Spolehlivý systém lepení obkladů a dlažeb

Hlavní stránka » Aktuality » Spolehlivý systém lepení obkladů a dlažeb

Baumit patří ve svém oboru, tj. ve výrobě a distribuci stavebních materiálů, k významným inovátorům ve stavebnictví.

Baumit nabízí komplexní systémová řešení a je obecně znám jako výrobce, který se jako první intenzivně začal zajímat o propojení stavebních materiálů a zdravého bydlení.

Systémová řešení
Produktová řada Baumit Baumacol nabízí kompletní výrobní program k lepení a spárování keramiky a přírodního kamene. Jednotlivé výrobky splňují nejvyšší nároky pro použití v interiéru i exteriéru.
Systémy Baumacol jsou vždy v kontaktním provedení. Jednotlivé vrstvy na sebe navazují a jsou spojeny a sladěny tak, aby nedocházelo k posunům, zatékání, kondenzaci vlhkosti nebo odmrzání povrchových vrstev. Plně funkční skladba souvisí nejen s použitím vhodného obkladového prvku, ale i s konkrétním druhem lepicí a spárovací hmoty, hydroizolace nebo systémového příslušenství.

Lepení, spárování, hydroizolace
Lepicí hmoty Baumit Baumacol k lepení keramiky lze rozdělit do několika kategorií a výběr správného lepidla vždy závisí na místě použití. Baumit nabízí kompletní řadu od základní třídy C1 T k lepení nasákavých maloformátových obkladů v interiéru až po špičková lepidla na náročné realizace z přírodního kamene, velkoformátové obklady či lepení dlažby na dlažbu v náročných exteriérových podmínkách i na staticky či tepelně namáhaných místech.
Spárovací hmoty tvoří viditelné spoje mezi obkladovými prvky, a proto je důležitá i jejich barevnost, např. Baumacol PremiumFuge je k dispozici ve 24 atraktivních odstínech včetně velmi žádaných sytých barev. Navíc splňuje nejvyšší zatřídění ve své kategorii a hodí se pro široké použití včetně spárování keramických pásek na zateplených fasádách. Pružné tmely doplňují spárovací hmoty jako účinné řešení dilatačních spár.
Hydroizolační hmoty Baumit Baumacol jsou povlakové hydroizolace, které chrání podkladové vrstvy podlahové nebo stěnové skladby před účinky vody a vlhkosti. Jejich použití je nezbytné v místnostech s odstřikující vodou nebo zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny, kuchyně, technické místnosti, bazénové prostory apod. Precizní provedení hydroizolačních hmot zajišťuje použití systémového příslušenství, které utěsní těžko přístupná místa, např. mezi stěnou a podlahou, nebo vytvoří bezchybné přechody u vpustí, výtoků a prostupujících instalací. Použití hydroizolačních opatření je dnes nezbytnou součástí konstrukcí v exteriéru, jako jsou např. balkony, lodžie a terasy.
PR

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.