Zájem o dlouhodobé pronájmy a sklady na míru

Hlavní stránka » Aktuality » Zájem o dlouhodobé pronájmy a sklady na míru

Společnost P3 Logistic Parks se ohlíží za rokem 2016 na trhu s průmyslovými nemovitostmi v ČR. Podařilo se jí překročit 1 mil. m2 ploch a stát se tak dvojkou na trhu!

Minulý rok se také vyznačoval úspěchem při uzavírání dlouhodobých kontraktů a rostoucím segmentem e-commerce. V letošním roce P3 plánuje investovat do výstavby dalších skladů a udržitelnost svého byznysu vidí hlavně v nových akvizicích.

Dlouhodobé kontrakty přinášejí prostor pro kreativnější spolupráci
„V roce 2016 jsme pokračovali v uzavírání dlouhodobých kontraktů. Klienti si již začali uvědomovat výhody, které jim tento typ spolupráce přináší, a tak se obě strany nebojí investovat do projektu více času, financí i nápadů,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku. Například s výrobcem automobilových komponentů Happich uzavřela P3 v roce 2016 kontrakt na rekordních 15 let. Dlouhodobé partnerství tvoří P3 i s vlastníkem značek lifestylového oblečení VF Corporation. „V parku P3 Prague D8 jsme pro VF Corporation postavili nejchytřejší a nejekologičtější budovu v evropském portfoliu P3. Mezaninový sklad, který je kombinací vertikálního a klasického skladu, disponuje izolovanými můstky, inteligentním osvětlením nebo moderním systémem vytápění a ventilace,“ uvádí Tomáš Míček. Společný BTS projekt se pyšní certifikačním oceněním BREEAM Very Good potvrzený úřadem sídlícím ve Velké Británii.

Retail a e-commerce tvoří skoro třetinu nových klientů
Nejvíce v minulém roce expandoval segment e-commerce a retail. Ten zaznamenal meziroční nárůst 10 % a jeho podíl na objemu kontraktů uzavřených v roce 2016 tvoří téměř třetinu. Pětinu nově uzavřených pronájmů představují výrobní společnosti, které prostory v P3 parcích využívají pro lehkou výrobu. Téměř polovinu nově uzavřených nájmů pak tvoří tradiční odvětví logistiky. Uzavírá se tak pomyslný kruh mezi našimi nájemci a vytváří se „mikrokosmos“.

Nejrychleji rostoucím projektem je aktuálně park P3 Prague D11
Ještě na začátku roku 2016 existoval logistický park P3 Prague D11 jen jako skica na papíru, nyní se z něj již zásobují potravinové řetězce a rozváží nábytek a je z jedné třetiny dokončen. Budovu o ploše 20 000 m2 P3 postavila na míru společnosti Exiteria, a druhou část haly si pak pronajal Penny Market. Na přelomu roku P3 dokončila druhou budovu, v níž poskytovatel smluvní logistiky FM Logistic na ploše 16 000 m2 skladuje zboží pro společnost Nestlé.

V roce 2017 čeká P3 rozsáhlá výstavba
V letošním roce chce P3 investovat do nové výstavby. Především díky poloze u dálnice směřující na východ Čech a zároveň v blízkosti obchodního centra Černý Most se očekává zájem o park P3 Prague D11. Možné je také rozšíření nedalekého parku P3 Prague Horní Počernice. Celkem se v obou parcích může postavit až 139 000 m2. V parku P3 Příšovice na Turnovsku se zamýšlí nová BTS hala. Přibližně o 23 000 m2 se může rozrůst skladovací plocha v P3 parku Mladá Boleslav a prostory pro BTS výstavbu jsou také v parku P3 Olomouc.
pr


Obsazenost skladů se v roce 2016 pohybovala na 97 %
V roce 2016 se P3 v České republice podařilo překročit hranici 1 milionu m2 skladových ploch a zároveň udržela obsazenost v průběhu roku 2016 na 97 %. V loňském roce pronajala 269 000 m2 skladovacích ploch, z toho třetinu (92 000 m2) tvořily zcela nové pronájmy. V regionu střední a východní Evropy zaujímá P3 devětadvaceti­procentní podíl na trhu s průmyslovými nemovitostmi.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.