Trigema Building zrekonstruovala památkově chráněnou budovu Komerční banky

Hlavní stránka » Aktuality » Trigema Building zrekonstruovala památkově chráněnou budovu Komerční banky

Památkově chráněný objekt, kde sídlí pobočka českobudějovické Komerční banky, prošel rekonstrukcí, jejímž výsledkem je obnovená podoba exteriéru a vnitřních prostor. Práce, které realizovala společnost Trigema Building, probíhaly od září roku 2015 až do letošního června.

Stavební činnost spojená s rekonstrukcí budovy, která je umístěna v samém centru jihočeské metropole v ulici Krajinská, se realizovala za provozu pobočky banky jak v denních, tak i některých nočních hodinách. Týkala se zejména výměny rozvodů a dodávek rozvodu chlazení a vodovodních a elektro přípojek. V rámci exteriéru došlo na opravu a restaurování historických maleb, kamenných a kovových soch a restaurování původních štukových omítek. Tyto štukové omítky se obnovovaly rovněž v interiéru. Investiční náklady projektu činily 25 milionů korun.

„Z celkového ročního obratu, jenž se pohybuje nad úrovní 500 milionů korun, tvoří rekonstrukce největší objem našich aktivit. V případě proměny prostor českobudějovické Komerční banky se jednalo o náročnou zakázku jednak kvůli tomu, že běžela za provozu banky, hlavně však proto, že jsme museli zachovat původní neopakovatelný charakter celého místa. Pro to byla taky nutná dostatečná znalost a zkušenost historického vývoje architektury a stavitelství,“ vysvětluje Karel Branda, ředitel společnosti Trigema Building.

Stavební část koncernu Trigema má ve svém portfoliu projekty pro celou řadu dalších významných firem a organizací. Patří k nim mimo jiné Česká spořitelna, AVE, Tesco či Ahold Czech Republic. Trigema Building se kromě rekonstrukcí zabývá rovněž zateplováním a opláštěním průmyslových hal. Věnuje se současně i realizaci novostaveb.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.