Trigema s novými projekty i nájemci vědeckotechnických center

Hlavní stránka » Aktuality » Trigema s novými projekty i nájemci vědeckotechnických center

Koncern Trigema získává do svých stávajících vědeckotechnických center nové nájemce, současně již ale také připravuje areály nové. Lze předpokládat, že v nich najdou příležitost pro rozvoj další renomované společnosti a organizace.

Vědeckotechnická centra, která koncern Trigema připravuje, staví a provozuje, jsou základnou pro celou řadu prestižních firem a organizací. Jedním z nejnovějších nájemců je respektovaná mezinárodní společnost Struers, která má přes 20 poboček po celém světě. Společnost se stala novým nájemcem Vědeckotechnického parku Roztoky. „Mimo naše kanceláře a laboratoř využíváme sdílené jednací místnosti, kterých má centrum dostatek. Kvalita zázemí a služeb je zde na špičkové úrovni, byl to pro nás jednoznačně krok kupředu. Například recepce 24/7 v provozu nám maximálně usnadnila každodenní logistiku při přijímání a odesílání zásilek,“ vysvětluje důvody, proč se firma rozhodla jít právě sem, Petr Sytař, country manager společnosti Struers.

Spolupráce s ČVUT
Firma Struers si vědeckotechnické centrum koncernu Trigema nevybrala pouze z výše uvedených důvodů. Centrum sídlí v místě, na něž jsou její zákazníci zvyklí, po dohodě s ČVUT tu může navíc využívat i konferenční prostory. Do budoucna chce s vysokou školou spolupráci ještě rozšířit. Společnost v Roztokách zatím obsazuje plochu o velikosti zhruba 120 m2. Firma vyvíjí řezné výrobky pro celou řadu průmyslových odvětví, jako je např. letectví a astronautika, elektronika, automobilový průmysl nebo slévárenství. Kontakt a případná spolupráce s Českým vysokým učením technickým je dalším benefitem, jenž areály Trigemy nabízejí. S Fakultou strojní ČVUT reprezentovanou Centrem vozidel udržitelné mobility (CVUM) začal koncern spolupracovat již od prvopočátků. „Najít vhodné zázemí s dostatečným technologickým zázemím pro vědeckotechnickou činnost v našem oboru není snadné. Naštěstí nám spolupráce se společností Trigema již ve fázi výstavby parku pomohla vytvořit prostor, ve kterém se můžeme naplno věnovat své práci, zatímco se zaměstnanci Vědeckotechnického parku v Roztokách starají o každodenní provoz,“ řekl Bohumil Mareš, výkonný ředitel centra.

Další centra v Buštěhradu a na Žalově
Oblasti vědy a výzkumu se Trigema věnuje již od roku 2007. Odpovídá tak na vzrůstající poptávku po průmyslových výzkumných pracovištích se zaměřením na strojírenství a elektrotechniku. V současnosti má v portfoliu okolo 32 000 m2 ploch, které jsou určeny k víceoborovému využití.
Vedle stávajících areálů, jaké představuje nejen Vědeckotechnický park Roztoky, ale i blízký Park vědy, Trigema připravuje další podobně úspěšné projekty. Jde o Vědeckotechnický park Buštěhrad, jenž leží v již zavedené průmyslové zóně mezi Kladnem a obcí Buštěhrad. Projekt sousedí s univerzitním výzkumným centrem UCEEB. Součástí prostor tohoto nově připravovaného areálu budou na ploše přesahující 11 000 m2 vědecká pracoviště, kanceláře, společné prostory, zkušebny a podnikatelské inkubátory. Areál se postupně zařadí mezi přední evropská centra vědy, výzkumu a vývoje.
Dalším místem, kde koncern Trigema plánuje projekt, je Vědeckotechnický park Žalov, který bude navazovat na blízké areály Vědeckotechnický park Roztoky a Park vědy. Stejně jako oba stávající projekty, bude se areál na Žalově zaměřovat na firmy a další subjekty z oblasti strojírenství, elektroniky, IT a ostatních příbuzných oborů. Oproti areálu v Buštěhradu však půjde o menší projekt, který díky tomu poskytne klidnější zázemí.
Další informace o stávající nabídce volných prostor ve vědeckotechnických centrech koncernu Trigema lze nalézt na adrese www.vedecke-parky.cz.
Radek Polák

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.