SOUTĚŽ INTERIÉR ROKU ZVYŠUJE RESTAURACÍM, KAVÁRNÁM A HOTELŮM TRŽBY

Hlavní stránka » Aktuality » SOUTĚŽ INTERIÉR ROKU ZVYŠUJE RESTAURACÍM, KAVÁRNÁM A HOTELŮM TRŽBY

Vítězem kategorie v soutěži Interiér roku, v níž soutěží právě restaurace, bistra, kavárny a hotely se stal za rok 2016 FACH v Pálffyho paláci v centru Bratislavy. Propojením domů a otevřením přízemí zde vznikla nová kavárna, restaurace s vinotékou, bar a juice shop. FACH nasadil laťku vysoko, a to ve všech aspektech a bez kompromisů. Autoři interiéru jsou architekti Martin Skoček a Ilja Skoček.

V loňském ročníku se stala dokonce hlavním vítězem vybraným napříč všemi kategoriemi kavárna CAFÉ ZÁHORSKÝ z Prahy 6, jejíž interiér byl navržen ing. arch. Magdalenou Rochovou, dcerou známé české módní návrhářky Liběny Rochové. „Soutěž Interiér roku nám skutečně pomohla rozjet business,“ říká majitel kavárny, bistra a pekařství v jednom Matěj Záhorský a dodává: „Články o naší restauraci vycházeli ještě dlouho po vyhlášení vítězů ve většině prestižním médií po celé republice. Od té doby je naše kavárna den co den plná.“

V česko-slovenské soutěži INTERIÉR ROKU se v auktuálním ročníku utkalo celkem 127 interiérů přihlášených do čtyř kategorií. Záštitu nad touto akcí, která mj. popularizuje interiér nových zajímavých podniků v České republice i na Slovensku, převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

V osmnáctičlenné mezinárodní odborné porotě zasedají kromě architektů a interiérových designérů i osobnosti jako filmová režisérka a producentka MgA. Hana Třeštíková nebo malíř a pedagog MgA. David Saudek. Členem poroty je i světoznámý figurativní malíř Ivan Komárek, jehož díla je možné vidět např. v příletové hale letiště Václava Havla.

Finalisté kategorieVEŘEJNÝ INTERIÉR I, tedy kategorie, v níž soutěží restaurace, kavárny, bistra a hotely (v abecedním pořadí):

FACH – INTERIÉR PŘÍZEMÍ PÁLFFYHO PALÁCE, BRATISLAVA

  • autor: Ilja Skoček a Martin Skoček (vítěz kategorie)

KAVÁRNA DOS MUNDOS CAFÉ, PRAHA

  • autor: Jan Pala, Marek Raab, Cyril Gaja, Adéla Palová, PLUSARCH-ARCHITEKTI

PHILL´S CORNER BISTRO, PRAHA

  • autor: Jan Plecháč a Henry Wielgus

Všechny přihlášené interiéry jsou prezentovány v ALBU INTERIÉRŮ, které je distribuováno v nákladu 7000 kusů. Se soutěží spolupracuje 25 významných mediálních partnerů z České a Slovenské republiky. Do dalšího ročníku soutěže se bude možné přihlásit v říjnu 2017. Vítězové budou vyhlášeni 10. 4. 2018 v Centru současného umění DOX v Praze.

http://www.interierroku.cz/

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.