Strategie BB Centra: Udržení nejvyššího standardu

Hlavní stránka » Aktuality » Strategie BB Centra: Udržení nejvyššího standardu

Budovy BB Centra, rozsáhlého multifunkčního areálu v Praze 4, patřily vždy k naprosté špičce ve svém oboru. Areál buduje jeho developer. Radim Passer a skupina PASSERINVEST GROUP již více než 20 let.

Aktuálně jej tvoří 17 budov. Nejnovější z nich, DELTA, je největší kancelářskou budovou dokončenou v tuzemsku v roce 2015. Pro zachování trendu nejvyšší kvality je součástí růstové strategie skupiny chovat se jako dlouhodobý investor. To znamená kanceláře nejen postavit a prodat jiným subjektům, ale naopak dříve prodané budovy odkoupit zpět, revitalizovat je a spolu s již vlastněnými budovami dlouhodobě udržovat na úrovni nejvyššího standardu.

Starší budovy po rekonstrukci opět v kategorii A
V oblasti kancelářského developmentu se letošní rok od toho loňského výrazně liší. V roce 2015 bylo na kancelářský trh umístěno 187 000 m2 ploch; výstavba kancelářských prostor letos poklesne o více než dvě třetiny. Podle ARTN bude na trh dodáno pouze necelých 30 000 m2, což je nejnižší objem kancelářských prostor od roku 1993. Tento fakt tak v blízké době ovlivní neobsazenost, nájemní podmínky a dá se předpokládat, že pomůže stávajícím, dosud neobsazeným novostavbám i starším projektům.
Poptávka po prémiových kancelářských prostorách neustále roste a právě vysoký standard budov a veškerých služeb je pro nájemce velkým lákadlem. BB Centrum ale nejsou „jen“ kancelářské prostory nejvyšší třídy A a nabídka široké škály služeb. Díky důsledné ochraně životního prostředí a aktivnímu přístupu k jeho udržitelnosti, vysokému procentu zeleně, sportovních i relaxačních ploch a nadstandardnímu přístupu k nájemcům, návštěvníkům i obyvatelům v okolí je tento areál zcela jedinečnou a atraktivní městskou čtvrtí.
Vysoký standard kancelářských prostor se pochopitelně daří lehce zajistit u nových nebo nedávno dokončených budov. Trochu odlišná situace může nastat u budov starších 10 let. Původně prémiové novostavby prošly určitým vývojem a mohou být již zastaralé, a to i v případě, že se o ně jejich majitelé starali a prováděli v nich úpravy. Pro zvýšení úrovně a návrat do kategorie A je většinou třeba provést zásadnější úpravy. Jde třeba o změny fasády či zavedení nových moderních technologií, na což majitel nemusí mít vždy dostatek prostředků. To byl i důvod změny původní strategie PASSERINVEST GROUP. „Změnili jsme naši strategii a chceme jít cestou dlouhodobého vlastnictví budov, abychom v celém areálu BB Centra udrželi vždy nejvyšší standard a shodné nájemní podmínky,“ vysvětluje Martin Unger, člen představenstva a ředitel developmentu PASSERINVEST GROUP, a. s., a dodává: „Naším jednoznačným cílem je udržení nejvyšší kvality v nájemních prostorách všech budov a vytvoření zajímavého produktu zejména pro dlouhodobé investory. Zároveň chceme dále budovat živou a fungující městskou část se všemi jejími atributy.“ PASSERINVEST GROUP odkoupila v BB Centru již dva objekty. V říjnu 2014 budovu ALPHA a na konci roku 2015 budovu BETA.

ALPHA po modernizaci
Budova ALPHA byla již úspěšně zmodernizována a nyní nabízí opět prostory nejvyšší možné kvality. „Budovu ALPHA se nám podařilo více otevřít a prosvětlit. Tato vylepšení se samozřejmě týkají jak kancelářských, tak i společných prostor. V tomto trendu chceme pokračovat i v dalších budovách,“ popisuje přístup k revitalizaci budovy Martin Unger. „Ve vstupní hale byla mj. otevřena nová moderní recepce a v atriu budovy byl instalován zajímavý prvek v podobě zelené stěny s tropickými rostlinami a protékající vodou. Ve zrenovovaných kancelářských prostorách byly zrušeny vnitřní chodby s množstvím malých kanceláří a vznikl tak celistvý, prosvětlený a zároveň flexibilní prostor. Otevřená plocha umožňuje variabilní řešení vlastních kancelářských prostor, vestaveb apod. přímo na míru konkrétního nájemce. Úpravy proběhly i v podzemních garážích, faceliftem prošla i kantýna, která je otevřena široké veřejnosti. V přízemí budovy jsou pak vytvořeny prostory pro novou restauraci,“ doplňuje Martin Unger.
PR / Foto: PASSERINVEST GROUP

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.