Zaměřujeme se na kvalitní architekturu

Hlavní stránka » Aktuality » Zaměřujeme se na kvalitní architekturu

KKCG Real Estate patří – s datem vzniku v roce 2012 – k novým společnostem na developerském trhu.

Jejím cílem je vytvořit kvalitní portfolio projektů pro podnikání ve středně a dlouhodobém horizontu.

Patrik Skála, technický ředitelem KKCG Real Estate, nám přiblížil některé aktuální projekty.

Na čem v současné době pracujete?
Nyní má KKCG Real Estate tři nosné projekty v různých etapách realizace či přípravy. Vypadá to jako nízké číslo, ale není naším cílem produkovat byty a kanceláře v masovém měřítku. Chceme se zaměřit na kvalitní architekturu a z toho také vycházíme. Chceme, aby naše projekty byly něčím zvláštní. Podařilo se nám koupit brownfield, uspořádali jsme architektonický workshop a za spolupráce šikovných architektů, vybraných ve workshopu, a designérů vznikla top‘ rezidence v Šáreckém údolí. Je to kondominium 50 nízkoenerge­tických řadových rodinných domů v Šáreckém údolí v Praze 6. V současné době se připravujeme na kolaudaci I. etapy a II. etapa je ve fázi hrubé stavby a je již v prodeji. Mohu říci, že máme prodáno celkově už 60 % domů. Jejich užitná plocha je od 165 do 290 m2, cena se pohybuje mezi 13 a 25 mil. Kč.

Podle ceny to vypadá na velmi nadstandardní kvalitu…
Ceny za 1 m2 mají zhruba stejnou úroveň jako bytové novostavby v Praze 6, a navíc mají jako přidanou hodnotu pozemek. Myslím, že jde opravdu o dobrý projekt, o čemž svědčí i dosavadní prodej. Projekt pochází z ateliéru Šafer Hájek Architekti a interiéry domů jsou dílem studií Olgoj Chorchoj a Simplin. Když lidé investují tolik peněz do svého bydlení, chtějí odpovídající kvalitu, dobře dostupnou, ale přitom klidnou lokalitu.

Bude areál top‘ rezidence uzavřený, nebo volně průchozí?
Bude to areál s recepcí a čtyřiadvaceti­hodinovou ostrahou. Komplex bude spravovat firma, která patří do skupiny KKCG. V top‘ rezidenci budeme zajišťovat údržbu zeleně, úklid sněhu atd., ale chceme nabízet i nadstandardní služby typu concierge. Areál s parkem a jezírkem bude ve dne prostupný pro veřejnost. Okolo areálu vede cyklistická stezka.

Říkal jste, že první část se připravuje na kolaudaci…
První část I. etapy, což je celkem 20 řadových domů, budeme kolaudovat v září, o měsíc později pak zbylých pět domů z I. etapy, takže se majitelé budou moci nastěhovat před koncem roku 2016; II. etapa bude dokončena o rok později. Dokončeny jsou už i terénní úpravy a protihluková stěna v Horoměřické ulici. Připravujeme rovněž vzorový dům, který si zájemci budou moci prohlédnout po kolaudaci I. etapy. Domy předáváme s dokončenými povrchy, koupelnami, toaletami a přípravou pro kuchyňskou linku, která může být v rámci hlavního obytného prostoru umístěna variantně na dvou místech, podle toho, jak to bude majitelům vyhovovat.

*vNěkteré z domků v top‘ rezidenci jsou pasivní, jiné „jen“ nízkoenergetické. Proč?**
Naším cílem bylo postavit všechny domky v pasivním standardu, ale z technických důvodů, např. kvůli orientaci oken na světové strany nebo u krajních domů řadovek, to prostě nebylo technicky a architektonicky možné. Výsledkem je, že 19 domů je pasivních, ostatní jsou nízkoenergetické. Všechny domy jsou v energetické třídě A a jsou vybavené rekuperací.

Top‘ rezidence v Šáreckém údolí je jediným bytovým projektem, na kterém pracujete?
Top‘ rezidence je naše značka pro rezidenční projekty, takže vedle Šáreckého údolí máme i top‘ rezidenci Pomezí, což je v Praze 5 – Košířích, v sousedství přírodního parku Vidoule. Vznikne zde obytný areál s bytovými i solitérními domy vyššího standardu i s parkovými úpravami, které vytvářejí soukromé, poloveřejné i veřejné prostory. Tento projekt jsme koupili i se stavebním povolením. V I. etapě zde postavíme asi 90 bytů ve čtyřech samostatných domech. Vedle toho zde máme velký pozemek, kde chceme postavit smíšenou zástavbu složenou ze samostatných i řadových rodinných domů, viladomů a možná i bytových domů. Pro II. etapu realizujeme od března architektonický workshop, jehož se účastní špičkové evropské a české ateliéry. V nejbližší době by měl být znám výsledek workshopu, na jehož základě stanovíme časový harmonogram celého projektu.

Jaká je situace s administrativním a obchodním centrem Bořislavka?
Jsme optimisté, i když se projekt trochu natahuje. Máme – už poměrně dlouho – vydané územní rozhodnutí a stále se řeší odvolání. Jsme připraveni začít stavět, běží nám tendr na generálního dodavatele a také řízení o stavebním povolení…
ak

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.