Technologický park Brno – lokalita pro inovace

Hlavní stránka » Aktuality » Technologický park Brno – lokalita pro inovace

Technologický park Brno v sousedství Vysokého učení technického v Brně zažívá úspěšné období expanze díky již druhé nově dokončené kancelářské budově pro americkou IT společnost Red Hat a dalším šesti novým nájemcům parku.

Red Hat, přední světový poskytovatel open source řešení, zahájil v parku provoz již v roce 2014, kdy byla dokončena první kancelářská budova s plochou 3 781 m2 kancelářských prostor třídy A pro 350 zaměstnanců. O 12 měsíců později společnost požádala developera parku, Technologický park Brno, a.s., o vybudování druhé, o trochu větší kancelářské budovy s 4 273 m2 pro dalších 400 zaměstnanců; ta byla dokončena v dubnu 2017. Obě budovy jsou vzájemně propojeny a nabízí příjemné pracovní prostředí, jak svým umístěním, tak příjemnou zelení a kaskádovými vodními prvky, jež budovy obklopují.

Red Hat se v Brně rozrůstá již přes 10 let a nyní zaměstnává více než 1000 lidí. „Nová budova nabízí fantastické prostředí, které, jak věříme, přitáhne a udrží ty největší talenty, jež podpoří trvalý růst společnosti Red Hat v Brně,“ uvedl Radovan Musil, ředitel brněnského vývojového centra Red Hat Czech. To je navrženo tak, aby podporovalo další generaci vývojářů a inženýrů. Zahrnuje také těsnou spolupráci s místními univerzitami, jejichž studentům Red Hat poskytuje technologie s otevřeným zdrojovým kódem a pomoc při získání důležitých praktických zkušeností. Nezanedbatelnou výhodou lokality je fakt, že park leží v bezprostřední blízkosti VUT Brno.

Za posledních 12 měsíců Technologický park podepsal smlouvy s celkem šesti novými nájemci:
Společnost Emerson Process Management je předním světovým dodavatelem produktů, služeb a řešení pro měření, analýzu, řízení, automatizaci a zlepšování procesních činností v různých průmyslových odvětvích. Společnost si pro svou činnost pronajala kombinaci kancelářských a high-tech výrobních prostor.

Sigmatronic poskytuje technické poradenství, služby správy a technologického rozvoje investorům, korporacím a obchodním partnerům. Nedávno v parku otevřeli simulační centrum pro vývoj obranných systémů.
Společnost Datron Technologies vyrábí CNC obráběcí stroje pro vysokorychlostní frézování neželezných kovů a plastů, měření dynamiky vozidel a souvisejících informační technologie. Firmu zastupují také společnosti CSM GmbH a RaceLogic, které nabízejí řešení na klíč pro měření dynamiky silnic a železnic a dodává senzory pro měření drah, rychlosti, teploty, zrychlení, tlaku, systémy pro vyhodnocování naměřených dat a také specializovaná softwarová řešení.
Integrátor systémů Eprin patří mezi předními poskytovatele v oblasti automatické identifikace; dodává etikety a tiskárny, aplikátory, senzory, terminály a tablety, RFID technologie, robotická řešení, WIFI technologii a řízené skladové systémy.
S.A.B. Aerospace s.r.o. může provádět projektové, strukturální a tepelné analýzy, výrobní a environmentální zkoušky pro certifikační proces včetně projektových kancelářských činností. Společnost má přístup do sítě spolupráce s výzkumnými středisky pro vývoj strukturálních systémů monitorování zdraví pro horké konstrukce vjezdových vozidel a UAV systémů. Společnost S.A.B. si nedávno pronajala prostory pro výrobu vypouštěcích systémů pro vesmírné družice.
Společnost SMart Credit je jedním z největších nebankovních poskytovatelů operativního financování formou factoringu tuzemských i zahraničních pohledávek v České republice. Zaměřuje se na malé a střední podniky poskytující financování malým, středním a začínajícím podnikům.

Roderick Barker, generální ředitel parku, dodává: „Je velmi uspokojivé sledovat další expanzi společnosti Red Hat v parku. Atraktivní lokalita spolu s moderně vybaveným interiérem zajišťuje, že Red Hat dokáže přilákat a udržet ty nejlepší talenty. Navíc nás velice těší, že jsme mohli přivítat řadu nových nájemců, kteří k nám přišli díky blízkosti a vazbám s VUT Brno, což činí náš park v regionu jedinečným.“
PR

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.