Vizionářská budova Visionary

Hlavní stránka » Aktuality » Vizionářská budova Visionary

Čtvrť s neskutečným potenciálem, která se od zbytku hlavního města liší. Tak jsou označovány pražské Holešovice, jež jsou se svým industriálním rázem pro developery výzvou.

Jednu z největších, vytvoření nové administrativní budovy v této lokalitě, teď přijala společnost Skanska Property.

V blízkosti holešovického nádraží totiž začala stavět nanejvýš moderní kancelářskou budovu Visionary. Příznačný název napovídá, že se developer pustil do stavby objektu, který bude jiný, vizionářský. Vedle zajímavého
architektonického řešení, kdy půdorys tvoří písmeno H, nabídne nájemcům řadu nových technologií. Navíc si společnost vytkla i další cíl. Přispět k rozvoji místní komunity. Zahrada v komplexu s mnoha aktivitami tak zůstane přístupná všem.

Okolí nádraží Holešovice ožije
Budova Visionary na rohu rušných ulic Plynární a Argentinská, jíž denně projede na 50 000 aut, začíná pomalu získávat obrysy. Výběr lokality není náhodný. Společnost Skanska Property si místo poblíž nádraží Holešovice vybrala hned z několika důvodů.
Tím prvním je výhodná pozice díky dopravní dostupnosti. Jen minutu chůze jsou vzdáleny zastávky metra, tramvaje, autobusu a vlaku. Tím druhým pak stále stoupající obliba Holešovic, které se za poslední roky výrazně proměnily. Avšak ne všude. A tady Skanska přijala velkou výzvu. „Praha 7 je v současnosti jednou z nejrychleji se rozvíjejících městských částí. Mezi firmami je populární výhodným umístěním na dopravní tepně a mnoha atraktivními sousedy. Nicméně lokalita kolem holešovického nádraží je stále nevyužitým prostorem. Stavbou Visionary chceme oživit i tuto oblast a především pomoci k rychlejšímu rozvoji podnikatelského i kulturního prostředí,“ říká Marie Passburg, ředitelka Skanska Property Czech Republic.
Visionary je prvním velkým projektem, který v oblasti mezi Vltavou a nádražím Holešovice vyrůstá. Klientům nabídne sedm podlaží a nájemní plochu bezmála 23 000 m². Podzemní parkoviště pojme 214 automobilů, jež obslouží inteligentní parkovací systém. Uvnitř budovy bude fungovat šest vysokorychlostních výtahů a pro nájemce je připravena speciální mobilní aplikace, která jim usnadní využívání všech služeb komplexu. „Aplikace, kterou jsme vyvinuli, bude sloužit hned k několika účelům. Tím hlavním je nabídnout rychlou formu využití dostupných služeb. Například pronajmutí elektromobilu. Tou druhou je navigace po areálu a okolí,“ objasnil Jan Šulc, ředitel projektu společnosti Skanska Property.

Unikátem bude běžecká dráha na střeše
Architektonické řešení, které vznikalo půl roku, zahrnuje mnohé inovativní detaily a v interiéru bude hrát prim otevřený prostor s hravým designem. Zvláštní důraz byl kladen na využití světla. „Cílem bylo vytvořit stavbu, která bude působit lehkým a čistým dojmem a zároveň díky prosklené fasádě naplno využije denní světlo tolik potřebné pro pracovní místa nájemců,“ doplnil J. Šulc. Komplex však nebude sloužit jen nájemcům. V areálu vznikne zahrada přístupná i lidem z okolí. Ti tu najdou venkovní posilovnu, multifunkční hřiště, letní kino nebo restauraci s kavárnou. Ojedinělý je i plán na výstavbu mateřské školy.
Naprostým unikátem bude běžecká dráha na střeše objektu. „V České republice se Visionary stane první kancelářskou budovou s touto možností. Pokud se podíváme do ostatních zemí nejen v Evropě, pak i z tohoto pohledu patří Visionary k výjimkám. Podobnou dráhu na střeše má kupříkladu hotel Four Seasons v Libanonu,“ objasnila Marie Passburg. Prosklený komplex doplní také několik teras, které oživí stromy a další rostliny v květináčích. Dalších 21 stromů bude vysázeno v parteru.

Podstatnou roli hraje ekologie
Pro švédského developera je také podstatná otázka ekologie, která se promítla už do samotného zahájení stavby. Vytěžená zemina byla z velké části odvážena vlakem a použita k sanaci uranových dolů na jihu Čech. „Ekologie je pro nás zásadní téma a železniční doprava patří k těm nejméně zatěžujícím životní prostředí, a proto jsme se rozhodli ji využít. Tím však zelená tvář Visionary nekončí. Usilujeme také o certifikaci známkou LEED Platinum, což je nejvyšší možná úroveň při hodnocení energetické náročnosti budov,“ uzavírá ředitelka M. Passburg. Visionary by měla být dokončeno v prvním čtvrtletí 2018.
PR

Visionary v číslech
Skleněné plochy: 12 200 m²
Ocelová konstrukce: 2 488 t
Beton v monolitu: 19 915 m³
Vysázeno stromů: 45
Odvezená suť: 45 000 m³
Délka dráhy a spotřebovaný tartan: 140 m a 210 m²

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.