Trikaya: Inovace a nové standardy bydlení

Hlavní stránka » Aktuality » Trikaya: Inovace a nové standardy bydlení

Společnost Trikaya v letošním roce oslavila deset let působení na českém trhu.

Nejen o deseti letech jejího fungování, ale také aktuálních projektech a budoucích plánech jsme hovořili s výkonným ředitelem společnosti Alexejem Veselým.

Trikaya je developerskou společností působící především na brněnském trhu. Co ji odlišuje od ostatních společností?
Snažíme se neustále posouvat kupředu. Nejen jako fungující firma, jako jednotlivci v ní pracující, ale také jako obor – reálně se neustále snažíme inovovat, přicházet s novými standardy bydlení a posouvat úroveň života u nás kupředu. Náš první projekt byl jedním z prvních rezidenčních projektů v Brně s nonstop recepcí. Jako první jsme postavili velký bytový dům v energetické třídě A. První jsme na větší bytové domy začali používat vápenopískové cihly, které byly do té doby výsadou pasivních rodinných domů.
Ve spoustě oblastí jsou naše projekty a aktivity inovativní.

Také aktuální projekty nabízejí klientům něco nadstandardního?
Jednoznačně. Aktuální projekt Bytových domů Neumanka, který právě dokončujeme v prestižní Masarykově čtvrti, nabízí nejen zelené střechy, spousty zelených teras a venkovních prostor, ale například také soukromou saunu pro obyvatele domu. Nový typ bydlení zkoušíme u projektu Ponavia rezidence – tzv. townhouses nabízejí komfort rodinného bydlení bez starostí v centru města. Jde o třípatrové domy se zahrádkou ve vnitrobloku nedaleko centra města. Klienti ocení nejen velkorysé prostory, ale také vlastní garáž pro dvě auta či třicetimetrový sklep. To vše pouhých 700 m od parku Lužánky.

Dlouho se v médiích objevují zprávy o přípravě rezidenční čtvrti Pod Hády. Je tento projekt stále aktuální?
Čtvrť Pod Hády je skutečně připravována již řadu let. Povolovací procesy pro takto rozsáhlou lokalitu jsou velmi složité. Pevně věříme, že v příštím roce budeme moci zahájit prodej bytů v první etapě tohoto projektu. A i zde se mohou zájemci těšit na řadu novinek v oblasti bydlení. Snažíme se vytvořit ideální mix typů bydlení – krom bydlení pro mladé jednotlivce či rodiny vytváříme také specializované seniorské byty s dostupnou pomocnou péčí. Úspěšně jsme odstartovali pilotní projekt spolupráce s městem Brnem a v lokalitě vybudujeme veřejnou školku, několik sportovišť a volnočasových zón. Čtvrť Pod Hády bude protkána zelení, velká část bude nepřístupná automobilové dopravě. Ta bude koncentrována pod zemí. Důležitá je pro nás také ekologie a udržitelnost – tento projekt neodvádí žádnou dešťovou vodu do kanalizace. Kvůli udržení vody v krajině budujeme soustavu vrtů, které umožní vsakování dešťových vod a jejich udržení v lokalitě.

Vedle rezidenčních projektů jste se v loňském roce pustili také do segmentu obchodních center. Co má Trikaya v plánu v této oblasti?
V rámci diverzifikace našeho portfolia jsme pořídili obchodní centrum Futurum v Brně a centrum Řepy v Praze. V obou případech jsou v příštím roce v plánu rozsáhlé rekonstrukce. Zatímco brněnské Futurum se stane spíše centrem zábavy a trávení volného času, v Řepích nabídneme především centrum služeb, které bude sloužit obyvatelům přilehlého sídliště. Ve Futuru ještě v letošním roce otevíráme první trampolínový park v obchodním centru v republice. Jde o nový koncept propojení sportu, zábavy, kroužků pro děti i dospělé a dalších pohybových aktivit. Zároveň již nyní postupně upravujeme skladbu nájemníků. Největší změny ale nastanou v příštím roce, kdy dojde ke kompletní rekonstrukci. Centrum získá novou fasádu, ale také zcela nové interiéry, výlohy všech obchodních jednotek, rozsáhlý food court a nové prodejní plochy.

V letošním roce jste vydali také první veřejnou emisi dluhopisů. Jsou investice do vašich projektů dlouhodobou strategií společnosti nebo to byla jednorázová akce?
Dluhopisové emise jsme vydávali již dříve, jednalo se však o neveřejné emise. Letos se nám se společností Cyrrus podařilo vydat veřejnou emisi, do níž mohou investovat skutečně všichni zájemci. Investice směřují do většiny našich projektů a soustavně se zhodnocují. Jedná se o dlouhodobou strategii rozvoje společnosti. Díky tomu se společnost Trikaya v uplynulých letech výrazně rozrostla – a všem našim investorům za to patří velký dík.
PR

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.