Velkoformátové fasádní desky Trespa® Meteon®

Hlavní stránka » Aktuality » Velkoformátové fasádní desky Trespa® Meteon®

Desky Trespa® patří do kategorie desek z vysokotlakého laminátu HPL. Jsou vyrobeny ze 70 % z dřevěných vláken, které jsou za vysoké teploty a tlaku nasyceny 30 % pryskyřice. Ta tvoří černé homogenní jádro.

Povrch desek Trespa® Meteon® je vytvrzen unikátní elektronickou metodou EBC, která zajišťuje jejich stálobarevnost a odolnost vůči okolnímu prostředí. Desky Trespa® Meteon® jsou výjimečně odolné vůči působení atmosférických podmínek. Sluneční záření, kyselé deště a vlhkost neporušují jejich povrch ani jádro. Desky jsou chemicky čistitelné a mají antigraffiti úpravu již ve standardním provedení.

Odolné se širokým výběrem barev
Nejběžnější použití desek Trespa® je v systémech provětrávaných fasád, kdy se mechanicky kotví nebo lepí schválenými lepidly na nosnou hliníkovou konstrukci vyplněnou tepelnou izolací. Izolace je kryta kontaktní difuzně otevřenou fólií, která ji chrání před vzdušnou vlhkostí. Mezi deskami a fólií musí zůstat provětrávací mezera.
Desky Trespa® Meteon® se vyrábějí v 75 barvách UNI, 14 odstínech Metallic, 28 barvách Wood Naturals, 12 barvách Naturals a 9 odstínech dekoru Lumen. U vybraných barev je k dispozici i povrch v úpravě Satin, Rock, Matt a Gloss. Formáty desek jsou 2 550 ×1 860, 3 050 ×1 530, 3 650 ×1 860, 4 270 × 2 130 mm s tloušťkou 6, 8, 10 nebo 13 mm.

Reprezentativní vzhled budov
Velkoformátové HPL desky Trespa® Meteon® se uplatňují v prestižních projektech, jimž dodávají reprezentativní a stálý vzhled.
Jedním z největších projektů dokončených v roce 2015 je CDP na Balabence v Praze, kde architekt použil desky Trespa® Meteon® M51.0.1 Aluminium Grey se stříbrným metalickým dekorem. Metalický povrch je směrovaný – otočením desky se změní její odstín. Plocha fasády je 2 600 m2.
Desky Trespa® Meteon® si oblíbili také investoři a architekti, kteří připravují projekty nákupních center. Je to zejména díky odolnosti desek vůči vlivům prostředí, ale i díky možnosti vyjádření jejich záměru. Na fasádě Galerie Harfa v Praze-Vysočanech byl použit dekor dřeva NW. Budova získala ocenění LEED Gold.
V roce 2015 byly desky Trespa® Meteon® pou-
žity i v podhledu v centru Fashion Arena v Praze Štěrboholech. I zde se uplatnil dekor dřeva – NW 08 Italian Walnut na ploše 1 800 m2.
Oboustranně barevné desky Trespa® Meteon® se používají i pro výplně balkonů. Příkladem je projekt developera Ekospol – Panorama Kyje.
Poslední novinkou je řada dekorů Lumen s variabilní odrazivostí povrchů.
Václav Bošek, produkt manažer, Ravago CZ
ravago@ravago.cz
www.ravago.cz

PR

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.