítit od první chvíle doma.“ Jako důležitou vnímá také polyfunkčnost objektu: „Pokud chceme, aby stavba byla aktivní součástí městského parteru, pomůže navrhnout ji jako polyfunkční. V tomto případě jsou zde obchody, kavárna, popřípadě malé kanceláře v přízemí. Přidané funkce přispívají k životu lokality, pomohou v budoucnosti obyvatelům s náklady na údržbu a provoz,“ říká Tylšová.

Sky Rezidence Bohdalec nabízí dynamické bydlení pro aktivní lidi, kteří milují život uprostřed městského dění. Těm vycházejí vstříc nejen promyšlenými dispozicemi a osobitým prostředím každé bytové jednotky, ale také přilehlým okolím, jež nabízí pohodlnou dostupnost obchodů, sportovního a kulturního vyžití či snadné a rychlé cesty ven z města. Přes ulici se nachází velký supermarket, v bezprostřední blízkosti je umístěno také Nákupní centrum Eden s restauracemi, Českou poštou či minigolfem. Nedaleko domu se nacházejí tramvajové zastávky a autobusy mířící ke stanicím metra. V okolí leží dětská hřiště a mateřská škola. Bohdalec nabízí několik vhodných lokalit pro načerpání energie a pro odpočinek, ať už se jedná o lesopark kolem Sychrova, park Františka Langera či rekreační oblast v okolí Hamerského rybníka včetně zdejšího sportovního areálu.

Na místě, kde dnes vyrůstá rezidenční dům Sky Rezidence Bohdalec, měla být dle původního územního rozhodnutí umístěna benzínová čerpací stanice. Změna funkčního využití pro pozemek, celková revitalizace prostoru i doplnění chybějícího rohového bloku v zástavbě byla od začátku velmi pozitivně vnímána zástupci Městské části i stavebního úřadu Prahy 10.

www.skybohdalec.cz

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.