Všechna čísla ekonomických ukazatelů vzrostla – hotelové skupině Orbis se v první polovině roku 2018 dařilo

Hlavní stránka » Aktuality » Všechna čísla ekonomických ukazatelů vzrostla – hotelové skupině Orbis se v první polovině roku 2018 dařilo

Pevný růst provozních ukazatelů (RevPAR se zvýšil o 5,3 %). Provozní zisk EBITDA vzrostl o 4 % až na 48,3 miliony EUR. Rozšiřování sítě – podepsáno 12 nových smluv (na téměř 1.500 pokojů). Investice do dalších pět hotelů (přes 800 pokojů).

„Našemu podnikání se daří i v první polovině roku 2018 a navzdory tomu, že srovnáváme s velmi silným rokem 2017, se může skupina Orbis pochlubit + 5,3% růstem RevPAR. Tento výsledek byl v podstatě ovlivněn zvýšením průměrných cen + 5,2% oproti první polovině roku 2017. Míra obsazenosti zůstává v zásadě stabilní. Chtěl bych zdůraznit, že růst RevPAR zůstává silný na všech našich klíčových trzích: Česká republika (+ 4,8%), Maďarsko (o 8,4%) a Polsko (+ 4,6%).“- uvedl Gilles Clavie, prezident a CEO skupiny Orbis SA.

Odhady EBITDA za celý rok 2018 se šplhají ke 112 milionům EUR

Hotelová skupina Orbis SA dosahovala v první polovině roku 2018 dobrých finančních výsledků. Jeden z faktorů, který má vliv na pozitivní výsledky skupiny Orbis, je růst nákladů na pracovní sílu, což je trend v celé východní Evropě v důsledku historicky nízké míry nezaměstnanosti. Vzhledem k tomu, že s rychlým rozvojem digitální technologie se mění chování a očekávání hostů, zaměřuje se skupina Orbis na poskytování co nejlepších služeb, prostřednictvím jejich personalizace. Toto úsilí je potvrzeno růstem výnosů o 4,8 % (v porovnání se stejným obdobím loňského roku) až na 163 milionů EUR. Provozní zisk EBITDA činí 48,3 mil. EUR, což představuje oproti prvnímu pololetí loňského roku 4,0% nárůst. Na základě výsledků první poloviny roku 2018, lze očekávat EBITDA za celý rok v rozmezí 110 – 112 milionů EUR.

Portfolio se i nadále rozšiřuje

Skupina Orbis pokračuje ve svém vývoji rychlým tempem. V první polovině roku 2018 podepsala 12 nových smluv v šesti zemích regionu východní Evropy. Díky těmto manažerským smlouvám a franšízovým projektům přibyde od září tohoto roku do portfolia skupiny Orbis 1.500 nových pokojů. Za zmínku stojí také první smlouva o nové značce – Adagio, jejíž hotel bude postaven v Krakově. Dále se v první polovině roku 2018 otevřelo pět nových hotelů na základě franšízových a manažerských smluv, které přidaly do skupiny 600 nových pokojů ve čtyřech zemích – Polsku, Maďarsku, Slovinsku a Makedonii. Současně společnost pokračuje do investování do pěti nových hotelů (přes 800 pokojů), z nichž dva hotely ibis – ibis Styles Warszawa Centrum (179 pokojů) a ibis Vilnius Centre (164 pokojů), budou otevřeny ve druhé polovině letošního roku. Plánuje se dalších 44 projektů, což představuje více než 6.000 pokojů. Tyto plány zajišťují pozitivní vývoj hotelové skupiny Orbis i v následujících letech. Skupina Orbis také dokončila prodej hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge a hotelu Novotel Szeged. Oba hotely bude i nadále spravovat. V souladu se strategií a investičním plánem 2018 – 2022 investuje skupina Orbis finanční prostředky na rentabilní projekty v oblasti akvizic, aby zvýšila EBITDA skupiny a hodnotu společnosti v budoucnosti, například akvizicí hotelu Mercure Bucharest Unirii, letos začátkem července.

“Jsem přesvědčen, že skupina Orbis bude pokračovat na své cestě růstu a bude i nadále poskytovat akcionářům další výnosy. V dlouhodobém horizontu očekávám pro společnost několik impulsů k růstu: na jedné straně zlepšený rozvoj díky efektivnímu řízení nákladů a na druhé straně další rozšiřování sítě prostřednictvím fúzí a akvizic. Skupina Orbis má své ambice, a je zaměřená na posilování třech hlavních pilířů – lidí, portfolia a výkonnosti“, shrnul Gilles Clavie.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.