V Hloubětíně vyrůstá nová čtvrť

Hlavní stránka » Aktuality » V Hloubětíně vyrůstá nová čtvrť

V pražském Hloubětíně vzniká na ploše bývalého brownfieldu o výměře přes 9 ha zbrusu nová moderní rezidenční čtvrť s více než 900 nízkoenergetickými byty.

Jde o první projekt podobného rozsahu společnosti YIT v České republice. Suomi Hloubětín v osmi etapách nenabídne jen bydlení ve finském stylu, ale i kompletní občanskou vybavenost zahrnující komerční zóny, související infrastrukturu, plochy pro volnočasové aktivity či mateřskou školku. Nová čtvrť tak bude žít svým vlastním životem. „V současné době je výstavba na dlouhodobě nevyužívaných plochách brownfieldů tahounem pražského rezidenčního trhu. Vzhledem k charakteru těchto přeměn, kdy se prakticky jedná o rozvoj územních celků, je u projektů takového záběru naprostou nezbytností široké občanské zázemí a vybudování odpovídající infrastruktury,“ uvádí jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák a dodává: „Vycházíme z bohatých zkušeností našich kolegů s budováním rozsáhlých bytových areálů Merenkulkijanranta, Konepaja a Tripla ve Finsku. Vznikající rezidenční komplex by proto měl být z hlediska dostupnosti služeb co nejvíce soběstačný, aby měli budoucí obyvatelé vše potřebné na dosah ruky.“

Školka od věhlasného architekta
V Suomi Hloubětín vedle restaurací, obchodů a kaváren vznikne celá řada sportovišť a ploch pro volnočasové aktivity, cyklostezka v blízkosti říčky Rokytky, odpočinková místa k posezení s přáteli či dětská hřiště. Zásadním přínosem pro rezidenty a zejména rodiny s dětmi však bude nově vybudovaná mateřská školka. Tu YIT postaví podle návrhu známého finského architekta Jyrkiho Tasy, který má bohaté zkušenosti s architekturou veřejných budov a školku v Hloubětíně koncipoval jako stavbu s netradičními prvky podněcujícími dětskou představivost a fantazii. Celý areál, nacházející se kousek od zastávek metra Kolbenova a Hloubětín, se tak rozšíří o další budovu v ryze severském stylu.

Ulice finských osobností
Osobitost nové čtvrti dodají i názvy ulic a společných prostranství. Ta ponesou jména významných finských osobností z oblasti kultury či architektury. Budoucí obyvatelé tak budou moci zajít na piknik do parku proslulé spisovatelky a ilustrátorky dětských knížek Tove Janssonové či se projít ulicemi pojmenovanými po světově uznávaném architektovi Eeru Saarinenovi či spisovateli či dramatikovi Mikovi Waltarim.

Malé Finsko v Praze
Rezidenční komplex Suomi Hloubětín vyroste v osmi fázích nesoucích jména významných finských měst a v budoucnu nabídne nové bydlení pro téměř 2 000 rezidentů. YIT aktuálně finišuje práce na první etapě Espoo, jež je už téměř vyprodaná a jejíž kolaudaci plánuje na letošní září. Výstavba pokračuje také u dalších dvou fází projektu – Oulu a Turku. Během podzimu developer zahájí i čtvrtou etapu Lahti, pojmenovanou po jednom z hlavních zimních sportovních center Finska. Zájemci o bydlení v této lokalitě mohou od června navštívit i vzorový byt v Espoo zařízený v tradičním finském stylu.
PR

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.