YIT reaguje na rostoucí poptávku

Hlavní stránka » Aktuality » YIT reaguje na rostoucí poptávku

Developerská společnost YIT, která na pražský trh přináší již 10 let bydlení ve finském stylu, staví nyní tři projekty a na letošní rok chystá další novinky.

Výstavba dalších etap v rámci největšího rezidenčního komplexu Suomi Hloubětín je v plném proudu; ve čtvrtém čtvrtletí navíc YIT dokončí i hrubou stavbu bytových domů Aalto Cibulka a Koru Vinohradská. Další projekty pak plánuje postavit v Praze 11 a 5.

NEJVĚTŠÍ PROJEKT V HLOUBĚTÍNĚ
Bytový komplex Suomi Hloubětín je svým rozsahem a budoucí nabídkou bydlení pro více než 2 500 obyvatel zatím nejrozsáhlejším rezidenčním počinem společnosti YIT. Práce na něm rychle postupují. V květnu zde developer zahájil prodej již páté a sedmé etapy Salo a Porvoo s více než 160 byty a na podzim plánuje spustit prodej i osmé s názvem Pori. Ta vynikne svým umístěním s krásným výhledem na nedalekou říčku Rokytku. Na podzim YIT také zkolauduje druhou a třetí etapu Oulu a Turku a dokončí i hrubou stavbu čtvrté fáze s názvem Lahti – ta nyní hlásí již 60 % prodaných bytů.
Suomi Hloubětín, vznikající na místě bývalého devítihektarového brownfieldu, zahrne vedle bytů také obchody, restaurace, kavárny, dětská hřiště, prostory pro volnočasové aktivity i relaxační zóny. Chybět nebude ani mateřská školka od finského architekta Jyrkiho Tasy. Inspirace Finskem je v nové čtvrti patrná doslova na každém kroku: vedle pojmenování jednotlivých etap výstavby podle známých finských měst ponesou ulice a veřejná prostranství jména významných osobností Finska z oblasti kultury a vědy. Původem severský developer v sobě nezapře ani svou provázanost s přírodou a ohleduplnost k životnímu prostředí. V souladu s požadavky udržitelnosti proto YIT v Hloubětíně počítá s vlastním systémem nakládání s dešťovou vodou a s revitalizací Rokytky. Tímto řešením chce přispět ke zvýšení biodiverzity v lokalitě, podpořit růst okolní vegetace a tak vytvořit příjemné prostředí k odpočinku a trávení volného času.

DALŠÍ VÝSTAVBA V KOŠÍŘÍCH
Také další projekt YIT vzniká na ploše původního brownfieldu, tentokrát v pražských Košířích. V klidné lokalitě nedaleko parku Košíře-Motol vyrůstá unikátní novostavba Aalto Cibulka ve tvaru vlnovky s 250 nízkoener­getickými byty a komerčními prostory. Součástí areálu bude také soukromý park pro rezidenty s odpočinkovými zónami. Letos na podzim dokončí YIT hrubou stavbu, projekt pak zkolauduje na konci roku 2019. „Tváří Aalto Cibulka se stala populární herečka Tereza Brodská. S ní nás vedle lásky k přírodě spojuje zejména podpora blízké Kliniky dětské chirurgie FN Motol – Tereza je její patronkou a členkou správní rady nadace Konto Dětská chirurgie Motol,“ uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo. Koncem roku se YIT v sousedství Aalto Cibulka chystá pustit i do revitalizace původní industriální budovy Meopta, jejíž prostory přemění na stylové bydlení loftového typu.

Vice o bydlení ve finském stylu na www.yit.cz.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.