Výstava soutěže YAA

Hlavní stránka » Aktuality » Výstava soutěže YAA

Putovní výstava soutěže Young architect awards představí v muzejním a galerijním centru studie na téma Architektura mimo čas.

Soutěž mladých talentů Young Architect Award dává šanci studentům a začínajícím architektům do 33 let ukázat své nadání. Účelem je zapojit autory do tvorby kvalitního veřejného prostoru, přiblížit architekturu široké veřejnosti a v neposlední řadě podpořit veřejnou diskusi o architektuře. Panelová výstava, umístěná ve 2. patře Muzejního a galerijního centra, bude otevřená od 8. března.

V roce 2016 proběhl již osmý ročník soutěže, tentokrát na téma Architektura mimo čas. Nejlepší práce byly oceněny 20. září 2016 již tradičně při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Z celkem 76 přihlášených studií poslala porota do finále 18 prací. Následně ocenila sedm z nich. S nominovanými projekty se bude moci veřejnost seznámit právě na výstavě, která odstartovala vernisáží na veletrhu FOR ARCH. Odborná porota hodnotila práce dle kvality architektonic­kého/urbanistic­kého řešení, výběru místa, koncepčnosti a kontextuálnosti řešení, přínosu pro kvalitu životního prostředí, šetrnosti a chytrosti návrhu, novátorství a originality práce. Odborná porota pracovala pod vedením předsedy poroty Zdeňka Fránka, děkana FUA TU v Liberci, Fránek Architects, ve složení: Petr Hájek, Petr Hájek ARCHITEKTI, Jakub Fišer, Aulík Fišer architekti, Jana Hlavová a Josef Pechar, Nadace „Nadání J., M. a Z. Hlávkových“.
„Studenti a mladí architekti neváhali strávit mnoho času na předvedení vlastní vize o svém pohledu na vyhlášené téma. Letošní ročník bylo vypsáno téma ideové, které dle názoru poroty je obzvlášť v dnešní době hledání identity české architektury velmi aktuální. Uvědomění si tohoto problému probíhalo na pozadí zkušeností mladých architektů s mezinárodním kontextem. Porota byla překvapena nevelkým množstvím nápaditých řešení, avšak ta, která porota hodnotila mezi nejlepšími, stála za to. Potvrdilo se tím, že opravdový talent není nic běžného a kdo se takto projeví, měl by dostávat další šance,“ říká předseda poroty Zdeněk Fránek.
Více informací o soutěži včetně zdůvodnění výběru prací porotou najdete na www.yaa.cz.
Výstava potrvá do 23. dubna 2017.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.