Společnost AEW úspěšně prodala International Business Center

Hlavní stránka » Aktuality » Společnost AEW úspěšně prodala International Business Center

IBC nabízí přibližně 23 800 m2 plochy k pronájmu a 299 podzemních parkovacích míst na 9 nadzemních a 2 podzemních podlažích. Prodej IBC představuje úspěšný exit fondů spravovaných společností AEW Europe, která tuto nemovitost vlastnila od jejího postavení v roce 1993. Tento rok by investičnímu trhu měl dominovat kancelářský sektor.

CBRE zastupovala společnost AEW Europe, nadnárodní realitní společnost spravující nemovitosti v hodnotě přesahující 60 miliard EUR, při prodeji International Business Center (IBC). Kupcem se stala Mint Investments, středoevropská investiční realitní společnost zastupující skupinu soukromých investorů. AEW spolupracovala s poradci CBRE, Havel, Holásek & Partners a Mazars. Společnost Mint Investments pracovala s poradci Mareš Partners a EY.

International Business Center, postavené v roce 1993, nabízí přibližně 23 800 m2 plochy k pronájmu a 299 parkovacích míst. IBC se nachází v blízkosti hotelu Hilton, v samotném srdci rozvíjejícího se Karlína. Jedná se o ikonickou budovu s devíti nadzemními a dvěma podzemními podlažími. IBC je držitelem certifikátu BREEAM In Use Very Good.

Chris Sheils, Head od Investment Properties ve společnosti CBRE říká:

“Bylo nám potěšením spolupracovat se společnostmi AEW a Mint a chtěl bych pogratulovat oběma týmům k uzavření tak důležité transakce. O tuto nemovitost projevila silný zájem široká řada investorů, což ukazuje na pokračující poptávku po kvalitních nemovitostech v klíčových lokalitách, které jsou schopny zajistit robustní výnosy”.

Celkové investiční objemy dosáhly téměř 2,1 miliardy EUR v první polovině roku 2017. Jednalo se o nejsilnější první pololetí v historii a v průběžném časovém rámci 12 měsíců dosáhly objemy do konce druhého čtvrtletí nový rekord 4,9 miliardy EUR.
V první polovině roku 2017 trhu dominoval maloobchodní sektor s podílem 46 %, následoval kancelářský sektor s podílem 26 % na investičních objemech.
Odhadujeme, že celkové investiční objemy v roce 2017 opět překročí hranici 3 miliard EUR.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.